Call Over İnternet Ne Demek? – Çözümü

Call Over Internet, internet üzerinden sesli aramalar yapmayı sağlayan bir teknolojidir. Call Over İnternet sayesinde, geleneksel telefon şebekelerine bağlı kalmadan internet bağlantısı üzerinden telefon görüşmeleri yapabilirsiniz.

Call over kelimesinin karşılığı aslında arama ve yoklama almaktır. Bu seçenek aslında sesinizi ayarlamak için kullanılır. Bu seçeneği kapattığınızda sesiniz karşı tarafa gitmez. Ya da otomatik olarak sese bağlanmasını isteyebilirsiniz. Bu bir hata değildir. Call Over İnternet ayarlarını yapmak için şu adımları takip ediniz;

 • İlk yapmanız gereken Zoom uygulamasından Settings yani ayarlar seçeneğine tıklayınız.
 • Daha sonra yapmanız gereken işlem Meetings yani toplantı yazan seçeneğe tıklayınız.
 • Açılan ekranda Auto Connect to Audio seçeneğine tıklayarak sese otomatik bağlanmasını isteyebilirsiniz. Ya da Always mute my microphone seçeneğine tıklayarak sesinizi karşı tarafa kapatabilirsiniz.

Zoom Dial-in Ne Demek?

Zoom programı Pandemi hayatımıza girdikten sonra popülerleşmiş bir uygulamadır. Pandemi zamanında eğitimlerin zoom programında gerçekleşmesiyle birçok kullanıcı kavramların ne anlama geldiğini merak etmiştir. Zoom programının dili İngilizce olan bir programdır. Zoom dial-in kavramının ne anlama geldiğini birlikte bakalım.

 • Dial in seçeneğe tıklamanız aramak anlamına gelmektedir. Bu seçeneğe tıkladığınız zaman karşı tarafı ararsınız.

Zoom Wifi Or Cellular Data Ne Demek?

Zoom wifi or cellular data ne demek

Zoom programı üzerinden birçok konu merak edilmektedir. Zoom programı görüntülü olarak görüşebildiğiniz bilgisayar ekranınızı yansıtabildiğiniz bir programdır. Özellikle Pandemi zamanında çokça kullanılan bu program popüler olmayı başarmıştır. Zoom programında Wifi or cellular data anlamını birçok kullanıcı merak etmektedir. Sizin için yaptığımız araştırmada gelin anlamına bakalım.

 • Wifi or Cellular datanın anlamı Wifi veya hücresel veri bağlantısı anlamına gelmektedir. Zoom programında Wifi or Cellular data hatası ile karşı karşıya geldiyseniz bu durumun internetle alakası yoktur. Bu durum toplantılarda sesinizi açmak istediğiniz zaman karşınıza gelmektedir. Çözümü için yazımızı okumaya devam edin.

Dial in Ne Demek?

Dial in kavramını çoğu kullanıcı merak etmektedir. Sizler için yaptığımız araştırmada Dial in kavramının ne demek olduğunu araştırdık. İşte detaylar.

 • Dial in kavramı programlarda aramak anlamına gelmektedir. Bu seçeneğe tıkladığınız zaman karşı tarafı arayacağınızı bilmeniz gerekir.

Wifi Or Cellular Data Hatası?

Dünya da yaşanan virüsten dolayı okullar uzaktan eğitime geçti. Okullarda birçok eğitimci Zoom uygulaması üzerinden derslerini anlattı. Wifi or cellular data hatasını ile çoğu kişi karşılaşmaktadır. Wifi or cellular data hatası genellikle toplantı başladığı zaman sesinizi açmak istediğinizde karşınıza çıkmaktadır. Bu hatanın çözümü için şu adımları takip ediniz;

 • Zoom uygulamasına giriş yapınız.
 • Sol üst kısımda yer alan ayarlar seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.
 • Ayarlar seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza çıkan meeting seçeneğini seçiniz.
 • Karşınıza gelen ekrandan Auto Connect to Audio seçeneğine tıklayınız.
 • Açılan ekranda karşınıza gelen Wifi or Cellular Data seçeneğini seçmeniz gerekir.  Böylelikle bu hatayı kaldırmış olursunuz.

Cellular Data Ne Demek?

Cellular data ne demek

Cellular Data kavramının Türkçe karşılığı hücresel veri anlamına gelmektedir. Cellular data hatasını Zoom programı üzerinden alıyorsanız yapmanız gereken işlemler oldukça basittir. Bu hatanın karşınıza çıkması internetle alakalı bir durum değildir. Ses ile alakası olan bu hatayı şu şekilde çözüme kavuşturabilirsiniz;

 • Zoom uygulamasında yer alan ayarlar seçeneğini açın. Daha sonra meeting ifadesine tıklayınız. Karşınıza gelen ekrandan Auto Connect to Audio seçeneğini seçin. Orda yer alan Wifi or Cellular Data seçeneğine tıklayarak bu hatayı ortadan kaldırırsınız.

Auto Connect To Audio Ne Demek?

Zoom programı dünya da en çok kullanılan uygulama arasında yerini almıştır. Bu uygulama İngilizce olduğu için bazı kavramları anlamak ve çözmek zor olmaktadır. Sizler için hazırladığımız yazımızda çoğu kişinin merak ettiği konuyu ele aldık. Auto Connect To Audio seçeneği karşımıza Wifi or cellular data hatasını aldığımızda gelir. Bu hatanın sebebi sesinizin ayarlanmasından kaynaklıdır. İlk olarak Auto Connect To Audio ne demek olduğuna bakalım.

 • Auto Connect To Audio bağlan anlamına gelmektedir. Zoom uygulamasında karşınıza bu sorun geliyorsa çözümü oldukça basittir. Yapmanız gereken adımlar şu şekildedir; Zoom-Meeting- Auto Connect to Audio- Wifi or Celluar seçeneklerini seçerek hatayı ortadan kaldırabilirsiniz.

Daha fazla ilgili içerik;

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥