Ada Coin Geleceği, Yorum ve Fiyat Tahminleri

Ada Coin Geleceği hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Ada Coin yıl sonu hedef fiyatı ve uzman yorumları ne diyor işte detayları.

Altcoin seçenekleri ve grafiklerini yakından takip eden yatırımcıların en çok araştırdıkları konuların başında Ada Coin geleceği ve Ada Coin hakkındaki yorumlar geliyor. Piyasaya hakim olan kişilerin yorumları arasında büyük gelecek vaat ettiğine inanılıyor. Bu durum takibin artarak devam etmesine neden olarak gösterilebilir.

En çok araştırılan coinler arasında bulunan Ada Coin Mart ay’ı itibariyle önemli hareketler gösterdi. Küresel ekonomik krizlerin gölgesinde piyasadaki önemini kaybetmeden ilerleyen para birimi takip edilme açısından da önemli bir yer tutuyor. Dijital paralar arasında güvenilir bir yer edinmesinin ardından hızlı, esnek ve ileri teknolojileri sayesinde değerini artırarak giden bir platformdan bahsetmek mümkün. Güncel olarak dünyanın en büyük üçüncü dijital para olarak gösterilmektedir. Kuruluşundan bu yana sürekli büyüme içerisindedir.

Ada coin kaç tl (canli)
DönemFiyatıDeğişim
Mart 2022$1,124116,64%
Şubat 2022$0,9637-8,39%
Ocak 2022$1,0519-19,64%
Aralık 2021$1,3090-15,73%
Kasım 2021$1,5533-20,95%
Ekim 2021$1,9649-7,16%
Eylül 2021$2,1164-23,58%
Ağustos 2021$2,7693110,35%

Ada Coin Nedir?

Üçüncü nesil olarak görülen Ada Coin merkezi olmadan faaliyet gösteren blockhain platformudur. Tamamen dijital ve akılı sözleşmeler eşliğinde herkese açık olarak blok zinciri platformu olarak çalıştırılmasında açık kaynaklar kullanılmaktadır. Cardano’ya dahildir ve ADA olarak tanımlanır. Ethereum ile beraberlikten bahsetmek mümkündür. Bu çerçevede Ethereum ile birlikte çalışabilirliği üzerinde durulmasının nedeni artan maliyetler olarak gösterilebilir. Kripto para adını da Ada Lovelace’dan almıştır.

Ada coin nedir?

Ada Coin Projesi

Artan enerji maliyetleri ile yavaş kullanım süreleri sonrası altyapı yükü neden ile Ethereum Kurucu ortağı olan Charles Hoskinson gelecekte kripto para biriminde lider olmayı planlama hazırlıklarına 2015 yılında başlamış ve 2017 yılında da faaliyete geçirmiştir. Proje kapsamında değerlendirildiğinde başkenti İsviçre’dir ve Cardano Vakfı tarafından faaliyetleri yürütülürken denetlenmektedir. Aynı anda uluslar arası ve kıtalararası ADA transferi yapabilme imkanlarına sahiptir.

Ada Coin Kimin?

Cardano Ada Coin yaratılırken vizyonun da ve misyonunda önemli değişiklikler ve yenilikler vaatleriyle kurulan bir blok zinciri platformudur. Açık kaynaklı olarak sunulan Ada Coin şeffaf bir yapı ile daha adil ve güvenli olmayı planlayan dijital paralardan biri olarak piyasaya sunuldu.  Ada Coin blockhain arkasında Input OUtput Hong Kong şirketi bulunmaktadır. Seosu’da CharlesHoskinson’dur.

Ada Coin Hangi Ülkenin, Sahibi Kim?

Ada Coin  yani Cardano’nun başkentinin İsviçre olduğunu söylemek doğru olur. Fakat herhangi bir merkeze sahip değildir. İlk planlama ile hareketleri İsviçre olarak değerlendirilse de Ada bir ülkeye ait değildir. Merkezi yoktur. Nitekim kurucusu da yaptığı açıklamada tüm dünyada kullanılmasının önünü açacaklarını ve yüzlerce  varlığın getirileceği yönünde olmuştu. Charles Hoskinson tarafından kurulmasının ardındaki büyük şirket ve güç İnput Output Honk Kong’tur. Şirketin CEO’su da Charles Hoskinson’dur.

Hangi Coin Alınır?

Ada Coin Mining

Ada coinin üretimi ve madenciliğinin yapılmasında tek bir yöntem söz konusu değildir. Bitcoin ile Ethereum madencilik tipinden de farklılık gösterir. Standart olarak üretimde kullanılan CPU, ASIC ve bulut ile Ada Coin üretimi yapmak ve ödüllerinden kazanmak mümkün görünmüyor. Bunun yanında çevrimiçi cüzdanlarda kalınmasına rağmen bir işlem yapmadan da kazanma ADA kazanma yöntemi söz konusu oluyor. Cüzdanınızda ne kadar ADA varsa bu oranın yüzdesine göre ödül alınması söz konusu olup, Venüs protokollerini kullanılma yöntemiyle de borç verme ve karşılığında faiz getirisi ile ADA coin kazanmaktan bahsedilmektedir. Üretiminde elektrik sarfiyatı açısından avantajlar söz konusu edilmeye çalışılmıştır. Bu anlamda;

  • Proof of Steak ile PoS madenciliğinin geliştirilmiş örneği Ouroboros kullanılır.
  • Madencilik yapımında kullanıcının gizlilikleri korunur ve farklı blok zinciri yaratan yenilikçi programdır.
  • Elektrik tüketimini asgariye indirerek tasarruf sağlar.
  • Blokzinciri (Blockhain) teknolojisini bankalardaki ödeme sistemlerine entegre edilmesi ile kullanıcılara kolaylıklar sağlar.
Ada coin hangi borsada nasıl alınır?

Ada Coin Hangi Borsada Nasıl Alınır?

Türkiye’de ve dünyada farklı borsalar üzerinden Cardano (ADA) alımı yapabiliyorsunuz. Güvenli olan borsalardan alım yapmak için yatırımcılar araştırmalar yapıyor. Binance ve Paribu gibi borsalardan alım yapabilme imkanınız bulunuyor. Paribu ile ve Binance TR ile alımlarda Türk Lirası ile alım imkanınız bulunmaktadır. Ayrıca diğer para birimleri üzeriden de alım yapabileceğiniz Cardano’yu istediğiniz zaman güncel fiyatlardan da satış yaparak çekim yapma olanaklarınız söz konusu. Ada Coin’in dünyaca ünlü borsalarda yatırım yapılmaktadır. Bunlar;

  • Binance
  • OKX
  • Upbit
  • CoinTiger
  • BTC Türk
  • Paribu

Ada Coin Yıl Sonu Tahmini

Yatırımcının gözü kulağı borsada ve Ada Coin’in grafikleri üzerine yoğunlaşmış durumda. Yıl boyunca yaşayacağı hareketler Ethereum ve Bitcoine bağlı olarak değişecektir. Nitekim bu iki kripto para devinin yatay hareketi Ada Coin’e de yansıyacak ve yatay seviyelerde hareket edecektir. Son olarak yapılan Alonco güncellemesi değerini artıracağı yönünde yorumlara neden oldu. Bu güncelleme sonrasında kısa vadelerde 5 dolar seviyelerine çıkacağı düşünülen ADA coinin uzun vadelerde de 13 dolar seviyelerine çıkacağı üzerine beklentiler söz konusu.

Ada Coin Yorumları

Küresel ekonomide meydana gelen olaylar nedeniyle dijital paraların uzmanları ve irili ufaklı yatırımcıların yorumları da sürekli değişkenlik gösteriyor. Dünya ekonomisi yeni senaryoların yazılmasında öncü durumunda. Bu anlamda dünya ülkelerinin liderleri ve merkez bankalarının attığı adımlarda Ada Coin bakımında önemli hal alıyor. Nitekim her yorum dijital para platformunda değerini artırırken olumsuzluklarda negatif yönlü olarak yansıyor. Borsalarda önemli bir hacme sahip olarak hareket eden ADA yatırımcının da güvenini alarak sağlam bir temele sahip. Bu sebeple de yatırımcıları arasında ümit verici olduğunu söylemek mümkün.

ADA coin önümüzdeki süreçte önemli artışlar yaşayacağına dair yorumlar da bulunuyor. Ancak uzun vadelerde olması muhtemel bu gelişmeler ile 2025 yılına kadar 10 dolar seviyelerine ulaşması beklentiler içerisinde. Küresel ekonomide yaşanacak siyasi ve politik sorunlarda gelecekteki fiyatlarına etki edecek hususlardan.

REAP Coin Nedir? REAP Coin Geleceği ve Yorum

MV Coin Nedir? GensoKishi Coin Geleceği ve Yorum

Ethereum Neden Hızlı Yükseliyor ve Devamı Gelecek mi?

Ukrayna – Rus Savaşının Kripto Para Etkisi Ne Kadar Sürecek?

Alper Destici

Kripto Para piyasalarını takip ederek sizi bilgilendiriyorum. İTÜ Finansal Piyasalar alper.destici@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥