Akbank Emekli Promosyon 2022 Ne Kadar?

Akbank emekli promosyon 2022 ne kadar, promosyon almak için nasıl başvuru yapılır gibi sorular yoğun olarak merak ediliyor. Bildiğiniz üzere Akbank dahil olmak üzere pek çok kamu ve özel banka emekli müşterilerine özel promosyonlar sunuyor.

Emekli maaşını Akbank’a taşıyanlara özel sunulan bu promosyon tutarları her yıl değişiyor. 2022 yılında Akbank tarafından yapılan açıklamaya göre verilecek emekli maaşı promosyon tutarı şöyledir;

  • SGK emekli aylığın Akbank’tan almayı tercih edenlere 7000 TL’ye varan promosyon ve artı 500 TL chip para promosyonu veriliyor.

Toplam 7500 TL civarına varan promosyon ödemelerinin miktarı emekli aylığı tutarına göre değişiyor. Ayrıca aranan bazı özel koşullar kapsamında değerlendirme yapılıp promosyon miktarı da buna göre belirleniyor.

Akbank Emeklilere Ne Kadar Promosyon Veriyor?

Akbank emeklilere ne kadar promosyon veriyor sorusu son dönemde yoğun olarak araştırılıyor. Akbank emekli müşterilerine özel kampanya ve fırsatlar sunan bankalardan biridir. Emekli aylığını Akbank’a taşıyan emekli müşterilerine ise 7500 TL’ye varan promosyon ödemesi yapıyor.

Akbank Emeklilere Ne Kadar Promosyon Veriyor

Bu ödemenin 7000 TL’si nakit kalan 500 TL’si ise chip para olarak emeklilerin hesaplarına aktarılıyor. 7000 TL’ye vatan promosyon ödemelerinin miktarı müşterinin aldığı emekli aylığı tutarına göre değişiyor. Bu değişim tablosu Akbank tarafından şöyle aktarılıyor;

EMEKLİ MAAŞ TUTARISGK PROMOSYON MİKTARIEK PROMOSYON MİKTARITOPLAM NET PROMOSYON
0 TL-1499 TL arası500 TL4150 TL4650 TL
1.500 TL-2.499TL arası625 TL5175 TL5800 TL
2.500 TL ve üzeri maaş alanlar750 TL6250 TL7000 TL

Akbank tarafından emeklilere verilen net promosyon tutarları maaş aralığına göre tablodaki gibi yansıyor. Bu promosyonlardan faydalanmak için tek yapmanız gereken şey emekli maaşınızı Akbank’a taşımaktır. Bunun için en yakın Akbank şubesini ziyaret ederek talebinizi hızlıca iletip işlem yapmanız mümkündür. Akbank en yüksek promosyon seçeneğini emekli müşterilerine sunan banka olarak da dikkat çekiyor.

Akbank Emekli Maaşı Taşıma

Akbank emekli maaşı taşıma işlemi yapan müşterilerine benzersiz promosyon tutarları ödüyor. Bu promosyon miktarları maaşını taşıyan emeklinin maaş aralığına göre değişiyor. Ancak Akbank tarafından verilen en yüksek emekli promosyon tutarı 7000 TL civarındadır. Artı olarak da 500 TL değerinde chip para fırsatı sunuluyor. Bu promosyon ödemelerini almak isteyenlerin tek yapması gereken şey hızlıca maaşını Akbank’a taşımalarıdır. Emekli maaşı taşıma işlemlerinizi online olarak Akbank mobil şubeyi indirip hemen yapabilirsiniz.

Akbank 3 yıl Dolmadan Emekli Maaşı Taşıma

Akbank 3 yıl dolmadan emekli maaşı taşıma yapmanız halinde promosyon sözleşmesini bozmuş olursunuz. Akbank 28 Temmuz ve 31 Ağustos 2022 tarihleri arasında emekli aylığını 3 yıl sözleşme kapsamında Akbank’a taşıyan emeklilere 7500 TL’ye varan promosyon ödemesi yapıyor.

Bu taşıma işlemleri sırasında sözleşme karşılıklı olarak 3 yıllık imzalanıyor. Yani 3 yıl boyunca emekli aylığınızı Akbank’tan alma sözü vererek bu promosyon ödemesine hak kazanıyorsunuz. 3 yıldan önce taahhüttü bozmanız halinde sözleşmede geçerli olan yaptırımlar uygulanabilir. Bu noktada promosyon almak isteyen bazı emekliler promosyon haram mı sorusuna da yanıt arıyor.  Diyanet işleri bu konuya dair promosyonlar ‘’harama yakın’’ şeklinde fetva verdi.

Ali Saroğlu

Uzun yıllardır Google için içerik üretiyorum. Bu içeriklerin faydalı olması katkıda bulunmak istersen benimle iletişime geçebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu