Adres Değişiklikleri Artık İnternet Üzerinden!

Koronavirüs, hayatımızda internet kullanımını epey arttırmış durumda. Her geçen gün biraz daha fazla internet üzerinden işlem yapmaya başlıyoruz. Yeni gelen bir bilgilendirme ise adres değişikliği ile ilgili. Koronavirüs pandemisi nedeniyle karantinada olduğumuz bu günlerde sosyal mesafeyi sağlamak amacıyla yeni bir karar alındı. Karar kapsamında bundan sonra adres değişiklikleri e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

Adres Değişikliği İntertnet Üzerinden Olacak!
Koronavirüs nedeniyle sosyal mesafenin korunması için çalışmalar yürüten devlet, son olarak normalde nüfus müdürlüklerine gidilerek yapılabilecek “Adres Değişikliği” bildirimini e-Devlet üzerinden yapılacağını duyurdu. Cumhurbaşkanlığı Dijital Ofisi resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada “Adres Değişikliği bildirimi için Nüfus Müdürlüklerine gitmenize gerek kalmadı, artık bildirimlerinizi e-Devlet Kapısı üzerinden yapabilirsiniz” denildi.

E-Devlet kapısı, Koronavirüs salgını süresince çok daha fazla kullanılırken, çok yeni uygulamalar da yine E-devlet kapısına entegre edildi. Benzer uygulamaların daha fazla artması bekleniyor.

Yasemin

1984 Ankara doğumlu. Gazi Üniversitesi işletme yönetimi bölümü mezunu. 6 Yıldır habercilik sektöründe editörlük hizmeti vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu