Günlük yaşantımızda birçok insanla karşı karşıya kalırız. Canımızı sıkan, bizler için kötülük isteyen ya da iftara atarak moralimizi bozan insanlarla karşı karşıya kalmak oldukça zordur. Düşmanın belasını bulması için dua arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Allah’a sığınarak ondan yardım isteyebilirsiniz. Bu yüzden birçok dua çeşidi bulunmaktadır. Eğer haksızlık gördüysen birinden haksızlığa uğradığında dua ile gönlünü ferahlatabilirsiniz. Eğer birisi yüreğini yaktıysa canını yakana okunacak duayla Rabbine sığınabilirsiniz. Düşmanın belasını bulması için bir dua okumak istiyorsan sizler için hazırladığımız dualarla Allah’tan yardım isteyebilirsin.

Düşmanı Felç Etme Duası

Düşmanı Felç Etme Duası

Hayatımızda elbet bir kişiyle düşman olmuşuzdur. Düşmanlarınız sizin canınızı sıktıysa Allah’tan yardım istemek en güzel çözümdür. Düşmanlarınızı Allah’a havale ederek yüreğinizi ferahlatabilirsiniz. İslam aleminde düşmanın etkisinden kurtulmak ve yapacağı zararlardan kurtulmak için birçok dua bulunmaktadır. Tüm bu olan olaylar psikolojik olarak seni yıprattıysa psikoloji sıkıntı duası ile ruhunu ferahlatabilirsin. Düşmanınızı yok etmek ve etkisiz bırakmak için şu duayı uygulayın.

İnşirah suresini 7 kere üst üste okumalısınız. Bu sure hem sizlerin gönlünü ferahlatacak hem de düşmanlarınızı etkisiz hale getirecektir.

İnşirah Suresi

 • Elem neşrah leke sadrek (Senin için bağrını açmadık mı?) 
 • Ve vada’na anke vizreke (İndirmedik mi senden o yükünü?) 
 • Elleziy enkada zahreke (O sırtında gıcırdamakta olan yükünü) 
 • Ve rafa’na zikreke (Senin şanını yüceltmedik mi?) 
 • Feinne me’al’usri yüsren (Demek ki, zorlukla beraber bir kolaylık var.) 
 • İnne me’al’usri yüsren (Evet o zorlukla beraber bir kolaylık var) 
 • Feiza ferağte fensab (O halde boş kaldığında yine kalk yorul) 
 • Ve ila ferğab (Ve ancak Rabbinden ümit et, hep O’na doğrul) 

7 kere okuduktan sonra gönlünüzden ne geçiyorsa Rabbinize iletin ve yardım isteyin. Allah çaresiz kalan ve ondan yardım isteyen kimseyi eli boş döndürmez unutmayın.

Düşmanı Paramparça Eden Dua

Düşmanı Paramparça Eden Dua

Sizi kıran, üzen ve canınızı sıkan her kimse elinde sonunda helak olur. Allah sizi haksız yere suçlayan ve üzen kimseyi mutlu etmez. Allahtan yardım istemek ve temiz isteklerle Allah kapısına gitmek oldukça önemlidir. Dua eden her kimse Allah onu kapısından boş çevirmez. Düşmanınız için okuyabileceğiniz bir diğer dua ise şöyledir;

Nas suresini 21 kere okuyan bir kişi düşmanlarından kurtulmaktadır. Bu surenin oldukça etkisi vardır.

Nas Suresi

 • Kul e’üzü birabbinas (De ki: Sığınırım ben insanların Rabbine) 
 • Melikinnas (İnsanların hükümdarına) 
 • İlahinnas (İnsanların ilahına) 
 • Min şerrilvesvasilhannas (O sinsi vesvesecinin şerrinden) 
 • Ellezi yüvesvisü fi sudurinnasi (O ki, insanların göğüslerine vesveseler fısıldar) 
 • Minelcinneti vennas (Gerek cinlerden gerek insanlardan)

Düşmanı Öldüren Dua

Müslümanlar için en güzel ve en hayırlısı temiz bir istekle Allah karşısına çıkmaktır. Düşmanınızın yok olması için okuyacağınız bir duayı ele aldık. 3 kere Tebbet duasını 21 gün boyunca okumanız gerekir. Bunun sayesinde gizli ve açık olan tüm düşmanlarınız ortadan yok olur ve sizleri bu dua kalkan gibi koruma sağlar.

Tebbet Suresi

 • Tebbet yeda ebi lehebin ve tebb (Ebu Leheb’in iki eli kurusun. Kurudu da) 
 • Ma eğna anhü malühü ve ma keseb (Malı ve kazandıkları ona fayda etmedi.) 
 • Seyesla naren zate leheb (O alevli ateşte yanacak.) 
 • Vemraetühü hammaletelhatab (Odun taşıyıcı olarak karısı da) 
 • Fi ci diha hablün min mesed. (Ve boynunda hurma lifinden bükülmüş bir ip olduğu halde.)

Düşmanı Zelil Ve Perişan Etmek İçin

Düşmanınızı perişan etmek için gönlünüzden geçenleri Allah’a anlatıp ondan yardım isteyin. Düşmanlarınızı perişan etmesi için koyacağınız dualar ise şu şekildedir;

100 kere Ya Müntekim Celle Celalüh esmasını okuduğunuz zaman hakkınız düşmanlarınızdan alınır. Ayrıca düşmanların perişan olması için şu dua okunmalıdır;

Ey Allahım, sadece sana inanır, sana yönelir ve sana giden yoldan giderim. Dönüşün bir tek sana olduğunu biliri. Ya Rabbi, bizleri kafirlere karşı koru, bizleri bağışla ve onların bizi ezmesine izin verme. Sen Aziz ve Hakim olansın.

EN Etkili Düşmanı Kahreden Esma

Düşmanı Zelil Ve Perişan Etmek İçin 

Düşmanınızın kahrolması ve yaptığı kötülükten kurtulmak için okuyacağınız birçok esma ve dua bulunmaktadır. En etkili Esmalardan biri ise El Müntakim olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu esmayı her gün okuyan bir kişi Allah tarafından korunmaktadır.

El Müntakim esmasının faziletleri oldukça fazladır. Bu esmayı her gün zikredin ve Allah’a dua edin. Düşmanınız hakkınızı çaldıysa Allah tarafından hakkınız alınır. Şeytanın şerrinden ve düşmanlarınızın kötülüklerinden bu esma ile kurtulabilirsiniz.

Birini Mahvetmek İçin Dua

Düşmanınızı mahvetmek istiyorsanız okumanız gereken bir başka duayı ele aldık. Yatsı namazından sonra 7 kere Duha suresi okumanız gerekir. Ancak bu duayı çarşamba günleri yapmanız daha iyidir. 4 hafta boyunca çarşamba günleri yatsıdan sonra 7 kere Duha süresini okuyunuz.

Duha Suresi  

 • Vedduha (Andolsun ki, kuşluk vaktinde) 
 • Velleyli iza seca (Dindiği zaman o geceye ki,) 
 • Ma vedde’ake rabbüke ve ma kala (Rabbin sana veda etmedi, darılmadı) 
 • Ve lel’ahıretü hayrün leke minel’ula (Senin için ahiret dünyadan daha hayırlıdır) 
 • Ve lesevfe yu’tıyke rabbüke feterda (İlerde Rabbin sana verecek hoşnut olacaksın.) 
 • Elem yecidke yetiymen feava (O, seni bir yetim iken barındırmadı mı?) 
 • Ve vecedeke dallen feheda (Seni yol bilmez iken doğru yola götürmedi mi?) 
 • Ve vecedeke ailen feağna (Seni bir yoksul iken zengin yapmadı mı) 
 • Femmel yetiyme fela takher (Sakın yetime kahretme) 
 • Ve emmessaile fela tenher (El açıp isteyeni de azarlama) 
 • Ve emma binı’meti rabbike fehaddis (Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat) 

Anında Öldüren Dua

Birini Mahvetmek İçin Dua 

Düşmanlarınıza ne kadar kin beslerseniz besleyin onları Allah’a havale ederek sizin kazandığınız günü bekleyin. Allah’tan yardım istemek bu durumlarda yapılacak en güzel ve en etkili yöntemdir. Hem gönlünüzün ferahlaması için hem de düşmanlarından kurtulmak için sadece Allah’a dua edin. Beddua etmek değil sadece yardım isteyin. Beddua etmek İslam aleminde Müslüman kişiler için uygun bir davranış değildir.

Merak ettiğiniz ve sormak istediklerinizi yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz.

Müşteri Yağdıran Dua

10 Saniyede Kabul Olan Dua

12 Comments

 1. Allah biliyor ve mazlumun ahı indirir şahı yunusun karnındaki hz. Yusufun duasına devam

 2. Selam bende tebbet suresini okumak istiyorum ama bilmek isterim kadinlar hastalik döneminde yapa bilirmi acaba?

 3. Ben tebbet suresi okuyordum…48 adet bayagi elini etegini cekti 1 ay kadar okudum…sonra ruyamda bana bi telefon geldi dedilerki iste hicanin sana selami var tebbet okunayi hemen kes….ben dewam ettim 2 hafta sonra o kisinin felç oldugunu gordum biraktim okumayi ama bir kac gun sonra yine eski haline dondu

 4. Vallahi bana da çok zulmeden insan var. Omurga rahatsızlığım var buna rağmen dalga geçer gibi bazı komşular her fırsatta işe girdin mi diye soruyorlar sırf canımı yakmak için.. Allah da onların ciğerlerini yaksın inşallah.. Etrafımda beni zorla bu hasta halimle çalıştırıp paramı elimden almaya çalışanlar var. Allah görüyor bu zulümleri.. Bu hasta halimle benim sırtımdan geçinmeye çalışan benim bu zor durumundan faydalanmaya çalışan insanlar var. Bu hasta halimle beni çalıştırıp paraları olduğu halde benim paramı zorla alıp kendilerine ev araba almak isteyenler var. Allah görüyor bunları bana yapılan zulümleri eziyetleri… Allaha havale ediyorum ve bir an önce bu kötü insanlardan kurtulup sağlıklı ve huzurlu bir hayata kavuşmayı Yüce Allah tan diliyorum.. Bana zulmedenlerin de üzüldüğü vakit gelir elbet.. Dilerim Rabbım zalimlerin yüzünü güldürmesin…

 5. Merhaba Bana Düşmanlık Eden Ve Kıskananlar Var Ama ALLAH’IM DAN HEP ARKADAŞLARIMA VE DOSTLARIM İÇİN BİN VER ALLAH’IM BANA DA BİR VER DİYE DUA EDİYORUM DOSTLARIM AMA BENİ KISKANANLAR VAR DUALARINIZI BEKLİYORUM İNŞALLAH EVİM YIKILDI DUA EDİN İNŞALLAH

 6. Sürekli peşimde olan ve kıskançlık yapan bir arkadaşım var kalbini kırmadan uzaklaşmasını istiyorum bu dua etkili midir sizce deneyen var mı

 7. Canımı çok sıkıyorlar,
  Allah’a sığınıyorum.

  Herkesin hakkında hayırlısı

Leave A Reply