150 Bin TL Araba Engelli İndirimi – Engelli Vergi İndirimi Ne Kadar?

100 bin TL araba engelli indirimi engelli raporu ile sıfır araç satın almak isteyen kişiler tarafından merak edilmekte ve araştırılmaktadır. Bunun yanı sıra engelli indirimi kullanarak araç satın almak isteyen kişilerin karşılaması gereken çeşitli şartlar olduğunu da göz ardı etmemek gerekir.

Engelli Araba İndirimi Ne Kadar?

Yeni bir araç satın almak oldukça heyecan verici olmasının yanı sıra ekonomik olarak zorlayıcı ve maliyetli olabilir. Bu durum pek çok kişinin hayallerini ertelemesine neden olmasının yanı sıra neredeyse imkansız bir düşünce olarak da kalmaktadır.

Bunun yanı sıra engelli bireyler için yapılmakta olan indirim bu kişilerin daha uygun fiyatlara araba almalarını mümkün hale getirmektedir. Ancak bu noktada araba alırken engelli indiriminden yararlanmak isteyen vatandaşların karşılaması gereken pek çok farklı etken olduğunu göz ardı etmemek gerekir. s

  • Yeni bir araç satın almak isteyen ve engelli raporu bulunan kişilerin en sık yaptıkları araştırmaların başında engelli araba indirimi ne kadar sorusu gelmektedir. Bu noktada öncelikle bilinmesi gereken konu engelli araç limitinin ne kadar olduğu yönünde olmalıdır. Özel tüketim vergisi tarafından belirlenmekte olan bu limit 2023 yılında 450 bin TL olarak belirlenmiştir.
  • 2023 senesinde yükseltileceği bilinen bu meblağ engelli vatandaşların vergiler dahil söz konusu nihai fiyatı geçmemek kaydıyla çeşitli indirimlerden yararlanabilmeleri mümkün hale getirmektedir.

Engelli Araba İndirimi Nasıl Alınır?

Engelli araba i̇ndirimi nasıl alınır
Engelli araba i̇ndirimi nasıl alınır

Engelli araba indirimi nasıl alınır sorusuna verilmesi gereken ilk yanıt engelli raporu başvurusu yapmaktır. Eğer başvurunuz kabul edilirse ve engel oranınız kabul görülüyorsa araba alırken engelli indiriminden yararlanabilir ve böylelikle daha düşük maliyetli bir araba alabilirsiniz.

Engelli Araba İndirimi Başvurusu

Engelli araba indirimi başvurusu için öncelikle engelli raporu başvurusu yapmak gerekir. Bunun için engelli kişinin nüfus cüzdanı fotokopisi vesikalık fotoğrafları vasi kararının belgesi engellilere özel başvuru formu ve imzalı ve onaylı muayene belgesi gerekmektedir. Ardından raporu çıkartarak ÖTV ödeme belgesinin sürücü belgesiyle araba indirimi başvurusu gerçekleştirilebilir.

Engelli Vergi İndirimi !

Engelli vergi i̇ndirimi

Engelli vergi indirimi herhangi bir sebep dolayısıyla engel yaşayan vatandaşların daha uygun fiyatlara araba alabilmelerini mümkün hale getiren bir indirim olarak ele alınabilir.

ENGEL YÜZDESİENGELLİ İNDİRİMİFİYAT
%80 ve Üzeri1. Derece Engellilik İndirimi2.000
 %60 – %802. Derece Engellilik İndirimi1.170
 %40 – %603. Derece Engellilik İndirimi500

Engelli Bireyler İçin İndirim Neye Göre Belirlenmektedir?

Bireylerin engel durumları ve raporda yazan engel oranı indirimin belirlenmesine neden olmaktadır.

Engelli Araç Hesaplama Nasıl Yapılır?

Engelli araç hesaplama engel derecesine göre yapılmaktadır.

EN UCUZ ARABA FİYATLARI, BÜTÇENİZE UYGUN SIFIR ARABA MODELLERİ ve FİYATI

Hyundai Engelli Araç Fiyatları

Citroen Engelli Araç Fiyatları

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥