24 Mbps internet hızı, saniyede 24 megabit veri aktarım hızı anlamına gelir. Bu, internette gezinme, e-posta gönderme ve alma, video izleme ve müzik dinleme gibi temel online faaliyetler için yeterli bir hızdır.

24 Mbps İnternet İndirme Hızı

24 Mbps İnternet Hızı Nasıl

İnternet ağzındaki ve bilgisayarda veri ölçü birimi megabit diye adlandırılır. Mbps ise bu mega bit boyutunda ki dosyaların saniyede indirilme hızına verilen isimdir. Kelime açılımı bu yüzden mega bit for second ‘dır. Türkiye en düşük 3 Mbps en yüksek 100 Mbps evde internet hızına sahip bir ülke olarak ifade edilebilir. Bu durumda internet seçimi yaparken bu aralıklardaki Mbps leri sizlere sunuyor.

24 mbps internet indirme hızı seçerken şu hususlara dikkat edip ardından seçim yapmalısınız.

  • Evde kaç kişi internet kullanıyor?
  • Evde aynı anda maksimum ve minimum kaç kişi internet kullanıyor?
  • Evde aynı anda internette sörf yapacak kişi sayısı?
  • İnternette sık sık oyun indirme yazılım indirme vb işlemler gerçekleştirilecek mi?
  • İnternet sadece ödev araştırma gibi minik dosyalar için mi kullanılacak?
  • Sık sık film ve dizi video izlenecek mi?

Bu gibi sorulara verdiğiniz evet veya hayır cevapları sizlerde internet hızı belirleyici unsurlardan olmalı. Eğer ki internetiniz basit işler için kullanacaksanız, bunlar çocuğunuz ödevleri, sosyal medya akışları gibi ve evde interneti aynı anda paylaşacak kişi yazısı üçten fazla değilse 24 mbpslik bir internet hızı sizler içinyeterli olacaktır. Ama video oyun gibi sık indirmeler yapacağınız bir hızda internet arıyorsanız 24 Mbps isteklerinizi pek karşılayamayacaktır.

24 Mbps İnternet Fiyatları

Türk telekom 24 Mbps İnternet Fiyatları şu şekildedir;

İlk Ay Bizden Kampanyası375 TL

Daha fazla ilgili içerik;


Türk Telekom 24 Mbps internet hızı nasıl?

24 Mbps internet hızı nasıl Türk Telekom, artık telefon operatörlerinin de internet alt yapısı oluşturduğu bu günlerde Türk Telekom en yaygın alt yapılara sahip olarak karşımıza çıksa da 24 Mbps internet hızı nasıl Türk Telekom bünyesinde yeterli gelmediğini kullanıcıları dile getirmektedir. Ağırlıklı olarak kesinti problemi yaşayan kullanıcılar zaman zaman da altyapı ile kaynaklı sorunlar yaşadıklarını ifade eder.

1 Comment

  1. Ben 16 Mbps internet hızı kullanıyordum ama işime yarıyordu. Evde üç kişiyiz ama bizimkiler çok fazla interneti kullanmıyor. O yüzden bana yetiyor. 24 Mbps geçiş yapıp yapmamakta çok kararsızım

Leave A Reply