CPX Coin Geleceği 2022 – Circlepod Coin Yorum

CPX Coin geleceği hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. CPX Coin nedir ve CPX Coin yorum nasıl okunmalı işte detayları.

CPX Coin, Circlepod uygulamasında kullanılan yerel para birimidir. Circlepod ise oyuncuların yeni bir deneyim yaşaması için medya ile çeşitli anlaşmalar yaparak medya meta veri deposu ekosistemi oluşturmayı amaçlayan bir uygulamadır. Bu ekosistemde kullanıcılar yeni dünyanın keşfini Solana ağında yapmaktadır. Son dönemlerde popüler olan CPX Coin nedir sorusunu ve hakkında, uzmanlar tarafından yapılan yorum haberlerini detaylı olarak açıklayalım;

CPX Coin Kaç TL (CANLI)

Hangi Coin Alınır?

CPX Coin Nedir?

Solana ağındaki yeni nesil medya protokolü olan Circlepod, oyuncularına yeni dünya düzeni deneyimlemeleri için rehberlik sağlayan, bunu yaparken de NFT, metaverse, telif hakkı gibi büyük bir ekosistem oluşturan bir uygulamadır. Medya meta veri deposu olarak da adlandırılan bu ekosistemde kullanılan yerel para birimi ise CPX Coin’dir.

Kullanıcılarına stake etme ve görevler sonucunda ödül olarak verilme gibi pek çok işlevi bulunan CPX Coin nedir sorusunu ve ekosistemin özelliklerini aşağıdaki şekelde açıklayabiliriz;

  • Circlepod, en sevdiğiniz Podcaster’ları desteklemenizi sağlar. Hayranlar ve izleyiciler bu sayede favori kanallarını destekleyebilir ve bunun için de jetonlarını stake edebilirler.
  • Destek verilen kanallar her blokta gelir elde eder ve bunları düzenleyicilere ve içerik üreticilerine dağıtır.
  • Ekosistemde hayranların özel bir içerik oluşturabileceği veya ücretli içerik elde edebileceği NFT bölümü bulunur. Bu NFT’ler telif ücreti veya abonelik ücretleriyle satın alınabilir.
  • Hayranlar ve dinleyiciler sevdikleri kanalın rozetini kazanabilirler. Bu rozetler stake edilebilen ve takas edilebilen jeton özelliğindedir.
  • Ekosistemde bulunan cüzdan ile kullanıcılar yeni başlasalar bile kolayca kullanabilirler ve bunun için eğitim ve araçlardan faydalanabilirler.
  • Burada oluşturulan NFT’ler pek çok uygulamada kullanılabilir, dolaşım ve işlemlere izin verebilir niteliktedir.
  • Circlepod protokolü üst düzey bir medya protokolü oluşturan uygulamadır.
  • Platformda bulunan üniversite bölümünde orijinal içerik evreni, görüntüler, ses dosyaları ve bağımsız IP’ler bulunur.

CPX Coin Yorum

CPX Coin yorum, platformu tarafından sunulan medya veri deposu özelliğinden ve kullanıcıların bu platformda ses ve video dosyaları ile ya da içerik paylaşımı ile gelir elde etmesinden bahsediliyor. 2021 yılında adımları atılan ve aynı yılın Haziran ayında başlayan bu proje, ilk tanıtımını Ekim ayında yapmıştır.

Lansman döneminde bu uygulamaya 50 binden fazla kişinin katılmış olması, küresel olarak gördüğü ilginin kanıtı niteliğindedir. Ayrıca bu projenin Solana IGNITION HACKATHON @Asia tarafından dördüncülük ödülü almış olması da uzmanlar tarafından olumlu değerlendirilen bir özelliğidir.

CPX Coin 2021 yılının Kasım ayında borsalarda listelenmiş ve 528 milyon 485 bin adet olarak arz edilmiştir. Bu rakam aynı zamanda maksimum arz miktarıdır ve bunun 30 milyon adedi dolaşımdadır. En yüksek değerini 0,5987 lirayla en düşük değerini ise 0,0007187 lirayla görmüştür.

CPX Coin Hangi Borsada?

CPX Coin satın alabileceğiniz tek borsa şu anda Raydium borsasıdır. Bu borsadan USDC ile alım yapma imkanınız bulunmaktadır. Bu alımı yapabilmek için de mutlaka üyelik kaydınızı yaptırarak, KYC doğrulamanızı tamamlamanız gerekir.

Luna Coin Yorum Son Dakika – Terra Delist Edildi mi?

Coin Delist Olursa Ne Olur?

Kripto Para Dolandırıcılığı Nereye Şikayet Edilir

Lido DAO Coin Geleceği 2022 – Lido DAO Coin Yorum

googlehaberler