Chrome İçin Yeni Sürüm Yayınlandı!

Çok tercih edilen tarayıcıların başında gelen Chrome için yeni sürüm yayınlandı. Bir dönem Mozilla Firefox’un zirvede olduğu tarayıcı sektöründe, Chrome zaman içerisinde önemli atılım yaparak en çok kullanılan tarayıcı olmayı başarmıştı. Nitekim günümüzde de bu başarısını yeni yaptığı başarılı güncellemelerle devam ettiriyor. Onlardan biri de geçtiğimiz gün yayımlandı.

NFC Özellikli Chrome 81 Yayınlandı!
Google, popüler web tarayıcısı Chrome’un yeni sürümünü yayınladı. Chrome 81, yeni yerleşik NFC özelliğinin yanı sıra güvenlik tarafında önemli iyileştirmeler aldı. Google, yeni sürümle birlikte toplam 32 güvenlik açığını çözdüğünü ve şirketin açıkları bildiren araştırmacılara binlerce dolar ödediğini belirtti. Arama devi, yüksek önem derecesine sahip olarak işaretlenmiş üç güvenlik açığı belirledi. Bunlardan biri uzantılarda, biri ses tarafında ve diğeri WebSQL’de okuma hatası olarak bildirildi.

Chrome için 82 ve 83 sürümleri de çok yakında yine duyurulması bekleniyor. Google, Koronavirüs salgınının ardından değişen iş modeli nedeniyle bir sonraki 82 sürümünü tamamen atlayacak ve direkt 83 sürümüne geçecek. Yeni, sürümlerin çok gecikmeden çıkması beklenmekte.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
yorum Yap