Araç Km sorgulama SMS 5664 hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. PTT Km sorgulama SMS ücreti ve Km sorgulama e-devlet işte detaylar.

Araç alırken en önemli konulardan birisi km’si olmasıdır. Bazı kötü niyetli satıcılar araçların km ile oynamaktadır. Bu yüzden birçok kullanıcı km sorgulama işlemini araştırmaktadır. Araç km hesabını birçok yöntem ile yapabilirsiniz. Sms ile araç sorgulama işlemini aşağıdaki yöntem ile yapabilirsiniz.

  • Sms ile aracınızın kilometresinin sorgulamak için 5664 numarasına ‘’HASAR’’ yazıp boşluk bırakın daha sonra  ‘’ Şasi Numarası/Plaka’’ yazılmalıdır. Bu servis sayesinde hızlı bir şekilde aracınızın kilometresini sorgulayabiliyordunuz fakat sms ile kilometre sorgulama günümüzde kullanılamamaktadır.

Sms yöntemi ile araç km sorgulama işini artık kullanılmamaktadır. Bu yöntem yerine aşağıdaki yöntemlerde araç km sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

  • Ptt web sitesini kullanarak araç kilometresini hesaplayabilirsiniz.
  • Tüvtürk web sitesi üzerinden km hesabı yapabilirsiniz.
  • Oto ekspertiz ile km sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

PTT KM SORGULAMA SMS

PTT KM sorgulama SMS, Bütün otomobillerde km sayacı bulunmaktadır. Eski otomobillerde mekanik olarak çalışmaktadır. Yeni nesil araçlarda ise bu sistem mekanik değil aracın beynine bağlıdır. Aracın yapmış olduğu kilometre silinmez. Araç alırken özellikle dikkat edilmesi konulardan birisi km’dir. Bazı araçların kilometresiyle oynanmış olabilir. Bu yüzden de birçok kullanıcı sorgulama işlemini araştırmaktadır. Ptt ile km sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sms ile sorgulama işlemi için ücret merak edilmektedir. Sizler için yaptığımız araştırmanın detayları;

  • Sms ile aracın kilometresini sorgulama bütün operatörler için sms başı ücreti 11 TL’dir. Sms ile aracın kilometresini sorgulamak için “HASAR” yazıp boşluk bırakarak “Şasi Numarası” yazarak sorgulayabilirsiniz. Bu yöntem artık kullanılmamaktadır.

Araç kilometresini öğrenmek için en çok kullanılan yöntem PTT olmaktadır. Ptt kullanarak araç km hesabının nasıl yapılacağını bilmiyorsanız şu adımları takip ediniz;

  • https://hgs.epttavm.com/arac-km-sorgula linkine tıklayınız. Giriş yaptıktan sonra sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ya da telefonunuza HGS uygulamasını indiriniz. Uygulamayı indirerek basit bir şekilde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. PTT üzerinden km bilgisini öğrenmek 6 TL ücret ödemeniz gerekir.

Km Sorgulama E-devlet – Plakadan KM SORGULAMA

Km Sorgulama E-devlet

Aracınızın Km sorgulama işlemlerini birçok yöntem ile yapabilirsiniz. Sms ile km sorgulama işlemi artık çok fazla kullanılmamaktadır. İkinci el piyasası her geçen gün artmaktadır. Araç piyasasında en çok dikkat edilmesi gereken konulardan birisi km hesabıdır. Aracınızın km sorgulama işleminizi e-devlet sisteminden gerçekleştiremezsiniz. E-devlet üzerinden gideceğiniz şehirlerin arasında km hesabı yapabilirsiniz. Nasıl olacağını bilmiyorsanız şu yolları takip ediniz;

  • Karayolları Genel Müdürlüğü – İller ve İlçeler Arası Mesafe Sorgulama (turkiye.gov.tr) linkine tıklayarak ilçeler arasında km hesabını bulabilirsiniz.

Sorgulama Sonucu Araç Kilometre Kaydı Bulunmamaktadır

Araç kilometre hesabını sorgulamanız çok önemlidir. Bazı satıcılar kilometre hesabı ile oynayarak kandırmaya çalışmaktadır. Bunun yaşanamaması için araç alırken km hesabının sorgulanması gerekir. Km sorguluma işleminin nereden yapılacağını bilmiyorsanız şu yöntemleri deneyin;

  • PTT sayfasından, HGS mobil uygulamasından, Tüvtürk web sitesinden, Sigorta bilgi ve gözetim merkezinden km sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Sorgulama gerçekleştirdiğiniz zaman karşınıza araç kilometre kaydı bulunamadı hatası gelmektedir. Eğer böyle bir sonuç ile karşı karşıya gelirseniz bu sonuç muayeneye girmediğinin göstergesidir. Muayene olmadığı için aracın da maalesef km kaydı bulunmaz. Km kaydı için teknik servise götürülmesi gerekmektedir.

Araç kaç km sorgulama?

Araç orjinal KM öğrenmek için geliştirilen SMS özelliği nasıl kullanılır? Araç plakasını yazıp 5664’e SMS gönderin ve kaza+KM bilgileri SMS olarak size gelsin.

Aracın km orjinal olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Aracın orjinal KM bilgisini yalnızca araç muayene istasyonlarında (TüvTürk) kontrol edilmektedir. Herhangi bir sorun var ise yalnızca muayene istasyonlarında ortaya çıkarılmaktadır.

Egzoz Emisyon Ölçümü Fiyatı – TÜVTÜRK Egzoz Muayene Ücreti

Araç Vize Fiyatları

Comments are closed.