Bayram Tatilinde Ek Ders Ödenir Mi? 2022

Bayram tatilinde ek ders ödenir mi? 2022 hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Bayramda ek ders ödenir mi? 2022 işte detaylar.

Hayır. Bayram tatilinde ek ders ödemesi yapılmaz. 2022 yılında artan ek ders ödemeleri sonrasında öğretmenlerin de merak konusu olan bayram tatillerinde ek ders ödemesi yapılıp yapılmayacağı daha önceden netleştirilmiş bir konudur.

Ek dersler öğretmenlerin normal mesai dışında girdikleri derslerdir. Bu dersler için devletten ders başına ödeme alınmaktadır. Ek ders ödemelerinin resmi tatillerde yapılıp yapılmayacağı da öğretmenler tarafından merak ediliyordu. Yazımızın devamında bayram tatilinde ek ders ödeneği hakkında bazı merak edilen soruların yanıtlarını derledik.

5 Yıl Ücretli Öğretmenlik Yapana Kadro Son Dakika

Bayramda Ek Ders Ödenir Mi? 2022

Bayramda ek ders ödenmeyecek. 2022 yılında da bayram tatillerinde ek ders ödemesi yapılmayacak. Ek ders ödemeleri öğretmenlerin ekstra girdikleri ders başına ödenmektedir. Bu nedenle bayramda tatil yapıldığından ve ek ders olmadığından ek ders ödemesi yapılmaması da normal karşılanmaktadır.

Bayramda ek ders ödemesi yapılmaması öğretmenleri de şaşırtmadı. Ekstra verilen ders başına yapılan ek ders ödemeleri bayram günlerinde ders verilmemesi nedeni ile de verilmiyor. Bu durum için ayrıca bir açıklama yapılması da beklenmemektedir.

Resmi Tatillerde EK Ders Ödenir Mi

Resmi Tatillerde EK Ders Ödenir Mi?

Resmi tatillerde ek ders ödenmemektedir. İster bayram tatili olsun ister farklı kutlamalar olsun resmi nitelik taşıyan tüm tatillerde ek ders ödemesi yapılmamaktadır. Ek ders ödemesi hakkında detaylı bilgilendirme geçmiş günlerde MEB tarafından yapılmış ve resmi tatillerde ek ders ödemesi olmayacağı kesinleştirilmiştir.

Resmi tatillerde yapılmayan ek ders ödemesi hakkında merak edilen başka bir konu da ilgili yasada dini bayramların yer almamasıdır. Bu noktada bir dava açılmış ancak 2022 yılı Ramazan Bayramı öncesinde dava sonuçlanmamıştır. Ramazan Bayramı’nda ek ders ödemesi yapılması durumuna ilişkin net bir bilgi bu bağlamda mevcut değildir.

Ramazan Bayramı Öncesi Ek Ders Ödenir Mİ? 2022

Ramazan Bayramı öncesi ek ders ödemesi yapılmadı. 2022 yılında Ramazan Bayramı öncesinde ödeme yapılmaması bir anlamda beklenen 9 günlük tatilin de yapılmaması ile yakından ilişkili bulunuyor.

Ramazan Bayramı sonrasında ek ders ödemesi yapılmasına ilişkin aylık olarak ödemelerini alan öğretmenlerin ek ders ödemelerinde haftalık 15 saat üzerinde yaptıkları ders sayısına göre ödeme aldıkları bilinmektedir.

Ücretli Öğretmen Maaşı

Doğa Koleji Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır

Resim Öğretmeni Nasıl Olunur ve Maaşları

Doğum Parası Ne Kadar

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu