Davranış bozukluğu olan çocuğa okunacak dua, çocuğun sakinleşmesine ve rahatlamasına yardımcı olabilir. Dua, çocuğa manevi bir destek sağlayabilir ve onu Allah’a yakınlaştırabilir.

Kurallara uymayan, söz dinlemeyen, başkalarına zarar verme eğiliminde olan çocuklar için davranış bozukluğu teşhisi konulur. Alanında uzman doktor ve tedavi ile çocuğun davranış bozukluğu en aza indirgenir. Evde çocuğunuzun daha uysal, söz dinleyen bir çocuk olmasını istiyorsanız Allah’tan yardım isteyebilirsiniz. Davranış bozukluğuna sahip çocuklar için İhlas, Felak, Nas ve Ayetel Kürsi okunması gerekir. Gün içerisinde bol bol bu sureleri okumanız gerekir. Hatta alttaki zikirleri de gün içerisinde çocuğunuza niyet ederek çekebilirsiniz.

 • 400 kere Ya Hadi,
 • 14 Kere Ya Vicdü,
 • 21 kere Ya Şehidü,
 • 3 kere Ya Beru,
 • 70 kere estağfirullahe innehu kane ğaffara,
 • İkindi namazının ardından 1073 kere ihdinassiradal müsteğim okunmalı.

Söz Dinlemeyen Çocuğa Okunacak Dua

Davranış Bozukluğu Olan Çocuğa Okunacak Dua

Çocukların söz dinlemesini ve uysal olmasını isteriz. Ancak anne ve baba sınır çizemezse çocuk sözlerinizi asla dinlemez. Hayır dedikten sonra çocuğunuz yaramazlık yapınca evet diyorsanız çocuğunuza söz geçirmek oldukça zor olabilir. Hatta bu tutarsızlık asi sinirli çocuk olmasına yol açar. İşte söz dinlemeyen çocukların söz dinlemesi, hayırlı evlat ve insan olması için Allah’a sığınabilirsiniz. Söz dinlemeyen çocuklar için alttaki duayı okuyabilirsiniz.

Söz Dinlemesi İçin Okunması Gereken Duanın Okunuşu;

Fe ematullaji mieteam ve hüm ulufun hazeral mevte fe kale lehünullahu mutu mutu mutu ya keza la tekümü hatta teküme ashabül kehfi ve hatta teküme ashabil kubur. Allahü yeteveffel enfüse hıyna mevtiha velleti lem temut fi menamiha fe yümsikulleti kada aleyhel mevt inneke meyyitün ve innehüm meyyitün Aleyna melaiketün gilazun şidad ve cealnel leyle basen ve cealnen nehara meaşa. Ve beneyna fevkaküm seb’an şidada yemliha mekselina misleyna mernuşin debernuşin kefiştatyuşin kıtmir.

Hiperaktif Çocuğa Okunacak Dua

Davranış Bozukluğu Olan Çocuğa Okunacak Dua

Çocuklar hareket etmeyi, oyun oynamayı oldukça fazla sever. Ancak bazı çocuklar normal çocuklara göre daha fazla hareket eder. Bu çocuklar hiperaktif olarak tanımlanır. Eğer çocuğunuz hiperaktif ise Allah’a dua ederek daha uysal ve uyumlu bir çocuk olmasını isteyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler çok basit. Hadi gelin birlikte bakalım.

 • Bir bardak suyun içerisine Allahu Ekber Bismillahirrahmanirrahim diyerek 7 kere Ayetel Kürsi okuyun.
 • Ayetel Kürsi bittikten sonra tekrar okumaya başlamadan önce Allahu Ekber Bismillahirrahmanirrahim demeyi unutmayın.
 • Ardından Fatiha ve İhlas surelerini de okuyarak suya üfleyin.
 • Suya daha fazla su ekleyerek 7 gün boyunca bu sudan çocuğunuza içirin.
 • Hiperaktif olan çocuğunuz Allah’ın izniyle daha uysal bir çocuğa dönüşür.

1 Comment

 1. Asla uyumlu bir çocuk değil. Götürmediğim psikolog kalmadı. Düzelmiyor ve durmuyor çocuk. Kimsenin evine gidemiyorum. Ortalığı darmaduman ediyor. Ne yapacağımı bilmiyorum çok çaresizim

Leave A Reply