BTT Coin Geleceği, Yorum ve Fiyat Tahminleri

BTT Coin Geleceği hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. BTT Coin nedir ve BTT Coin yorum nasıl okunmalı işte detayları.

BTT Coin, dünyanın en büyük eşler arası dosya paylaşım platformu olan BitTorrent’in yerel kripto para birimidir. BitTorrent ise 2001 yılından beri insanların bir merkeze bağlı olmadan dosya alışverişi yapabilmesine imkan sağlayan bir platom olarak kurulmuştur. Kısa süre önce TRON ile yapmış olduğu anlaşma sayesinde blok zincirine adım atmış olan BTT Coin geleceği nasıl olacak ve bu coin hakkında nasıl yorumlar yapılıyor, detaylı olarak paylaşalım;

Bittorrent coin kaç tl (canli)

BTT Coin Nedir?

BitTorrent platformu insanların veri, müzik ve film gibi dosyaları bir merkeze bağlı olmadan paylaşmasına, indirmesine veya satın almasına olanak tanıyan bir platform olarak 2001 yılında kurulmuştur. 2018 yılında TRON ağına katılmış ve bu platform ile yaptığı anlaşma sonucunda BTT Coin’i piyasaya sürmüştür.

Tam olarak 2019 yılında piyasalarda yerini alan BTT token, Tron’un kendi blok zinciri ağı üzerinde TRC-10 standartlarını kullanmaktadır. Şirket tarafından yapılan resmi açıklamalara göre BitTorrent, dünya genelindeki en büyük merkezi olmayan eşler arası iletişim protokolü olarak tanımlanmıştır.

Yapılan bu anlaşma ile fiyat grafiği 2020-2021 yıllarında yükselişe geçen BTT Coin nedir sorusu, büyük bir kesim tarafından araştırılmaya başlanmıştır. Sizlere bu coinin ne olduğu ve avantajları hakkında detayı bilgi sunalım;

  • BTT Coin, platformda daha hızlı dosya indirmek için kullanılan bir para birimidir.
  • İndirilmiş olan dosyaların diğer kullanıcılarla paylaşılması sonucunda yani Seed edilmesi karşılığında ödül olarak kazanılabilir.
  • BTT, Tron ağı tarafından da desteklendiği için daha hızlı ve daha düşük işlem maliyetlidir. TRC-10 uyumluluğuna sahip olması nedeniyle diğer tokenlere göre çok daha avantajlıdır.
  • Bu coin ile dünyadaki en büyük eşler arası paylaşım platformundaki tüm içeriklerin tokenize edilmesi hedeflenir.
  • Platformda kullanıcıların belirli içeriklerin elde edilmesi için teklif sunmalarına ve bu teklifleri BTT ile ödemelerine imkan tanınır.
  • Platformda sağlanan depolama alanı için ve depolanan verilerin bir ücret karşılığında indirmeleri için de BTT kullanılır.

Hangi Coin Alınır?

Btt coin geleceği, yorum ve fiyat tahminleri

BTT Coin Projesi

BTT coin projesi, eğlence sektörünün mevcut yapısını ve kullanıcılara içerik elde etme şeklini dağıtık hale getirmek amacıyla geliştirilmiştir. Bittorrent, pahalı ve verimsiz dağıtım ağlarının ortadan kaldırılması amacıyla kurulmuştur ve bu platform aracılığı ile kullanıcıların içeriklere çok daha kolay ve ucuz yoldan erişmeleri sağlanır.

Bu proje, 2001 yılından itibaren var olması ile dikkat çekiyor. Kurulduğu yıllarda yalnızca bir dosya paylaşım ve aktarım platformu olarak görev yapmıştır. Yaklaşık olarak 20 yıl dünyanın en büyük dosya paylaşım platformu olarak kullanıldıktan sonra Tron ile 2018 yılında anlaşma yapmış ve blok zincir ağına adım atmıştır.

Bu ortaklık ile BitTorrent projesi hem daha fazla kullanıcıya hem de kripto para kullanıcılarına erişim sağlamıştır. Ayrıca Tron ağıyla yapılan ortaklık ile platforma birçok yeni özellik eklenmiştir. BTT tokeninin kullanıldığı Speed özelliği, reklamsız arama yapmanın dahil olduğu Premium sürümü ve VPN özellikleri ile kullanıcılara daha geniş hizmet alanı sağlanmıştır.

BTT Coin Kimin?

BTT Coin, 2018 yılında Tron Vakfıyla yapılan anlaşma sonrasında 2019 yılında piyasaya sürülmüştür. Bu nedenle BTT Coin kimin sorusuna TRON paltomu olarak cevap verilir.

BTT Coin Hangi Ülkenin, Sahibi Kim?

BTT Coin hangi ülkenin, sahibi kim soruları eğlence ve içerik platformu olması sebebiyle kullanıcılar tarafından çok fazla araştırılmaktadır. BitTorent’in ilk kurucusu Bram Cohen’dir. Bu platformu, eğlence sektörüne yeni bir soluk getirmek için tasarlamıştır. Dünya genelinde yüksek bir kitleye ulaşarak bu amacında başarılı olmuştur.

2018 yılında ise TRON platformunun sahibi olan Justin Sun’ın satın alması ile BTT Coin piyasaya çıkarılmıştır. Bu nedenle bu coni’in sahibi Justin Sun ve TRON platformudur.

BTT Coin Mining

BTT Coin mining, madencilik yoluyla BTT üretilmesi anlamına gelir. Bu işlem ise bir bilgisayar ve BTT cüzdan adresi kullanarak BTT madenciler havuzuna dahil olunması ve bu havuzda bazı kodlar ile BTT coin üretilmesi şeklinde yapılır. Bu işlem sonrasında madencilere, BTT ödülü verilir.

BTT Coin Hangi Borsada Nasıl Alınır?

BTT coin hangi borsada nasıl alınır sorularına Huobi Global, Binance, KuCoin, Gate.io ve Poloniex olarak cevap verebiliriz.

Bu borsalardan herhangi birinden alım yapabilmek için kayıt olmanız ve KYC işlemlerinizi tamamlamanız gerekir. KYC, kimlik doğrulaması anlamına gelir. Kimlik doğrulamanız olmadan hiçbir borsada alım satım işlemi yapamazsınız. Ayrıca güvenli işlem yapabilmek için e-posta ve cep telefonu gibi diğer doğrulama adımlarını da aktif etmeniz gerekir. Bütün bunlardan sonra hebanıza giriş yaparak USDT para birimiyle BTT alımı yapabilirsiniz.

BTT Coin Binance Ne Zaman Gelecek?

BTT coin uzun zamandır Binance borsasında listelenmektedir. Kullanıcılar bu borsadaki hesaplarından Türk Lirası, USDT, BNB, USDTC, BRL, EUR, BUSD para birimleriyle alım yapabilmekteydi. Ancak BTT coin 2020 yılının Ocak ayında adını değiştirerek BTTC ismiyle borsalarda yerini almıştır.

Binance borsasında 25.01.2022 tarihinde yeni adıyla listelemiştir. Bu borsa üzerinden TRY, USDT, USDC, BUSD para birimlerini kullanarak BTTC adıyla tokeni satın alabilirsiniz.

BTT Coin Hedef Fiyat

BTT Coin hedef fiyat tahminleri 2022 yılından itibaren önümüzdeki 10 yıllık süreç için yapılmaktadır. Bunun nedeni, BitTorrent platformunun çok uzun zaman önce kurulmuş olması ve TRON ağıyla birlikte daha uzun süre piyasalarda yer alacağının düşünülmesidir.

Bu coin ilk piyasaya çıktığında 0,0003 dolar fiyata sahiptir. En yüksek değerini 0,11 dolarla görmüştür. Yatırıcılarına zaman içinde özellikle 2020 ve 2021 yıllarında güzel kazançlar sağlayan bu coinin, uzmanlar ve analistler tarafından 1 dolar seviyesine, önümüzdeki 5 yıl içinde çıkması bekleniyor.

Btt coin yorumları

BTT Coin Yorumları

BTT coin yorumları, uzmanlar tarafından genellikle projesinin detayları ve gelecekte yapılacak olan geliştirmeler üzerine yapılıyor. Şu anda BTT ile ilgili piyasada iki farklı görüş hakimdir. Bir grup bu tokenin piyasada sağlam yer edinemeyeceğini düşünürken diğer bir grup da geleceğinin parlak olduğunu savunuyor.

BTT projesinin başarılı olup olmayacağa henüz belli değildir. Bunun nedeni ise TRON ağında olmasına bağlanır. Eski BitTorrent yöneticisinin TRON vakfı ile anlaşma yapılmasının hemen ardından istifa etmesi, yatırımcılar tarafından hoş karşılanmamıştır. İstifa eden yönetici tarafından yapılan eleştiride, TRON ağının BTT işlem hacminin üstesinden gelemeyeceği belirtilmiştir.

BTT yatırımı yapmak isteyenlerin bir kısmı da şüphe içerisindedir. Bunun nedeni olarak da kullanışlı ve pratik olabileceği yönünde ihtimal verilmemesi ve yasal kaygıların bulunması olarak gösteriliyor. Buna rağmen BTT ile ilgili olumlu görüşleri olan büyük bir kesim de mevcuttur. Oldukça sağlam bir alt yapıya sahip olması, dünya genelinde zaten var olan bir kullanıcı kitlesine bir de kripto kullanıcılarının eklenmesi, bu para biriminin gelecekte daha fazla değerlenebileceği tahminlerinin yapılmasını sağlıyor.

2018 yılında piyasaya sürüldükten sonra değerinde artış yaşanan BTT coin, 2019 yılında gerileme yaşamıştır. Ardından Binance borsasında listelenmeye başlaması ile birlikte tekrar yükseliş grafiği sergilemiştir. Bu gelişme ile birlikte pek çok büyük borsada kabul görmesi, yatırımcılarına kar olarak geri dönmüştür.

BTT coin’in büyük borsalarda listelenmesi, bu paraya yatırımcıların daha kolay ulaşması ve daha kay benimsemesi anlamına gelir. Piyasada bulunan BTT arzı 990 milyar adettir ve bunu çok büyük bir kısmı dolaşımdadır. BTT coin cüzdanlarının piyasaya sürülmesi ile birlikte bu para biriminin daha fazla avantaj sağlaması bekleniyor.

BTT için ileriye dönük olarak yapılacak geliştirmeler, yeni teşvik yöntemlerinin belirlenmesi, uygulamaların milyonlarca kişi tarafından desteklenecek olması gibi yeniliklerdir. Yeni teşvik yöntemleri ile Torrent dosyalarının kalitesi artırılacak, işlem hızı yükseltilecek ve içeriklerinde iyileşme sağlanacaktır. Bu yöntemler kullanıcıların daha fazla coin kazanmakla birlikte daha pek çok avantaja da ulaşmasını sağlayacaktır.

BTT uygulamalarının milyonlarca kullanıcı tarafından desteklenmesi sonucunda ise dolandırıcılık riski azaltılacak ve coin değerinde yükselme sağlanacaktır.

KDA Coin Geleceği – Kadena Coin Yorum

Kripto Emre Paradotor Kimdir – Türk Kripto Para Uzmanları

ORBR Coin Geleceği – Orbler Coin Yorum

Blas S.

ali.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥