Demir Haber 2022 – Günlük Demir Fiyatı

Demir haber 2022 hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. İzmir Demir Çelik haberleri ve Ereğli demir çelik haberleri işte detaylar.

Demir kurunda yaşanan yükseliş sebebiyle demir fiyatları rekor yükselişe ulaşarak inşaat sektörünü durma seviyesine getirdi. Demir fiyatlarındaki yükselişinden kaynaklı demirin karaborsaya düştüğü iddiaları da ortaya çıkmaya başlamıştı. Çin’deki stok artışları ve Türk Lirasının değer kaybetmesi sonucunda ani bir yükseliş meydana geldi.  Demir fiyatlarında üç yılı aşkın sürenin en yüksek seviyesini görmüş olduk.

Demir Fiyatları – Günlük Demir Fiyatı

Ton Demir Fiyatı Ne Kadar?

Döviz kurlarında yaşanan geri çekilme dolar kuru nedeniyle yükselen demir fiyatlarında da indirim beklentisi oluşturdu. Doların günlük yükseldiği dönemde günlük olarak zamlanan demir fiyatlarında büyük düşüş yaşanmaya başladı. Dolar kurunun 11 TL seviyesine gelmesiyle beraber çoğu kişi demirin ton fiyatını merak etmeye başladı. Büyük oranda değişen demir fiyatı herkesi şaşırttı.

1 ton demir fiyatı, doların 18 TL ye çıkmasıyla beraber 15 bin TL seviyesine gelmişti. Dolar kurunun tarihi rekor seviyesinden düşmesiyle beraber şu an da 1 ton demiri 10 bin TL ye alabilirsiniz. Büyük oranda düşüş yaşandı. 5 bin TL kadar bir indirim meydana geldi. 2022 yılında ise dolar kuruna göre değişimlerin şu şeklide olacağı tahmin ediliyor:

  • Doların 11 TL olması durumunda bir ton demir 9.100 TL
  • Doların 12 TL olması durumunda bir ton demir 10.800 TL
  • Doların 16 TL olması durumunda bir ton demir 16.100 TL olması bekleniyor

İzmir Demir Çelik haberleri

İzmir Demir Çelik Sanayi uzun hadde mamulleri üretmek amacıyla kurulmuştur. İzmir Demir Çelik hissesini almak istiyorsanız BIST’te Ulusal Pazar endeksi içinde IZMDC koduyla işlem görüyor.

  • Güncel olarak çıkan haberde Pay alım satım bildirimi yayınlandı.
  • Kamuyu Aydınlatma Platformu duyurusu yayınlandı.

Açıklamaları bu linke www.kap.org.tr görebilirsiniz. İzmir Demir Çelikten hisse almak istiyorsanız şu anda güncel fiyatı 2.39 TL’dir.

İzmir Demir Çelik haberleri
İzmir Demir Çelik haberleri

Ereğli Demir Çelik Haberleri

Ereğli Demir Çelik hisse haberlerini güncel olarak sizlerle paylaşacağım.

  • Ereğli tarafından yapılması planlanan liman projesi ile ilgili olarak İDK toplantısı 18 ocak 2022 de gerçekleşecektir.

Ereğli Demir Çelik’ ten hisse almak istiyorsanız güncel fiyatı 27.6 TL ‘den alabilirsiniz.

Demir Nerede Çıkarılır

Demir Sandalye Fiyatları

2 el satılık inşaat demiri

Demir Ağırlıkları Tablosu – Demir Ağırlık Hesaplama

googlehaberler