Araştırmalara Göre İnsanların %50’si Ayak Fetişi Yapmaya Bayılıyor!

Ayak fetişi yaygın olarak, cinsel anlamda ayaklara olan ilgiyi tanımlar. Tıpkı stil ya da müzik zevkleri gibi cinsellikte de farklı zevk türleri vardır. İşte, bunlardan biri de herkesin gizli tuttuğu ayak fetişizmidir. Cinsellik sırasında göğüs gibi, kalça gibi ayaklar da dikkatinizi çekiyor ve haz almanızı sağlıyorsa siz de bir ayak fetişçisi olabilirsiniz. Erotik diziler içerisinde büyük oranda konu olan ve dikkat çeken bu fetiş hakkında bilmediğini çok şey olduğuna eminiz.

Ayaklara masaj yapmak ya da güzel bir ayak görmek sizde ne gibi duygular uyandırıyor? Eğer olumlu duygular uyandırıp hatta cinselliği çağrıştırıyorsa o halde siz de ayaklardan hoşlanan guruba hoş geldiniz! Yapılan bir araştırmaya göre cinsel anlamda en yaygın fetişlerin %50 oranında ayak fetişi ve pedofili olduğu ortaya çıkmıştır. Milyonlarca insanın zevk aldığı bir konuyu ele almamak yanlış olurdu! İşte, ayak fetişizmine dair tüm detaylar…

Araştırmalara göre i̇nsanların %50’si ayak fetişi yapmaya bayılıyor!
Ayak kölesi olmayı sevenler

Ayak Kölesi Olmayı Sevenler

Beyaz ve narin bir ayakta kırmızı oje de olmazsa olmaz diyebilirsiniz. Bu görüntü sizin için cinselliği ve hatta çok daha fazlasını da oluşturabilir. Cinsel deneyimlerinizde ayak gördüğünüz zaman daha fazla haz duyduğunuzu hissetiniz mi hiç?

Eğer cinsellik sırasında gözleriniz ayaklar ile temas kurunca haz oranınızın arttığını hissediyorsanız ayak fetişi size cazip geliyordur. Partnerinizin ayaklarına köle bile olmak isteyebilir ve sürekli dokunma dürtüsüne engel olamayabilirsiniz. İşte, tüm bunlar ayak fetişizminin ta kendisi olarak yansır!

Araştırmalara göre i̇nsanların %50’si ayak fetişi yapmaya bayılıyor!
Ayak fetişi neden çok görülüyor

Ayak Fetişi Neden Çok Görülüyor?

Ayak fetişi konusu dünya çapında araştırılıyor. İnsanların bu duygusunun temel nedenine dair birkaç teori üretildi bile! Pek çok psikiyatri doktoru ve psikolog konu hakkında görüşlerini bildiren makaleler yayınlıyor. Bu makalelerde yer alan bazı teorilere göre ayak fetişizminin birkaç temel nedeni olabilir. Pek çok uzman ayak fetişizminin ayaklarda yoğun sinir olmasına bağlıyor. Ayak bölgesindeki sinirlerin masaj ve çeşitli uyaranlarla uyarılması cinsel dürtülerin de uyanmasına neden olabilir.

Bunun yanı sıra bazı uzmanlar ise bu fetişin aşağılama ve hakimiyet düşüncesiyle ortaya çıktığını düşünüyor. Ayakların aşağıda olması fikri partnerler arasında bir güç savaşı da olabilir. Ya da bunun aksine teslimiyet ve tam tahakküm hislerini çağrıştırdığı için de dikkat çektiği düşünülüyor. Ancak hala bu fetişe dair bilimsel temelli net nedenler saptanmamıştır. Biseksüel ya da heteroseksüel gibi tüm cinsel yönelimleri olan insanlarda ayak fetişi görülebiliyor.

Araştırmalara göre i̇nsanların %50’si ayak fetişi yapmaya bayılıyor!
Partneriniz bir ayak fetişçisi mi?

Partneriniz Bir Ayak Fetişçisi Mi?

Sevgiliye sorular sorarak cinsel anlamdaki yönelim ve beğenileriniz kolayca kavrayabilirsiniz. Hem tahrik edici hem de akıllıca sorular yöneltip onun da sizin gibi bir ayak fetişizmine ilgisi olup olmadığını anlayabilirsiniz. Hemen işinizi kolaylaştıracak örnek soruları aktaralım;

  • Sevişmeye başlamadan önce ne görmek seni tahrike diyor?
  • Cinsel zevklerinden bahseder misin?
  • Ayaklar senin için ne anlam ifade ediyor?
  • Seks oyunları denince aklına ne geliyor?

İşte tüm bu sorulara sevgilinizin vereceği cevaplar onun ayaklara olan ilgisini anlamanızı sağlar. Ayrıca onun ilgisi yoksa bile sizin ilginiz olduğunu dürüstçe ifade edebilirsiniz.

Araştırmalara göre i̇nsanların %50’si ayak fetişi yapmaya bayılıyor!
Ayak fetişizmine olan i̇lgimi sevgilime nasıl söyleyebilirim?

Ayak Fetişizmine Olan İlgimi Sevgilime Nasıl Söyleyebilirim?

Ayak fetişini anlatmak her zaman kolay olmayabilir. Zaten genel olarak Türkiye ‘de çiftler cinsel zevklerini ve isteklerini konuşma konusunda güçlük çekiyor. Hele bir de konu ayak fetişi olunca işler daha da zorlaşabilir. Ayaklara ilginiz varsa bunu tamamıyla açık bir dille sevgilinizle paylaşmanızı tavsiye ediyoruz.

Buna zemin hazırlarken yukarıdaki soruları sorabilir ve yönelim, cinsel istek- arzularına dair fikir edinebilirsiniz. Örneğin sevgilinizin verdiği cevaplardan BDSM ilgisi olduğunu anlarsanız emin olun ayak fetişizmini de hoş karşılayacaktır. Ya da parterinize bu konuyu açmadan evvel pratik yapmak için Onlyfans gibi platformlarda sohbet edebilir ve ön hazırlık yapabilirsiniz.

Araştırmalara göre i̇nsanların %50’si ayak fetişi yapmaya bayılıyor!
Ayak kokusu bile onları tahrik ediyor!

Ayak Kokusu Bile Onları Tahrik Ediyor!

Ayak fetişi dendiği zaman ayak ile ilgili olumlu veya olumsuz her şey aklınıza gelmeli! Siz bir ayak fetişçisi olmayabilirsiniz. Ama cinsel anlamda ayaklara ilgili duyanlar neredeyse ayak kokusunu bile tahrik edici buluyor. Ayak parmaklarını yalamak ve o kokuyu duymak onlara iyi hissettiriyor. Erotik bir oyundan çok daha fazlasını yapanlar da var… Ayak parmakları ile vajinanın içine girmek ya da penisin etrafında dolanmak gibi… Hayal gücüne göre daha binlerce benzersiz erotik oyuna ve ön sevişme faslına ayakları dahil edebiliyorlar!

Panseksüel Ne Demek, Kimlerden Hoşlanır ve Kimlere İlgi Duyar

Nude Ne Demek – Sevgilim Nude İstiyor, Ne Yapmalıyım

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥