Certik Coin Geleceği 2023-25 (GÜNCEL) – CTK Coin Yorum

Certik Coin geleceği hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. CTK Coin nedir ve CTK Coin yorum nasıl okunmalı işte detayları.

Certik Coin, Binance Smart Chain blockchain altyapısı ile oluşturulmuş, Certik Akıllı kontratına sahip ve Certik Blockchain platformudur yerel kripto para birimidir.

Certik coin geleceği - ctk coin yorum 2021

Certik Blok Zinciri Platformu Nedir

Certik Blok Zinciri Platformu, kripto para endüstrisinde oluşan güvenlik sorunları neticesinde ortaya çıkmıştır.

Yale Üniversitesi Bilgisayar profesörleri tarafından başlatılan projeye daha sonradan Columbia Üniversitesi de dâhil olmuş ve 2017 yılında projenin temelleri atılmıştır. Kripto para endüstrisinde ki güvenlik açıklarını gören ve kripto para cüzdanlarının güvenliğini sağlamak için siber güvenlik ekibini de takımına dahil eden Certik blok zincirinin köklü bir geçmişi bulunmaktadır.

Certik Coin 2017 yılında kurulduktan sonra MainNet projesini başarıyla tamamlayarak kendi blok zincirine geçiş yapan Certik blok zinciri projesi güvenilirliğini tüm dünyaya kanıtlamıştır.

Her gün onlarca yeni coin projesi çıkmaktadır ve artık bu coin projelerinin ilk hedeflerinden birisi de Certik Sertifikasına sahip olmaktır. Certik sertifikasını alan coin projeleri yatırımcılar tarafından direk güvenilir gözüyle bakılmaya başlanmıştır.

Certik (CTK) Coin Projesi Nedir

Certik (CTK) Coin Projesi, Binance Smart Chain blok zinciri altyapısını kullanmakta ve kendi delegasyonu olan Certik delegasyonunu kullanan Certik Blok Zinciri platformunun resmi kripto para birimidir.  Certik blok zinciri platformunda tüm işlemler için CTK Coin kullanılmaktadır. Örnek vermek gerekirse proje sahipleri Certik sertifikası alabilmek için CTK Coin kullanmaları gerekir.

Ayrıca Certik Coin dört ana güvenlik duvarı ile koruma altına alınmıştır. Bunlar ise:

 • Oracle Certik Security
 • Certik Shield
 • Certik VM ve
 • Deep SEA güvenlik uygulamalarıdır.

Certik Coin Güvenilir Mi

Certik Coin, Şifreleme İşlemlerini Binance Smart Chain blockchain altyapısını, güvenlik işlemlerini ise kendi sertifikası olan Certik delegasyonunu kullanır. Bu bağlamda güvenilirliğini kanıtlayan Certik Coin oldukça güvenilirdir diyebiliriz.

CTK Coin Sosyal Medya

CTK Coin sosyal medya hesaplarında aktif olarak paylaşımlar yapmaktadır. Kullanıcılar ise CTK Coin twitter adresi ve diğer sosyal medya adreslerini merak etmektedir. CTK Coinin sosyal medya hesapları ise şunlardır:

Twitter: certik_io

Telegram: certikfoundation

Certik Coin Sınırsız Mı

Hayır, Certik Coin sınırsız değildir. Şuanda piyasada 59.546.944 adet CTK Coin dolaşımdadır. CTK Coinin toplam arz miktarı ise 105.502.955 adet coindir. CTK Coinin arz miktarı az olduğu için bu durum CTK Coinin fiyatına olumlu yansımaktadır.

CTK Hangi Borsalarda Mevcuttur

CTK Coin piyasaya çıktığı günden beri birçok kripto para borsasında listelenmiştir. Yatırımcılar ise CTK Coin Binance ve CTK Coin nereden alınır gibi sorular sormaktadır. CTK Coinin listelendiği kripto paraborsaları ise şunlardır:

 • Binance
 • Mandala Exchange
 • Bitrue
 • Bithumb
 • ZT
 • Pionex
 • Hoo
 • MEXC
 • Tekocrypto
 • PancakeSwap
 • Bitfinex
 • Liquid ve
 • Gate.io kripto para borsalarında listelenmiştir.

CTK Coin Türkiye’nin en büyük iki kripto para borsası olan BtcTurk ve Paribu’da ise listelenmemiştir.

CTK Coin Yorum

CTK Coin yorumlarına baktığımız zaman uzun süredir piyasada olan bir coindir. Yatırımcıların da çıktığı günden beri büyük güven duyduğu CTK Coin birçok uluslararası saygın kripto para borsasında listelenmiştir. Kripto para endüstrisinde ki güvenlik açıklarını bitirip kullanıcılarının kripto para cüzdanlarını güvenli bir hale getirmek istemektedir. Bu amacında da büyük yol kat eden CTK Coin projesi ardı ardına güncelleme ile güvenini kanıtlamıştır.

CTK Coin Grafik

CTK Coin grafiklerini incelediğimiz zaman çıktığı zamandan bu yana inişli çıkışlı bir grafik sergilediğini görüyoruz. CTK Coin inişli çıkışlı bir performans sergilese de sürekli bir yükseliş grafiği içerisinde bulunmaktadır. Yatırımcılarına verdiği güven sebebiyle sürekli yükseliş eğiliminde olan CTK Coinin platformuna yapacağı geliştirmeler sebebiyle bu performansı ve fiyatının yükselişini koruması bekleniyor.

Blas S.

ali.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥