Doggy Pozisyonu nedir ve Doggy style pozisyon hakkında detaylı bilgi. Doggy pozisyon akımı ve doggy günah mı işte detayları.

Doggy Style birbirini tanıyan partnerlerin maksimum zevke ulaşmak için kullandıkları temel pozisyonlardan biri. Doğru yaparsanız doggy ile zirveleri kolayca görebilirsiniz. Peki Doggy pozisyonu nasıl yapılır? Doggy neden tercih edilir? Pozisyonu denemeden önce mutlaka sizin için önerilerimizi inceleyin. Merak edilenler burada.

Seks pozisyonları arasında aklınıza gelen gelmeyen birçok farklı pozisyon bulunuyor. Kimileri için akrobatik görülebilen kimileri tarafından da eğlenceli görülen uçan köpek benzeri pozisyonlar da mevcut.

Doggy pozisyonu nedir: doggy pozisyon günah mı?
Doggy pozisyonu

Pozisyonun adından çok nasıl yapıldığında dikkat kesildiğinizde sekste sizin için en iyi pozisyonu ancak deneyerek bulabilirsiniz. Bu noktada doggy pozisyonunun oldukça eski ve bilinen bir pozisyon olduğunu söyleyelim. Doggy pozisyonu hakkında merak edilenler ve pozisyonun doğru yapılmasına ilişkin merak edilenler burada.

Doggy Pozisyonu Günah Mı?

Doggy pozisyonu ters ilişki yapılmadığı sürece günah değildir. Cinsel ilişkinin farklı şekillerde yapılabilmesinde bir problem yoktur. Ancak cinsel ilişkiye girilirken ters ilişki yapılıyorsa bu günahtır. Pozisyondan kaynaklı bir günah olma durumu olmadığından cinsel ilişkinin nasıl yapıldığına dikkat edilmelidir.
Vajinaya giden bir şekilde pozisyonun uygulanmasında problem yoktur. Cinsel ilişki sırasında makat bölgesi ile herhangi bir ilişki teması bulunmamalıdır.

En iyi seks pozisyonu yarışmasında ilk üçte: Doggy Style

Doggy pozisyonu en iyi seks pozisyonları arasında yer almakla birlikte en iyiler arasında da ilk üçe girmeyi başardı. Bu pozisyonun çok sık tercih edilmesinin nedenlerinden biri de sertlik ve hızın getirdiği zevktir.

Doggy pozisyonu nedir: doggy pozisyon günah mı?
Doggy style nasıl yapılır?

Doggy Style nasıl yapılır?

Doggy pozisyonu yapılırken alıcı partner dirseklerinden destek alarak dört ayak pozisyonuna geçer. Verici pozisyondaki partner ise alıcının arkasına geçerek tıpkı doğal hayatta köpeklerin cinsel ilişkiye girmesine benzer bir pozisyon alır.

Bu noktada partnerleri alıcı ve verici olarak tarif edeceğiz. Alıcı partner dört ayak pozisyonunda olmalıdır. Verici partner ise alıcının hemen arkasında dizlerinin üzerine çökerek seks pozisyonunu almalıdır.

Doggy pozisyonu nedir: doggy pozisyon günah mı?
Doggy style nasıl yapılır?

Doggy tarzında seks partnerler arasında ilk pozisyonlardan biri olmamalıdır.

Doggy pozisyonu çiftler arasında iletişim güçlü olması sonrasında gerçekleştirilmesi tavsiye edilen bir pozisyondur. Taraflar birbirlerinin yüzünü görmediklerinden yakınlık ve samimiyet hissetmekte güçlük çekebilirler. Bu nedenle ilk ilişkide bu pozisyon pek de tavsiye edilmiyor.

Doggy pozisyonu nedir: doggy pozisyon günah mı?
Doggy tarzını kişiselleştirin.

Doggy tarzını kişiselleştirin.

Doggy tarzının özünü yukarıda anlattık. Bu tarzı kişiselleştirerek seks pozisyonunu kendinize has bir hale getirebilirsiniz. Burada alıcı partner dört ayak pozisyonuna geçtiğinde başını kalça hizasında ya da daha yukarıda tutabilir. Başı nerede tutmak istediği aslında kendini hangi pozda daha iyi hissettiği ile doğrudan ilişkilidir.

Verici partner de ister ayakta dururken bu pozisyonu gerçekleştirebilir isterse dizlerinin üzerine çökebilir. Doggy pozisyonunun standardında verici partner dizlerinin üzerine çöker.

Doggy pozisyonu nedir: doggy pozisyon günah mı?
Doggy tarzını kişiselleştirin.

Hem alıcı hem de verici partnerin aktif olduğu bir pozisyondur.

Bu pozisyonda verici alıcının kalçasından destek alarak aktif olur. Alıcı ise ileri geri hareketler ile aktif olur. Bu noktada önemli olan her iki tarafın da aktif olarak aslında kendi cinsel deneyimlerini şekillendirmede paylarının olmasıdır. Doğrudan bir tarafın üstünlüğü olmadığından çoğu partner tarafından sevilir.

Doggy pozisyonu nedir: doggy pozisyon günah mı?
Kimler doggy pozisyonunu sevmez

Kimler Doggy pozisyonunu sevmez?

Cinsel ilişkide doggy pozisyonu her partnerin seveceği türden bir pozisyon değildir. Her iki tarafın da aktif olması pozisyonun en büyük artısıdır. Öte yandan pozisyonda alıcı ve verici partnerin birbirlerinin yüzlerini görmemeleri nedeni ile güven vermekte zorlanan bir pozisyondur.

Doggy pozisyonunun temas bağımlıları için pek de sevilmeyen bir pozisyon olduğunu söyleyebiliriz. Öte yandan uzun süreli ilişkilerde çiftlerin birbirlerini iyi tanımlarında da tercih ettikleri bir pozisyondur.

Doggy pozisyonu nedir: doggy pozisyon günah mı?
Doggy pozisyonu hakkında merak edilenler

Doggy pozisyonu hakkında merak edilenler

Doggy pozisyonu çok eski zamanlardan bu yana kalmış olan Kama Sutra kitabının baş pozisyonlarından biri. Seks pozisyonlarının bulunduğu bu kitaptaki pozisyonlar sizi çok şaşırtabilir. Doggy pozisyonunun burada yer aldığını da söylemek gerekir.

Doggy pozisyonu nedir: doggy pozisyon günah mı?
Doggy pozisyonu maksimum zevk için ideal.

Doggy pozisyonu maksimum zevk için ideal.

Çiftler arasında her iki taraf da maksimum zevk almayı hedefliyorsa, başka bir ifade ile çiftler arasında tam anlamı ile uyum varsa doggy pozisyonu mükemmel bir seçim olabilir. Bu pozisyonda çiftler birbirenden merhamet ve sevgi beklemez.

Doggy pozisyonu nedir: doggy pozisyon günah mı?
Doggy pozisyonu

Merhamet değil zevk için; Doggy Pozisyonu

Çiftler arasındaki bağ çoğu zaman merhametle kurulur. Verici tarafın alıcı tarafa gösterdiği merhametli bakış beraberinde cinsel ilişkinin de derinleşmesini sağlar. Birbirlerini iyi tanıyan ve daha  çok zevk almaya yönelik olan cinsel ilişkilerde doggy pozisyonu tarafların kendilerine döndüğü bir pozisyon olarak bilinir.

Doggy pozisyonu nedir: doggy pozisyon günah mı?
Doggy pozisyonu

Doggy pozisyonu ile partnerlerin her ikisi de kendisi ile ilgilenir.

Sekste bazı pozisyonlar partnerlerin birbirlerini öncelemesini gerektirir. Bu pozisyon onlardan biri değil. Birbirlerini iyi tanıyan partnerlerin cinsel ilişkide kendi zirvelerini kovalayabildikleri türden bir pozisyon.
Doggy pozisyonu özellikle alıcı partner için bazen çok sert olabilir.

Doggy pozisyonu özellikle alıcı partner için zor bir pozisyon olabilir. Bu nedenle ilişkinin başlarında cinsel birlikteliğin taze olduğu zamanlarda pek tavsiye edilmez.  Daha çok partnerlerin birbirlerinin yüzlerine baktıkları ve yakın temas kurdukları pozisyonlar yeni ilişkilerde tavsiye ediliyor.

/ 5.

Share.

1 Comment

  1. Eşler arasında cinsel ilişki helal kabul edilirken, bazı pozisyonlar ve cinsel eylemler hakkında farklı yorumlar mevcuttur. Bu nedenle, bir pozisyonun günah olup olmadığına karar vermek, inandığınız dini doktrinlere ve kişisel değerlerinize bağlıdır. İçinde bulunduğunuz kültür ve toplumun değerleri de etkili olabilir.