AOL.MEB.GOV.TR Öğrenci Girişi 2022 – Açık Lise Öğrenci Girişi Linki

aol.meb.gov.tr Öğrenci girişi hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. T.C. kimlik numarası ile açık lise öğrenci giriş linki işte detaylar.

aol.meb.gov.tr öğrenci girişi açık öğretim liseleri için sisteme giriş yapılan bir adrestir. Bu site üzerinden kişiler dönem bilgilerini görebilir, kredi ve ders bilgilerini görebilir, ders seçim işlemlerini yapabilir, ders kitaplarını indirebilir, sınav giriş ve sonuçları öğrenebilirler. Bununla birlikte mobil uygulamalarda bildirim özelliği ile sınav tarihlerini kaçırmadan takip ederken iş takvimini öğrenebilirler.

T.C. Kimlik Numarası ile Açık Lise Öğrenci Giriş Linki

T.C. kimlik numarası ile açık lise öğrenci giriş linki için https://aol.meb.gov.tr/ üzerinden giriş yapılabilmektedir. Bunun dışında mobil kullanım için İOS marketlerde ve Android marketler üzerinden giriş yapılabilmektedir. Öğrenci girişi için istenen bilgiler T.C. kimlik numarası veya öğrenci numarası olmaktadır. Bununla birlikte kişilerden şifre istenmektedir ve güvenlik kodunun girilmesi gerekiyor.

Açık Lise 2022 Sınav Takvimi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak AÖL (Açık Öğretim Lisesi ve ortaokul) sınav takvimi aşağıdaki tabloda yer alıyor.

Sınav AdıSınav Tarihi
Açık Öğretim Ortaokulu-Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi – II. Dönem Sınavı 2021-2022 AÖO – AÖL- AÖIHL-MAÖL/ 2Mart 2022 (e-Sınav olarak uygulanacaktır.)
Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav (8.Sınıflar) 2022/MS05 Haziran 2022
Açık Öğretim Ortaokulu-Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi – III. Dönem Sınavı 2021-2022 AÖO – AÖL- AÖIHL-MAÖL/ 3Temmuz 2022 (e-Sınav olarak uygulanacaktır.)
İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. Sınıflar ve Hazırlık Sınıfı) 2022/İOKBS04 Eylül 2022
Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi- I. Dönem Sınavı 2022-2023 AÖO- AÖL- AÖIHL- MAÖL/ 1Aralık 2022 (e-Sınav olarak uygulanacaktır.)
Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri e-Sınavı 2022/MTSK e-SınavıHaftanın 7 (yedi) Günü 81 il/ilçedeki e-Sınav Salonlarında, Randevulu Sistemle Gerçekleştirilecektir.
Kalfalık, Ustalık ve Usta Öğreticilik Teorik e-Sınavları 2022Haftanın 7 (yedi) Günü 81 il/ilçedeki e-Sınav Salonlarında, Randevulu Sistemle Gerçekleştirilecektir.
TÜM BAKANLIKLARA BAĞLI/İLGİLİ KURUM VE KURULUŞLARLA YAPILACAK OLAN PROTOKOLLÜ SINAVLARSınav Protokollerinde Belirtilecektir.
Açık Lise Online Sınav Giriş
Açık Lise Online Sınav Giriş

Açık Lise Online Sınav Giriş

Açık lise online sınav giriş için kişiler e-devlet ile yine aol.meb.gov.tr adresinden giriş yapılabilir. AÖL ek sınav giriş ekranı üzerinden açık lise sınavları online bir şekilde yapılıyor. Millî Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Lisesi ek sınav giriş ekranı ile birlikte öğrenciler yeterli olan not ortalamasına ulaşmaya çalışıyorlar.

Sınava girecek olan adaylar belirtilen adres üzerinden sınav ekranına erişebilecekler fakat giriş yaparken mutlaka T.C. kimlik numarası veya öğrenci numarası, şifre ve güvenlik kodunun girilmesi gerekiyor. Bunun dışında e-devlet ile beraber kişiler rahatlıkla giriş yaparak sınav ekranına ulaşabilecekler.

AÖL Kayıt Yenileme

AÖL kayıt yenileme için belirlenen tarihler içerisinde kayıt yenileme işlemleri yapılmaktadır. Kişiler Açık Öğretim Lisesi kayıt ve kayıt yenileme kılavuzunu erişime açıldığı zaman inceleyebilecekler. Bununla birlikte kayıt yenileme işlemleri il ve ilçelerde yer alan halk eğitimi merkezleri müdürlükleri üzerinden yapılmaktadır.

Öğrenci kayıt yenileme için kayıt yaptıracak olan öğrenciler T.C. kimlik numarası ile beraber bankalara sınav ücretinin yatırılması gerekiyor. Halk eğitim merkezleri ile birlikte kişiler ilk kayıt evraklarında eksik belge ve bilgileri tamamlamakla yükümlü olmaktadır.  T.C kimlik numarası beyanı, son 6 ay içerisinde vesikalık renkli fotoğraf, diploma aslı veya denklik belgesinin aslı ile beraber kayıt ücretinin yatırıldığı dekont.

Nasıl Para Kazanılır Öğrenci

Maddi yardım başvurusu

Üniversitede Öğretim Görevlisi Nasıl Olunur

googlehaberler