Direksiyon (Eğitmeni) Hocası Nasıl Olunur?

Direksiyon Hocası Nasıl Olunur ve Direksiyon Eğitmeni Sertifikası Nasıl Alınır detaylı bilgilendiriyoruz. Sürücü kursu hocası maaşları işte detayları.

Direksiyon hocası nasıl olunur? Direksiyon hocası, ehliyet almak isteyen kişilere direksiyon eğitimi veren kişiye denir. Sürücü kurslarında teorik ve direksiyon eğitimi veren kişilere eğitmen denir. Direksiyon eğitmeni olabilmek için aranan bazı şartlar şunlardır:

  • En az yüksekokul mezunu olmak.
  • İlk yardım eğitmeni sertifikasına sahip olmak. Bu belgeyi ilk yardım dersini verebilmek için almak gerekir. İlk yardım yönetmeliği kapsamında alınmış olması gerekir.
  • En az 3 yıllık sürücü belgesine sahip olmak.
  • Çevre ve trafik öğreticiliği belgesi almış olmak. Çevre ve trafik derslerinin verilmesi için gerekir.

Bu şartları sağladıktan sonra Millî Eğitim Bakanlığı tarafından verilen sertifikanın alınması gerekiyor. Bunun için halk eğitim merkezlerinin ve belediyelerin açtığı direksiyon öğretmenliği kurslarına katılmak gerekiyor. Kurs süresi 200 saat olup, sonunda yapılacak sınavdan da başarılı olunması gerekiyor.

Jandarma Subay Nasıl Olunur

İnfaz Koruma Memuru Nasıl Olunur

Direksiyon Eğitmeni Sertifikası Nasıl Alınır

Direksiyon eğitmeni olmak için bazı şartları sağlamak gerekir. Daha sonra direksiyon eğitmeni sertifikasına sahip olunması gerek. Peki Direksiyon eğitmeni sertifikası nasıl alınır?

Direksiyon eğitmeni sertifikasını halk eğitim merkezlerinin ve belediyelerin açtığı kurslar sayesinde alabilirsiniz. Bu kurslarda; kişisel gelişim, güvenli araç sürüşü, öğretim metotları ve eğitim psikolojisi gibi kapsamlı konularda yaklaşık 200 saatlik eğitim alınır. Eğitim sonucu yapılan sınavları başarıyla geçenler bulundukları il ve ilçede eğitmen olarak görev yapabilirler.

Interpol Polisi Nasıl Olunur

Lise Mezunu Direksiyon Hocası Olabilir Mi

Direksiyon hocası olabilmek için aranan şartlar vardır. En az yüksekokul mezunu olmak da bunlardan biridir. Lise mezunu direksiyon hocası olabilir mi? Bu soruya vereceğimiz cevap “Hayır”dır.

Direksiyon Eğitmeni Maaşları

İşsizlik sorunu her geçen gün katlanarak büyüyen bir sorun olmaya devam ediyor. Haliyle insanlar farklı alanlara yönelip iş arıyor. Direksiyon eğitmenliği şartlarını sağlayan ve sertifikası olan insanlar direksiyon eğitmeni olabiliyor. Bu durumda akla ilk gelen soru direksiyon eğitmeni maaşlar ile ilgili oluyor. Direksiyon Eğitmeni Maaşları 4.000 TL ile 5.000 TL arasında değişmektedir.

Direksiyon eğitmenliği maaşı için kesin bir rakam söylemek mümkün değil. Dileyen insanlar bir sürücü merkezinde eğitmen olarak çalışabilir, dileyenler ise kendi aracıyla özel ders verebilir.

Okul Birincisi Nasıl Olunur?

Ali Saroğlu

Uzun yıllardır Google için içerik üretiyorum. Bu içeriklerin faydalı olması katkıda bulunmak istersen benimle iletişime geçebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu