AutoCAD öğrenci sürümü uzatma ve AutoCAD öğrenci lisans yenileme nasıl yapılır, bilgilendiriyoruz. Autodesk indirme işlemini gelin birlikte gerçekleştirelim.

AutoCAD öğrenci sürümü nasıl indirilir, Dünyanın bilgisayar destekli tasarımı olan AutoCAD, Autodesk tarafından geliştirilen teknik çizim programıdır. Günümüzde mühendisler, mimarlar ve tasarımcılar tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. 2 boyutlu ve 3 boyutlu çizim imkânı sunar.

Eğer mühendislik ve mimarlık bölümünden birinde okuyorsanız sizler için gerekli bir programdır. Mezun olduktan sonra da iş hayatınızda istenilen bir uygulamadır. Mezun oldunuz ve hala programı kullanmayı bilmiyorsanız hemen programı öğrenmeye başlayın. İş hayatınızda sizleri bir adım ilerletecek olan bir programdır.

 • İlk olarak www.autodesk.com.tr bu bağlantıya tıklayarak AutoCAD sitesine giriş yapınız.
 • Sonra okulunuzu buradan seçebilirsiniz. Öğrenci bilgilerinizi kullanmanızı ve yükleme yapmanızı isteyecektir. Gerekli alanları doldurunuz.
 • Daha sonra belgeleriniz onaylandıktan sonra size mail gelecektir. Mail geldikten sonra ücretsiz yazılım kısmından AutoCAD seçin.
 • Hesap açıldıktan sonra indir seçeneğine tıklamanız yeterlidir.
 • Öğrenci ve eğitmenler, AutoCAD ürün ve hizmetlerini belgelerini yükleyerek ücretsiz bir şekilde erişim hakkına sahiptir.

Daha fazla AutoCad içeriği;


AutoCAD Student Free

AutoCAD student free

AutoCAD student free, AutoCAD programında öğrenciler, eğitimciler bu programı ücretsiz bir şekilde kullanabilmektedir. Çoğu mimarlık ve mühendislik öğrencisi lisans eğitiminde bilgisayar destekli program dersinde AutoCAD programını görmektedir. Bu programı ücretsiz bir şekilde indirmeniz için Öğrenci olduğunuzu kanıtlamanız gerekmektedir.

Öğrenci belgenizi sisteme yüklemek zorundasınız. Gerekli onay gedikten sonra yukarıdaki linke tıklayarak arama kısmına AutoCAD öğrenci ya da AutoCAD student yazmanız yeterlidir. Buradan program sürümlerinden istediğinizi seçerek kolayca indirebilirsiniz. Şimdiden başarılar dileriz.

AutoCAD Öğrenci Sürümü Uzatma

AutoCAD öğrenci sürümü uzatma, Autodesk, öğrencilerin öğrenim hayatları boyunca, eğitimcilere ise meslek hayatları boyunca ücretsiz yazılım erişimi sağlar. Eski sistemde 3 yıl sürede sadece belirli ürünlerin belirli versiyonlarını kullanabiliyordunuz. Şu anda sistem biraz daha farklı.

Yılda bir kere yapılan kimlik doğrulaması sonucunda tüm ürünlere erişim sağlayabiliyorsunuz. Yılda bir kere kimlik doğrulaması yapmanız gerekmektedir. AutoCAD hesabınıza giriş yapınız ve öğrenci belgelerinizi yükleyiniz hala o okulda okuduğunuzu kanıtladıktan sonra tüm ürünleri kolayca kullanabilirsiniz. 

AutoCAD İndirme ve Kurma

AutoCAD İndirme ve kurma, AutoCAD programını indirmek kolaydır. Web sitesinden istediğiniz ürünü seçerek indirme işlemini gerçekleştirirsiniz. Gelin kurulumda neler yapacağımıza bakalım. Şu adımları takip ederek kurulumu rahatça yapabilirsiniz.

 • Ücretli sürüm aldıktan sonra kişiye ait seri numara ve indirme linki verilir. Programı indirdikten sonra dosya çalıştırılarak yükleme işlemi başlatılmaktadır.
 • İndirilen dosya rar dosyası olduğu için bu dosyaları dışarı aktarmanız gerekmektedir. Extract to seçeneğine tıklayarak dosyaları istediğiniz alana aktarın.
 • Kurulum ekranı otomatik olarak karşınıza gelecektir. Ekrana gelen Install seçeneğine tıklayarak kurulumu başlatın. Kulacını sözleşmesi gelecektir ekrana kabul edin.
 • Sonraki adımda karşımıza lisans çeşidi ve seri numarasını yazmanız gereken ekran gelecektir. Bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurunuz.
 • En son aşamada AutoCAD kurulumuna ek olarak kurulmasını istediğiniz ürünleri seçmeniz gerekmektedir. Ardından en altta yer alan Installation Path seçeneğine tıklayarak kurulumun bilgisayarda hangi klasörde yapılacağını belirleyin. En son Install tuşuna basarak kurulumu başlatın.
 • Kurulum bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Comments are closed.