Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar – 2 GB RAM Oyunlar

Düşük sistem gereksinimli oyunlar ve düşük sistem multiplayer oyunlarını sizlerle paylaşıyoruz. 32 Bit multiplayer oyunlar ve 2 GB RAM oyunlar Windows 7, birlikte inceleyelim.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok yüksek performans isteyen oyunlar piyasaya çıkmıştır. Yüksek performans oyunları oynamanız için iyi bir sistem gereksinimlerine sahip bilgisayarlara sahip olmanız gerekir. Ancak bazı bilgisayarlar yüksek sistem gereksinimlerine sahip olmadığından dolayı düşük sistem gereksinimli oyunlar araştırılmaktadır. Sizler için beğendiğimiz ve kaliteli düşük sistem gereksinimli oyunları bir araya getirdik. Hadi gelin bakalım.

 • Half-Life2; Düşük gereksinimli iyi FPS oyunu oynamak istiyorsanız oynayabileceğiniz en iyi oyunlar arasında yer almaktadır. 2004 yılında çıkan bu oyun o zamanların en iyi oyunlarından birisi seçilmiştir.
 • Limbo; Telefondan oyun oynuyormuş hissi veren oyunlardan birisidir. Limbo hikayesi ile sizleri kendine bağlayacak bir oyun olmaktadır.
 • Minecraft; çıkış anından beri en çok oynanan oyunlar arasında yer almaktadır. Oldukça düşük sistem gereksinimlerine sahip bu oyunda kendi dünyanızı yaratabilirsiniz.

Ekran Kartı İstemeyen Oyunlar

Teknoloji sürekli olarak gelişirken ekran kartları da kendini geliştirmektedir. Ekran kartlarının yüksek performans sergilemesiyle bu ekran kartlarına ait birçok yüksek performanslı oyunlar çıkmaktadır. Mevcut bilgisayarınızda düşük bir ekran kartına sahipseniz oynayabileceğiniz oyunlar şu şekildedir;

 • Mafia; Ülkemizde en çok oynanan ve sevilen oyunlardan birisidir. İlk oyunun sevilmesinden sonra bu oyunun farklı versiyonları ortaya çıkmıştır. Bu versiyonlar yüksek sistem gereksinimleri istemektedir.
 • Zula Battle Royale; Yerli oyunlarımızdan birisi olan bu oyun birçok kişi tarafından çok sevilmektedir. FPS türünde bir oyun arıyorsanız tercih edebileceğiniz bir oyundur.
 • Crysis2; Yerli oyunlarımızdan birisi olan ve oldukça etkileyici hikayesiyle dikkatleri üstüne toplamıştır.
 • Assassin’s Creed 2; Hikayesi ve efsanevi bir başlangıç ile sevebileceğiniz oyun türlerinden birisidir.

32 Bit Multiplayer Oyunlar

32 Bit multiplayer oyunlar, yeterince güçlü bir bilgisayara sahip değilseniz yeni çıkan oyunları oynamanız biraz can sıkıcıdır. Bilgisayarınız donabilir ve bazı oyunları çalıştırmayabilir. Sistem gereksinimlerinize uygun bir oyun tercihi yapmak istiyorsanız sizler için en güzel oyunları derledik.

 • War Rock; Ücretsiz bir şekilde oynayabileceğiniz ve en kaliteli savaş oyunlarından birisidir.
 • Counter Strike Global Offensive; Bilindik bir oyun olmasına rağmen günümüzde hala sevilerek oynanan en çok sevilen oyunlardan birisidir.
 • The Forest; Keyif alabileceğinizi düşündüğümüz arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz en iyi oyunlardan birisidir. Hikayesi ile dikkatinizi çekecek olan bu oyun keyifli oyunların arasında yerini almaktadır.
 • Left 4 Dead 2; Zombilerin istila ettiği bir dünyada arkadaşlarınızla birlikte savaşarak hayatta kalmak ister misiniz? O zaman bu oyun tam size göre.

2 GB RAM oyunlar Windows 7

2 gb ram oyunlar windows 7

2 GB RAM oyunlar Windows 7, bilgisayarınızla son zamanlarda çıkan oyunlar birbirleriyle uyuşmayabilir. Bu yüzden canınız sıkılmasın. Sizler için 2GB RAM’e sahip bilgisayarlarınızda oynayabileceğiniz oyunları bir araya getirdik.

 • Live for Speed; Yarış oyunlarını seviyorsanız tercih edebileceğiniz bir oyundur. En iyi fizik motoruna sahip ve oyuncuyu oyunun içindeymiş gibi hissettiren bir oyun olarak karşımıza çıkmaktadır.
 • Neverwinter; Çok sevilen fantastik bir oyun olarak karşımıza çıkmaktadır. Harita ve savaş mekanikleriyle çıktığı zamandan bu yana en çok sevilen oyunlardan birisidir.
 • The Flood; Oyun küçük bir nehir yolculuğunu konu almaktadır. Oyunun tasarımı oldukça beğenilmiştir.

4 GB RAM Oyunlar

4 gb ram oyunlar

Oyun ıynamayı seviyorsanız ancak bilgisayarınıza uygun bir oyun bulamıyorsanız yazımızı sizler için ele aldık. 4 GB belleğe sahip bir bilgisayar için oynayabileceğiniz oyunlar şu şekildedir;

 • Marie’s Room; İpuçlarını bularak bir bilinmezliği çözmeniz gerekmektedir. Oyunun atmosferi ve oyunun tasarımı oldukça şıktır.
 • Unterned; Zombi istilasını konu edinen bu oyunda amacınız zombiye dönüşmeden önce hayatta kalmaya çalışmanızdır. Severek oynayabileceğiniz oyunlardan birisidir.
 • Black Squad; Nişan oyunlarını seviyorsanız bu oyun tam sizlik. 2017 yılından beri en çok oynanan oyunlardan birisidir.

Çöp Bilgisayarlar İçin Oyunlar

Çöp bilgisayarlar i̇çin oyunlar

Düşük sistem gereksinimlerine sahipseniz oyun oynayabilmeniz için bir liste hazırladık. Hem seveceğinizi düşündüğümüz hem de farklı hikayeleri ile sizleri oyuna çekecek olan bazı düşük sistem gereksinimlerine sahip oyunları derledik.

 • Borderlands 2; Grafikleri ve oynanışı ile bilgisayarınızda oynayabileceğiniz en iyi oyunlardan birisidir.
 • SWAT3; Oyun uzun zaman önce çıksa da hala oynanabilecek en iyi oyunlardan biridir. Düşmanlara karşı masumların korunduğu bu oyun FPS türündendir.
 • Terraria; Minecraft oyununa benzer olan bu oyun yaratıcılığınız ön plana çıkacağı bir oyun olarak karşımıza çıkmaktadır.
 • Torchlight 2; Aksiyon oyunu olarak karşımıza çıkan bu oyunda hem eğlenebilirsiniz hem de karakterinizle maceradan maceraya koşabilirsiniz.

Daha fazla ilgili içerik;


Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥