Ankara Millet Bahçesi Nerede? (Günlük Kaç Kişi Ağırlıyor)

Ankara Millet Bahçesi nerede, hangi ilçede yer alıyor sorusu merakla araştırılıyor. Ankara Millet Bahçesi Altındağ ilçesindedir.  Altındağ ilçesindeki Atatürk Orman Çiftliği’yle başlayarak Hergelen Meydanı’na kadar uzanıyor.

Aynı zamanda Atatürk Orman Çiftliği ile 19 Mayıs Stadyumu’munu birbirine de bağlıyor. Vatandaşların sıklıkla ziyaret ettiği, temiz ve açık olan bu alana ulaşım da oldukça basittir. İster özel araçlarınızla ister toplu taşıma araçlarını kullanarak Ankara Millet Parkı’na kolayca ulaşabilirsiniz.

Akm Millet Bahçesi Nerede

Ankara millet bahçesi nerede

Akm Millet Bahçesi Ankara ilinin Altındağ ilçesinde yer alıyor. Millet Bahçesi oldukça geniş bir alanı kaplıyor. Atatürk Orman Çiftliği’yle başlayan Ankara Millet Parkı Ankara Hergelen Meydanı’na kadar uzanan geniş bir alanı kaplıyor. Ankara Millet Bahçesi uzun soluklu bir proje neticesinde hayata geçirilmişti.

Geçtiğimiz yıl 28 Ekim tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla yapılan tören sonucunda halkın kullanımına açılmıştır. Henüz yeni olan Ankara Millet Bahçesi Ankara halkı tarafından en sevilen ve ziyaret edilen alanların başında yer almaya oldukça hızlı bir şekilde başladı.

Ankara Millet Bahçesi Hangi Semtte

Ankara millet bahçesi nerede

Ankara Millet Bahçesi hangi semtte ve nasıl gidilir soruları oldukça sık bir şekilde merak ediliyor. Akm Millet Bahçesi adıyla da bilinen bu parka Ankara ilinin Altındağ ilçesinde yer alıyor. Oldukça geniş bir alan üzerine kurulan bu park Atatürk orman Çiftliği ve 19 Mayıs Stadyumu’munu da kapsıyor. Geçtiğimiz yıl tamamlanarak 28 Ekim tarihinde açılışı yapılmıştı.

Toplamda 700 metrekarelik alanda inşa edilmiştir. Altındağ merkezi bir alanda olduğu için de Millet Parkına ulaşım oldukça kolaydır. Neredeyse tüm Ankara toplu taşıma araçları ile parka kolayca ulaşabilirsiniz.

Ankara Millet Bahçesi Ücretli Mi

Ankara Millet Bahçesi ücretli mi, girişte ne ücret ödemesi yapılıyor mu sorularına cevap aranıyor. Özellikle de ilk kez Ankara Millet Bahçesi’ni ziyaret edecek kişiler bu sorulara yanıt arıyor. Geçtiğimiz yıl Ekim ayında kullanıma açılan Ankara Millet Parkı tamamen ücretsizdir.

Girişte herhangi bir ücret ödemesi yapılmasa da park içerisindeki diğer hizmetler ücrete tabidir. Başkent halkı kadar başkente giden kişilerin de sıkça ziyaret ettiği alanlardan biri olarak dikkat çekiyor. 700 metrekarelik alana kurulan Millet Parkı içerisinde neler var diye soracak olursanız da;

  • Açık hava sineması
  • Tören alanları
  • Pazar yeri alanı
  • Çocuk kulüpleri
  • Binicilik alanı
  • Tohum alanı
  • Kır lokantası
  • Sağlık merkezi
  • Camii

Ailece huzurlu ve keyifli zaman geçirmek isteyen Ankara halkı genelde hafta sonlarını Ankara Millet Parkı’nda geçirmeyi tercih ediyor.

Ankara Millet Bahçesi Harita

Ankara Millet Bahçesi harita üzerinde toplam 700 metrekarelik alanı kapsıyor. İlk kez Ankara Millet Parkı’na gidecek vatandaşlar gitmeden evvel harita üzerinden görüntüleyerek inceleme yapabilir. Oldukça geniş bir alan üzerine kurulu olan Ankara Millet Parkı içerisinde ailece zaman geçirirken ihtiyacınız olabilecek her şey yer alıyor. Atatürk Orman Çiftliği’nden başlayarak 19 Mayıs Stadyumu’muna kadar uzanıyor. Ulaşım sırasında adresini kolayca bulabilmek için de online harita uygulamasından yardım alabilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;

Ankara’da Millet Bahçesi hangi semt?

Ankara’da Millet Bahçesi, Altındağ ilçesinde yer almaktadır. AKM (Ankara Atatürk Kültür Merkezi) ile Gençlik Parkı arasında yer alır.

Ankara Millet Bahçesi’ne hangi Otobüs gider?

101: Ulus – Sıhhiye – AKM
102: Ulus – Sıhhiye – Eskişehir Yolu
103: Ulus – Sıhhiye – AKM – Batıkent
104: Ulus – Sıhhiye – AKM – Keçiören
105: Ulus – Sıhhiye – AKM – Mamak

Ankara Millet Bahçesi’nde ne var?

Bisiklet yolu
Yürüyüş yolu
Çocuk oyun alanları
Spor alanları
Millet kütüphanesi
Millet camii
Tarım okulu
Buz pisti
At biniciliği alanı
Tarihi tribünler
Çayhane
Kafe
Pazar yeri

Millet Bahçesi nerelerde var?

Ankara Mamak Üreğil Millet Bahçesi
Ankara Başkent Millet Bahçesi

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥