Amazon Siparişlere Yetişemedi!

Amazon, tartışmasız dünyanın en fazla ilgi gören ve ziyaretçi alan online alışveriş sitelerinin başında geliyor. Türkiye’de de varlığını sürdüren Amazon, Koronavirüs sebebiyle evde kalanların sayısı artıkça siparişlere yetişemez oldu. Bu durumda çalışan sayısını arttırmak isteyen Amazon, rekor sayıda çalışan alacağını duyurdu.

75 Bin Kişilik Kontenjan!
Jeff Bezos’un sahipliğini yürüttüğü Amazon, geçtiğimiz hafta 100 bin kişiyi işe alacağını duyurmuştu. Şirket, 100 bin kişilik kontenjanın dolduğunu ve 75 bin kişilik yeni işçi alımının gerçekleşeceğini duyurdu. Dünya genelinde 210 ülkeyi ve bölgeyi etkileyen koronavirüs, 1 milyon 900 binden fazla kişiye bulaştı ve 118 binden fazla kişinin hayatını kaybetmesine sebep oldu. Virüsün sebep olduğu COVID-19 hastalığı, dünyanın birçok ülkesinde çeşitli ticari faaliyetlerin de durmasına yol açtı.

Yurt dışı kaynaklarda yer alan habere göre şirket, tam zamanlı ve yarı zamanlı olarak 75 bin kişinin daha işe alınacağını açıkladı. Amazon yetkilileri, daha önce açılan 100 bin kişilik işçi kadrosunun tamamen dolduğunu ve buna ek olarak yeni personel ilanı açıldığını ifade etti. Salgının kendisini oldukça sert hissettirdiği şu günlerde Amazon’un yeni işçiler alacağını açıklaması ABD’de tartışmalara yol açtı. Daha önce tesislerin kapatılması yönünde çağrılarda bulunulmuştu. Akıllardaki soru ise Koronavirüs salgınından sonra yeni alınan çalışanlara ihtiyaç duyulmaması gibi bir durumun ortaya çıkması halinde neler olacağı.

Yasemin

1984 Ankara doğumlu. Gazi Üniversitesi işletme yönetimi bölümü mezunu. 6 Yıldır habercilik sektöründe editörlük hizmeti vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu