Dünyanın En Zor Oyunu Listesi – En İyi 7 Zor Oyun

Dünyanın en zor oyunu listesi ile karşınızdayız. Geçmişten günümüze kadar dünyada en zor olarak kabul edilen oyun sıralamasına gelin birlikte bakalım.

Oyun oynarken keyif aldığınız gibi oyunun zor olmasından dolayı canınız sıkılabilir. Zor oyunlar oyuncular tarafından daha çok tercih edilir. Her ne kadar oynarken zorlansanız da level geçtiğiniz andaki mutluluk ve gururu diğer oyunlarda bulamazsınız. Para kazandıran oyunlar olduğu gibi oyun oynarken hikayeden kopamayacağınız oyunlarda vardır. Sizde benimle aynı düşünüyorsanız ve zor oyun oynamak istiyorsanız sizler için derlediğimiz listeye bakabilirsiniz. Listede yer alan her oyun tüm dünyada zor oyun olarak kabul edilmiştir. Oyuncuların oynarken en çok zorlandığı oyun listesine hadi bakalım.

Süper Mario Maker 2

Dünyanın en zor oyunu listesi - en i̇yi 7 zor oyun

Dünyanın en zor oyunları arasında ilk sırada yerini alıyor. Süper Mario oyunları genellikle zor bir oyun kategorisinde yer alır. Ancak Süper Mario Maker 2 diğer serilerine göre daha zorlayıcıdır. Minik oyuncu oyunları olarak görülse de işin aslı öyle değil. En yorucu ve en zor seviyelere ulaşabilirsiniz. Bunun sebebi Süper Mario Maker oyununda her yaştan oyuncu bölüm tasarımı yapabiliyor. Zor bölüm seviyeleri olduğu gibi saçma bölümlerde bulunuyor. Bu sayede oyuncuların oluşturduğu bölümleri geçebilir hatta kendiniz de zor bölüme sahip bir oyun tasarlayabilirsiniz.

Sekiro: Gölgeler İki Kez Ölür

Sekiro: gölgeler i̇ki kez ölür

Dünyanın en zorlayıcı oyun listesinden bir diğeri ise Sekiro olarak karşımıza çıkar. Tek oyunculu macera oyunu olan bu oyun diğer serilerine göre daha zorlayıcıdır. Garip düşman yerleşimi ve tuzaklar ile Sekiro serilerinde zorlanabilirsiniz. Ancak Sekiro’nun bu serisinde bu özelliklere ek olarak düşmanların acımasız olması oyunu daha zor bir hale getirmiş. Kolay olmasını beklediğiniz ama oynarken zorlanacağınız oyunlar arasında yer alıyor.

Dark Souls

Dark souls

Dünyanın en zor oyun listesi denildiği zaman birçok oyuncunun aklına gelen oyunlar arasında yer alıyor. Karakterin ölmeden belirli bir bölgeye ulaşması gerekir. Ayrıca istenilen bölgeye ulaşmak için birçok farklı bölgeye uğraması gerekir. Her bölgede düşmanlar ve tuzaklar sizi bekliyor. Bölgelerin sonunda ise o bölgenin en güçlü düşmanıyla karşı karşıya kalırsınız. Ya bölgenin en güçlü düşmanını öldürerek yolunuza devam edersiniz ya da ölerek en başa geri dönersiniz. Mükemmel hikayesi ve serileriyle dünyanın en zorlu oyunu sizi bekliyor.

Ninja Gaiden 2

Ninja gaiden 2

Ninja Gaiden oyunu her zaman zorlu oyun kategorisinde yer alıyor. Ancak Ninja Gaiden 2 serisi oyuncular tarafından en zorlu oyun olarak kabul edilir. Oyunda karşınıza gelen düşmanlar oyun oynarken sizleri zorluyorken Master Ninja düşmanlarını yenmek imkansız hale gelmeye başlamış. Oyunun ilk seviyelerinde düşmanlarınızı yenebiliyorsunuz. Ancak seviye arttıkça düşmanları yenmek zannettiğiniz gibi olmuyor. Düşmanlar düzenli atışa sahip silahlara sahip olduğundan dolayı dünyanın en zorlu oyun listesi içinde yer alıyor.

Returnal

Returnal

Üçüncü şahıs hayatta kalma oyunlarından birisi olan Returnal oyununda bilim kurgu konuları ön planda yer alır. Katmanlı ve iyi anlatılmış hikayeye sahip olan bu oyunda ilerlemeniz o kadar kolay değildir. Katı kurallardan oluşan bu oyun birçok oyuncuyu zorlamıştır. Zaman zaman zorlanabileceğiniz ve zorlanırken keyif alacağınız en iyi oyun kategorisinde yerini alıyor. Eğer çok zor değil ama zor oyun arıyorum derseniz Returnal oyununu tercih edebilirsiniz.

Dead Cells

Dünyanın en zor oyunu listesi - en i̇yi 7 zor oyun

Oyun kategorisinde hem zor hem de değişen yapısıyla birçok oyuncu tarafından Dead Cells tercih ediliyor. Diğer oyunlardaki gibi stabil bir hikayede ilerlemiyor. İlerleme süreciniz sürekli değişeceği için sizleri zorlayacaktır. Kaleyi kurtarmanız gerekir. Her seferinde farklı noktalardan gelen düşmanları ve büyük patronları yenerek kalenizi koruma altına alın. Ayrıca kale içerisinde bulunan gizli odalara ve geçitlere ulaşmayı unutmayın. Bu sayede oyunu daha kolay bir şekilde oynayabilirsiniz.

Monster Hunter Freedom

Monster hunter freedom

Aksiyon dolu rol yapma oyunları arasında yer alan Monster Hunter Freedom en zorlu oyun kategorisinde yer almaya başladı. Tek oynayabildiğiniz gibi çok oyuncuyla da bu oyunu oynayabilirsiniz. Oyun genel olarak ekipmanların yükseltilmesi, verilen görevlerin yerine getirilmesi ve malzeme toplanmasının üzerine kuruludur. Eşya ve malzeme topladıkça karakterinizi o kadar güçlü hale getirebilirsiniz. Canavarlarla savaşırken karakterinizin güçlü olması, beceri ve planlama sayesinde seviyeleri geçebilirsiniz.

Dünyanın en zorlu oyun listesini nasıl buldunuz? Oynarken en çok zorlandığınız oyunu bizlerle yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥