Apple’dan Koronavirüs Hamlesi!

Koronavirüs’ün artan etkisi, global şirketleri de harekete geçirdi. Bunlardan biri de Apple. Geçtiğimiz günlerde, koronavirüs salgınının yayılmasını azaltmaya yardımcı olmak için Google iş birliğine giderek bir COVID-19 temas takibi aracı geliştirdiğini duyuran ABD’li teknoloji devi Apple, şimdide de AppleCoronavirus .com alan adını satın alarak önemli bir hamle yaptı.

Peki Apple bu alan adıyla sizce ne yapmayı planlıyor olabilir? Bunu bizlere MacRumors aktardı. Sunulan bilgilere göre, domain adının kime ait olduğunun bulunabildiği WHOIS adlı domain sorgulama servisindeki kayıtlarda, Apple’ın geçtiğimiz cuma günü “AppleCoronavirus.com” şeklinde bir alan adı kaydettiği görülüyor. Kayıt, söz konusu alan adını tescil ettiren kuruluş olarak Apple’ı gösteriyor. Büyük şirketler için alan adlarını koruyan, dünyanın en büyük domain servislerinden CSC Corporate Domains tarafından yapılan kayıt, Apple’ın salgına yönelik yeni bir girişime imza atabileceğine işaret ediyor.

Apple Kullanıcıları İçin Önem Arz Ediyor!
Apple, bu alan adıyla cihazlarını entegre edebilir. Kullanıcı gizliliği ve güvenliğini merkezine alan sistem, her cihazın çevresindeki cihazlara anlık olarak değişen kimlik numaraları gönderecek. Eğer kullanıcılar, bir COVID-19 hastası ile temas ederse, otomatik olarak bilgilendirilecekler. Virüs eğer uzun vadede hayatımızın içinde kalmaya devam ederse, Apple, erken davranmanın avantajını sürecek.

yorum Yap