Citroen Amie Fiyatı 2022

Citroen Amie fiyatı 2022 hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Citroen Amie Türkiye fiyatı ve Citroen 58 Bin TL fiyatlandırması işte detaylar.

Citroen Amie Fiyatı 2022 yılında Türkiye’ye geleceği duyurulması ile ve araç özelliklerinin ilgi çekmesi ile araştırılmaktadır. Tamamen çevre dostu olan ve yaklaşık 3 saatte tam şarj olan Ami model araçlar kullanıcı özelinde modifiye edilebilmektedir.

Citroen Amie fiyatı ve özellikleri ile kullanıcılarına bir yol arkadaşı sunmayı hedeflediğini söylemektedir. Öyle ki bu yol arkadaşı ile birlikte bisiklet ve paten benzeri araçlardan çok daha konforlu ve hızlı bir yolculuk yapmak mümkün.

Citroen Amie Fiyatı 2022 yılında Avrupa bazında 4000 EURO’dan 7000 EURO’ya kadar değişkenlik göstermektedir. Birçok ülkede ehliyetsiz ve 14 yaşından itibaren kullanılabiliyor olması da tercih nedenleri arasında yer almakta. Türkiye bazında Citroen Amie kullanılabilmesi için 16 yaşında olma ve B1 ehliyet sahibi olma zorunluluğu bulunmaktadır.

Citroen Amie Türkiye Fiyatı
Citroen Amie Türkiye Fiyatı

Citroen Amie Türkiye Fiyatı

Citroen Amie Türkiye fiyatı 2022 yılı için henüz Citroen tarafından duyurulmamıştır. Uzmanlar tarafından beklenene göre 70.000 TL ile 150.000 TL arasında Türkiye’de satışa sunulması beklenmektedir. Fransa’da ehliyetsiz kullanılabilen Citroen Amie arabaların fiyatları ise 4000 EURO’dan başlıyor. Model seçeneklerine göre araçların çıkabildikleri en yüksek hız sınırı da değişkenlik göstermektedir.  

Citroen tarafından duyurulan son model Amie aracın çıkabildiği en yüksek hız ise saatte 75 km ile sınırlı. 2022 Mart ayında Türkiye’de satışları başlayacağı duyurulan Citroen Amie model araçların ev tipi prizler ile tıpkı telefon şarj eder gibi şarj edilebildiği de bilinmektedir. Citroen Amie’nin en çok bilinen özellikleri;

  • Birçok ülkede ehliyetsiz kullanıma açık olması,
  • 16 yaşından büyük herkesin belirli bir eğitim ile kullanabiliyor olması,
  • 3 saatte tam şarj olabilmesi,
  • Çevre dostu olması,
  • Akıllı cihazlar ile bağlantı kurabilmesi,
  • Uygun fiyat bandında satışa sunulması,
  • Kullanıcı bazında özelleştirilebilir dış tasarımı olması.

Elektrikli Araba Fiyatları

Citroen 58 Bin TL Fiyatlandırması

Citroen 58 bin TL fiyatlandırması 2021 yılında Amie model araçlar için tahmin edilen bir miktardı. 2022 yılında ise artış gösteren döviz kurları ve gelişen farklı durumlar perspektifinde aracın Türkiye fiyatlarının daha yüksek olması beklenmektedir.

Citroen Amie model araçlar Türkiye’de 16 yaşından itibaren B1 ehliyeti olan herkes tarafından kullanılabilecek. Araçların Türkiye’de satışa sunulacağı tarih ise 2022 Mart ayı olarak belirlenmiştir. Aracın fiyatlandırılmasına dair Türkiye bazında henüz açıklama yapılmamıştır.

Citroen Ehliyetsiz Araba Fiyatları
Citroen Ehliyetsiz Araba Fiyatları

Citroen Ehliyetsiz Araba Fiyatları

Citroen ehliyetsiz araba fiyatları, araçların 14 yaşından itibaren belirli eğitimler alınarak kullanılabilmesi nedeni ile ilgi görmektedir. Farklı modellerde Citroen ehliyetsiz araç seçenekleri mevcuttur. Ehliyetsiz olarak kullanılabilmeleri ise saatte 75 KM hızı aşmamaları ve bisiklet benzeri ulaşım araçlarına alternatif olarak üretilmelerinden kaynaklıdır.

Citroen ehliyetsiz araba fiyatları üretim yeri olan Fransa’da 4500 EURO ile 7000 EURO arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Ehliyetsiz arabaların model ve seçeneklerine göre fiyat bilgisi de değişiyor. Citroen, Türkiye’de henüz bir fiyat açıklaması yapmamıştır. 2022 Şubat ayının sonlarına doğru araç fiyatının netleştirilmesi beklenmektedir.

En Uygun Sıfır Araba Fiyatları

Türkiye En Çok Satan Arabalar

0 Faizli Araba Kampanyaları

Peugeot ÖTV’siz Fiyat Listesi

googlehaberler