Cult Coin Geleceği, Yorum ve Fiyat Tahminleri

Cult Coin geleceği hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Cult Coin nedir ve Cult Coin yorum nasıl okunmalı işte detayları.

Cult Coin, Cult DAO platformunun likidite ve takas edilebilen tokenidir. Cult DAO ise merkez olmayan teknolojilere yatırımların artmasını sağlayarak, mevcut finansal sistemi değiştirmek amacını taşıyan bir topluluktur. Bu topluluğun amacı merkezi olmayan geleceği oluşturacak olan kuruluşları ve kişileri finanse etmektir.

Topluluğun yönetişim tokeni olan Cult Coin nedir sorusu, son dönemlerde sıklıkla araştırılmaktadır. Bunun nedeni piyasaya yeni girmiş olmasına rağmen fiyat grafiğinde görülen yükseliştir. Yatırımcıların ilgisini çeken ve araştırma konusu olan CULT platformunun ve coinin özelliklerini detaylı olarak açıklayalım;

Cult coin kaç tl (canli)

Hangi Coin Alınır?

Cult Coin Nedir?

Cult DAO topluluğu alışılmışın dışında olan finansal fikirleri desteklemek ve insanları bu fikirleri oluşturmaya yönlendirmek amacıyla kurulmuş bir topluluk platformdur. Merkezi olan finans süreci ile savaşmak amacında olan bu platform, toplumsal ve ekonomik olarak insanları birbirine bağlamak için çalışır.

Bu toplulukta insanlar, dünyayı değiştirecek fikirlerini oylamaya sunma ve bu fikirler için finansal kaynak bulma imkanına sahip olur. Platformda yönetişim ve proje fikirlerini oylama için kullanılan Cult Coin nedir sorusunu ve platformun diğer özelliklerini aşağıdaki gibi açıklayabiliriz;

 • Cult Coin, platformda likidite sağlayan tokendir ve bu tokenle yapılan işlemlerin tamamından %0,04 oranında komisyon alınır. Bu komisyon gelirleri ise projeleri finanse etmek amacıyla kullanılır.
 • Kullanıcıların DAO’da oy kullanabilmek için bu coini stake etmesi gerekir. Stake sonunda kullanıcılara dCult olarak ödül verilir. dCULT tokenler istenildiği zaman CULT coine dönüştürülebilir.
 • Burada işlem yapan, oylamaya katkıda bulunan ve görev yapan kişiler merkeziyetçilikle savaşmaya katılım sağlamış olur.
 • CULT’da kontrol mekanizması yoktur ve insanlar tarafından kontrol edilmez. Akıllı sözleşmeler veya jetonlar yükseltilmez. Bu nedenle durdurulamaz özelliktedir.
 • Yakım mekanizmasına sahip olan bu platformda düzenli olarak CULT coin yakıldığı için düzenli olarak fiyat değerlemesi yapılır.
 • CULT’un sözleşmeleri ve jetonları tamamen denetlenebilir özelliktedir. Ayrıca jetonlar yakılır, likiditeler denetlenebilir ve sözleşmeler yükseltilmez.
 • Burada CULT stake eden kullanıcılar arasında en iyi ilk 50 kullanıcı koruyu olarak görev yapar. Koruyucular oy kullanma hakkına sahip değildir ancak oylanacak olan teklifleri korumakla görevlidir.

Cult Coin Yorum

Cult Coin yorum haberlerinde 2022 yılının Şubat ayında piyasaya sürülmüş olmasına rağmen Mart ve Nisan aylarında gördüğü ilgiden ve fiyat yükselişinden bahsediliyor. Ethereum ağında piyasaya sürülen bu token şu anda 13.468 cüzdanda bulunuyor. Gerçekleştirilen transfer sayısı ise 184.095 adet olarak görünüyor. Bu veriler, yeni bir token olmasına rağmen yüksek işlem yapıldığını gösterir ve bu da fiyatlarına olumlu olarak yansımıştır.

Bu coin toplam arzı 4,9 triyon adetttir. Maksimum arz miktarı ise 6,6 trilyon olarak belirlenmiştir. 2 Nisan 2022 tarihinde en yüksek değerini gören bu coin 0,001079 lirayla işlem görmüştür. En düşük değeri ise 0,000002169 lira olarak kaydedilmiştir.

Bu projenin dünya düzenini ve finansal düzeni değiştirecek nitelikte olması, piyasada yalnızca parası olanların değil, isteyen herkesin söz sahibi olması gerektiğini savunması ve parası olmasa bile dünyayı değiştirebilecek projelere sahip olan kişilere finansal destek sağlaması gibi özellikler, yatırımcıların ilgisini çekmiş durumdadır.

Finansal sistemi herkes için ulaşılabilir hale getirmeyi amaçlayan ve merkeziyetçilik fikrini ortadan kaldırmaya çalışan bu platformda oylanabilecek teklif kriterleri ise şöyle belirlemiştir;

 • Tekliflerde yatırım yapılan kuruluş protokol belirtecinin toplam arz miktarı belli olmalıdır.
 • 13 ETH karşılığında yatırılan toplam arzın yüzde oranı belirtilmelidir.
 • Projede yer alan belirteçler açıkça belirtilmelidir.
 • Projede yer alacak belirteçlerin denetimi ve sözleşmeleri belirtilmelidir.
 • Belirteçlerin yakma ve dağıtım planları mutlaka teklifte yer almalıdır.

Cult Coin Hangi Borsada?

Cult Coin satın almak için en yüksek işlem hacminin olduğu borsalar olan MEXC, Bitmart, BKEX, LBanka, Shibaswap ve Unıswap borsalarını kullanabilirsiniz. Bu borsalara üye olduktan ve kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra isterseniz banka hesabından veya kartınızı kullanarak isterseniz de borsanın desteklediği bir cüzdanda var olan coinlerinizi kullanarak alım yapabilirsiniz.

Borsadan direkt olarak alım yapmak için USDT satın almalı ve bunları Cult Coin’e dönüştürmelisiniz. Cüzdan bağlayarak alım yapmak içinde cüzdanınızda ETH veya USDT bulunması gerekir. Bunları borsaya aktırarak hemen coininizi satın alabilirsiniz. Bu coini 17.04.2022 tarihi saat 12:00’dan itibaren Gate.io borsasından, USDT para birimiyle de satın alabilirsiniz.

RSR Coin Nedir? RSR Coin Geleceği ve Yorumları

FaceDAO Coin Nedir? FaceDAO Coin Geleceği ve Yorumları

Milan Coin Geleceği – Milan Şampiyon Olunca Coin Ne Olur?

Alper Destici

Kripto Para piyasalarını takip ederek sizi bilgilendiriyorum. İTÜ Finansal Piyasalar alper.destici@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥