Akbank Chip-Para, Akbank tarafından sunulan bir sadakat programıdır. Akbank kartınızla yaptığınız alışverişlerde Chip-Para kazanabilirsiniz. Kazandığınız Chip-Paraları dilediğiniz zaman, anlaşmalı Axess üye işyerlerinde harcayarak bedava alışveriş yapabilirsiniz.

Akbank Chip-Para kullanabilmek için öncelikle alışveriş yaptığınız esnada kartınızın yanınızda olması gerekmektedir. Alışveriş yapılıp kasaya ulaşıldıktan sonra kasada bulunan kasiyere chip para kullanmak istediğinizi söylemeniz gerekmektedir. Kasada Akbank teknolojisi ile uyumu olan bir pos cihazı varsa istediğiniz tutarda chip parayı anında alışveriş ödemenizde kullanabilmiş oluyorsunuz. Önemli nokta chip para ile ödeme yapacağınızı söylemektedir.

Chip Para Hesaba Aktarma

Akbank chip-para hesaba aktarma işlemini birkaç yoldan yapabilirsiniz. İşlemi yapmanız için gerekli olan yöntemler;

  • Akbank mobil üzerinden müşteri hizmetleri ile görüşme sağlayabilirsiniz.
  • Axess mobil üzerinden müşteri hizmetleri ile görüşme sağlayabilirsiniz.
  • 444 25 25 numaralı müşteri hizmetlerini arayıp yine görüşme sağlayabilirsiniz.

Bu yöntemler ile Akbank chip – para hesaba aktarma işleminiz sorunsuz bir şekilde gerçekleşecektir.

Albaraka Türk Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

SMS İle Kredi Kartı Başvurusu

Akbank Chip Para Nasıl Kullanılır

Trendyol Akbank Chip Para Kullanımı

Trendyol Akbank chip para kullanımı kampanyalar kapsamında kullanılmaktadır. Kapmaya katılımı sağlamak ilk aşamanız olacaktır. Öncelikle yapmanız gereken axess mobil üzerinden ya da Akbank mobil üzerinden hesabınıza giriş yapmak ve hemen katıl butonuna tıklayıp kampanya katılımı sağlamaktır. Bunun dışında trendyol bilgilerinden detaylı bir bilgi elde edip SMS numarası ve SMS içeriği ile yine kampanyadan yararlanmak için katılım yapabilirsiniz.

Devamında ödeme sayfası geldiğinde akbank kartınızı kullanmanız durumunda kartınızda ki chip para kısmından ödeme işlemi gerçekleştirilmiş olacaktır.

Anında Onaylı Kredi Kartı

Sicili Bozuk Olana Kredi Kartı

Yemeksepeti Chip Para Nasıl Kullanılır?

Yemeksepeti chip para nasıl kullanılır, öncelikle chip para kullanmak istediğiniz karta uyumlu bir pos cihazının alışveriş yapmak istediğiniz yerde bulunması gerekmektedir. Bankalar chip para alışverişi konusunda bazı firmalar ile anlaşma imzalamaktadır. Eğer kartınızda yer alan chip paraları yemek sepeti için kullanmak istiyorsanız ilk önce uyumlu olup olmadığına bakmalısınız. Daha sonra ödeme işlemini gerçekleştirirken kapıda ödemede pos cihazı talebinde bulunup siparişi getiren kişiye chip para ile ödeme yapacağınızı söylemeniz gerekmektedir. Daha sonra uyumlu pos cihazı ve kart ile ödeme pos cihazının yönlendirmesi sayesinde gerçekleşmiş olacaktır. İşlem pos cihazını doğru kullanma ve uyum ile alakalıdır.

En Avantajlı Kredi Kartı

Chip para nakit çekilir mi?

Hayır, chip para nakit çekilemez. Chip para, sadece anlaşmalı Axess üye işyerlerinde alışverişlerde kullanılabilir.

Akbank chip parayı nasıl çekerim?

Akbank chip parayı çekebilmek için, chip paranızın geçerli olduğu bir Axess üye işyerinde alışveriş yapmanız gerekir. Alışveriş sırasında, kasa görevlisine chip para kullanmak istediğinizi söylemeniz yeterlidir.

Akbank chip paralar nerede kullanılabilir?

Akbank chip paralar, Türkiye’de ve yurt dışındaki anlaşmalı Axess üye işyerlerinde kullanılabilir. Axess üye işyerlerini Akbank’ın internet sitesinden veya mobil uygulamasından öğrenebilirsiniz.

Akbank chip para Trendyol geçerli mi?

Evet, Akbank chip para Trendyol’da geçerlidir. Trendyol’da alışveriş yaparken, ödeme sayfasında “Chip-para ile öde” seçeneğini seçerek chip paranızı kullanabilirsiniz.

Chip-para ile fatura ödenir mi?

Hayır, chip-para ile fatura ödenmez. Chip para, sadece alışverişlerde kullanılabilir.