Efinity Coin Geleceği, Yorum ve Fiyat Tahminleri

Efinity Coin geleceği hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Efinity Coin nedir ve Efinity Coin yorum nasıl okunmalı işte detayları.

Efinity Coin, NFT’ler için tasarlanmış bir blok zinciridir ve Ethererum ağına bağlıdır. Enjin projesi adı altında 2021 yılında ön satışı yapılan bu coin, halen borsalarda listelenmemiştir. Polkadot çoklu zinciri üzerine kurulmuş olan Efinity Coin, zincirler arasında NFT alışverişi yapılmasını sağlar. Bu platformun amacı NFT’lerin akıllı telefonlar kadar yaygın hale gelmesi için kullanımını kolaylaştırmaktır. Binance tarafından da desteklenen Efinity Coin, EFI adıyla satışa çıkarılmıştır. Fiyatı ve projesi ile dikkat çeken Efinity Coin nedir ve Efinity Coin geleceği hakkında nasıl açıklamalar yapılıyor, detaylı olarak paylaşalım;

Efinity Coin Nedir?

2021 yılında ön satışı tamamlanan ve maksimum arzının 2 milyar adet olacağı açıklanana Efinity Coin, Enjin projesin yerel kripto para birimidir. NFT’ler için yeni nesil blok zinciri oluşturan Enjin, bu projesini 2017 yılında başlatmıştır. Çevre dostu bir proje olan Efinity ise ölçeklenebilme ve NFT’lerin kolay kullanılmasını sağlama amacını taşımaktadır. Microsfot, Binance, Samsung, BMW gibi önde gelen firmalar tarafından desteklenen Efinity Coin, büyük bir kesim tarafında da ilgi görmektedir. Efinity Coin nedir sorusunu, platformun özellikleri ve avantajları ile açıklayalım;

  • Efinity Coin ağı, Polkadot üzerine kurulmuştur ve bu sayede kısa işlem süreleri ve düşük ücretlere sahiptir. Bu özellikleriyle herhangi bir ağdan başka bir ağa taşımaya izin verir.
  • Efinity Coin, Bitcoin ve ETH gibi madencilik ödülü olarak verilmez. Bunun aksine ağda işlem yapan, ağa katkı sağlayan, ağın büyümesini ve gelişmesini sağlayan herkese ödül olarak dağıtılmaktadır.
  • Efinity Coin projesinde kullanıcıların bir cüzdana ihtiyaçları yoktur. İşlemler 6 saniye gibi kısa bir süre içinde tamamlanır.
  • ETH, ERC-20, ERC-721 ve ERC-1155 zincirlerinde oluşturan tüm jetonlar, bir köprü oluşturularak Efiity platformuna aktarılabilir.
  • Bu platform birden fazla işlem yapılmasına, çoklu transferlere, takaslara, para basımına ve işlemeye izin vermektedir.
  • Efinity Coin sahipleri ağın gelişmesi ve geleceğinin yönlendirilmesi için teklifler ve oturumlarda oy kullanma hakkına sahip olur.

Efinity Coin Geleceği Nasıl Değerlendiriliyor?

Efinity Coin, NFT’lerin ne olduklarını, ne yapabileceklerini, nasıl kullanılacaklarını kökten ve yeniden tanımlamak amacıyla inşa edilen bir projenin parasıdır. Kullanıcılarına çeşitli ödüler ile dağıtılan bu para aynı zamanda Ethereum ve Enfinity arasında köprü kurarak çoklu işlemlerin kolayca yapılmasını sağlar. Bütün bu özellikleri Efinity Coin geleceği hakkında yeni gelişmelerin olabileceğini gösteriyor. Platform tarafından yapılan açıklamada 50’den fazla oyun ve uygulama geliştiricisinin yenilikçi yollarla NFT geliştirmek için Enjin’i kullandığı bildiriliyor.

Enjin her zaman teslim edilen güvenilir bir iş modeli sunmasının yanında henüz tam olarak gelişemediği ve gelişme aşamasında olduğu için Efinity Coin için de bazı riskler bulunuyor. Yatırımcıların bu para birime yatırım yapmadan önce projesini çok iyi değerlendirmeleri ve araştırmaları gerekiyor.

Efinity Coin Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

Efinity Coin şu anda yalnızca Coinlist tarafından listelemektedir. Bu platforma üye olarak ve kimlik doğrulma işlemlerinizi gerçekleştirerek, BTC, ETH, USDC ve USDT gibi para birimlerini satın aldıktan sonra bunları Efinity Coin’e dönüştürebilir ve satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

BTCST Coin Geleceği – BTCST Coin Nedir

Xpress Coin Geleceği – CryptoXpress Nedir?

Haftanın Coin Yorumları: ETH, Polkadot ve Solana Ne Zaman Yükselir?

Ali Saroğlu

Ali, Ankara'da yaşıyor. Deneyimlediği tecrübeleri paylaşmayı seviyor. Liberal. ali.saroglu@bedavainternet.com.tr