Bu Dua İle Sınavı Kazandım – Sınav Öncesi Okunacak Dualar

Bu dua ile sınavı kazandım hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Annenin sınava girecek çocuğa okunacak dualar ve sınavı kesin kazandıran dua işte detaylar.

Dua bizlerin manevi ilacıdır. Bu anlamda yaşamımızda karşılaştığımız sınavlar için de dua eder ve Allah’a sığınırız. Sınav öncesi de insanlar sınava göre farklı dualar arayışında oluyorlar. Zeki ve başarılı olmak için edilen duaların yanında başladığınız her işte başarılara nail olmak için okuyacağınız dua ve esmalar ile merak ettikleriniz hakkında bilgi vermek istedik. Bizler için çok önemli olan bir sınava girmeden önce dua eder ve Allah’a sığınırız. Sınavdan önce okuyacağımız dualar;

Rabbi edhılni müdhale sıdkin ve ahricni muhrace sıdkin cevali limin ledünke sultanen nasira.


Ferdün, Hayyün, Kayyumun, Hakemun, Adlün, Kuddusün. İyyake na’büdü ve iyyakenesta’in. İnna fetahna leke fethan mubina.


Allahumme salli ala Seyyidina Muhammedin ve ala ali Seyyidina Muhammedin salaten tüncina biha min-cemi’il-ehvali vel afat. Ve takdi lena biha cemial hacat ve tutahhiruna biha min-cemii’s-seyyiat ve terfe’una biha ındeke a’la’d-deracat ve tubelliğuna biha aksa’l-ğayat min cemiil-hayrati fi’l-hayati ve ba’del-memat birahmetike Ya erhame’r-rahimin. Hasbunellahu ve ni’mel vekil, ni’mel mevla ve ni’me’n-nasir. Ğufraneke rabbena ve ileyke’l-masir.”


Okunacak dua Türkçe meali de şöyledir. Yüce Allah’ım, bana öğrettiğin bilgileri faydalı eyle, bana fayda ver, fayda verecek ilimle nasiplendir. Zira bizler sadece sınav öncesi değil manevi olarak ilacımız olan duayı her gün yapmalıyız. Nitekim bizlerin yaratandan başka sığınağımız yoktur. Tabi ki sınavlarımıza çalışacağız ama dualarımızı da ihmal etmeyeceğiz. Yapacağınız dualarda Arapça ya da başka dilde olmasına gerek yoktur. Sınav öncesi ve esnasında yapacağınız Allah’ım beni doğru giriş ile girdir, doğru çıkış ile sınavdan çıkar. Bana yardımcı ol sana sığınıyorum duası da yeterlidir.

Annenin Sınava Girecek Çocuğa Okunacak Dualar

Sınav öncesi en çok dua eden annelerimizdir. Çocukları için sürekli dua eden anneler okudukları pirinçler, şekerler ile çocuklarına destek olmaya çalışırlar. Bazı dualarda ayrıca defalarca okunması gerektiğine inanılır. 10 kez 19 kez gibi. Bazı ayetlerde de bu aşamada ön plana çıkar. Allah’ım, göğsümü gönlümü genişlet, işlerimizi kolaylaştır, dilimi çöz sözümü anlaşılır eyle. Bunu 10 defa okumanız öneriliyor.

Zeki ve Başarılı Olmak İçin Dua

Zeki ve Başarılı Olmak İçin Dua

Sınavlarda başarılı olmak için okunan dualarda çeşitlilikte artar. Türkçede yapabileceğiniz bu dualar sizlere manen de güçlü kılar ve girdiğiniz sınavlarda da başarılı olursunuz. Ayrıca sınav arasında da dua etmez zihninizi açacak ve ruhen hafifletecektir. Özellikle sınavda unutkanlığın önüne geçmek için Ferdün, Hayyün, Kayyümun,Hakemun, Adlün, Kuddüsün. İyyake na büdü ve iyyakenestai in. İnna fetahna leke fethan mubina. Duasını 19kez okumanız sizi sınavda unutkanlığa karşı koruyacaktır.

Peygamber efendimiz Hazreti Muhammed (S.A.V) zeki ve başarılı olmak için en etkili duası da bulunmaktadır. Rabbi zidni ilmen ve fehmen ve el hıkni bis salihin. Rabbişrahli Sadri ve yessir li emri vahlül ukdeten min lisan iyefkaku havli. Ya hafız, Ya Rakib, Ya Nasır, Ya Allah. Rabbi yessir ve la tüassir Rabbi temim bil hayr.

Sınavı Kesin Kazandıran Dua

Sınava girmeden önce okuyabileceğiniz onlarca dua ve adet vardır. İmanı yüksek olan kişiler girdikleri imtihanlar öncesi huzurlu ve mutlu kılacak olan dualar ile Allah’a sığınır. Dualar her zaman bizim manevi ilacımızdır. Biz duamızı eder gerisini de Allah-u Tealaya bırakırız. Sadece sınavlarda değil her zaman etmemiz gereken dualar da sınavlarda başarılı olmamızı sağlar.

Sınav öncesi, sınav esnasında ve sonrasında da yapılması gereken dualar bulunur. Sınava başlamadan önce 10 kez Rabbişrah li Sadri. Ve yessir li emri. Vahlul ukdeten min lisani. Yefghü kavli duasını okuyon. Sınav başlayınca Ya Hayyu Ya Kayyum bi rahmetike estagisu duasını okuyun.

Çocuğu Sınava Girerken Okunacak Dua

10 Saniyede Kabul Olan Dua

Kenzül Arş Duası, Dilek için kaç defa okunmalı

Yağmur Gibi Müşteri Yağdiran Dua

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu