İçeriğin devamı aşağıda ▼

Teknoloji

En Çok İnternet Yiyen Uygulamalar – Arka Planda İnternet Yiyen Uygulamalar

En az internet harcayan sosyal medya ve en çok internet yiyen şeyler nelerdir, bilgilendiriyoruz. Arka planda internet yiyen uygulamaları gelin birlikte inceleyelim.

İçeriğin devamı aşağıda ▼

En Az İnternet Harcayan Sosyal Medya ve OyunlarZaman
Cs:GO4.5 GB (Aylık)
Zula6 GB (Aylık)
Valorant7.5 GB (Aylık)
Discord1 MB (1 Dakika)
TFT50 MB (1 Saat)
LoL60 MB (1 Saat)
Facebook160 MB (1 Saat)
Kwai10 MB (1 Dakika)
Litmatch50 MB (1 Saat)
En Az İnternet Harcayan Sosyal Medya ve Oyunlar

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatınızı kolaylaştıran birçok uygulama geliştirilmiştir. Bu uygulamaların çoğunluğu için internet gereklidir. İnternet olmadığı sürece bazı uygulamalara erişemezsiniz. İnternet hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Günlük hayatta en çok kullanılan ve sevilen uygulamaların ne kadar internet yer hiç düşündünüz mü? Sizler için 2023 yılında en çok internet tüketen uygulamaları derledik.

Litmatch Ne Kadar İnternet Yer

Litmatch uygulaması üzerinden insanlarla tanışabilir ve arkadaşlık kurabilirsiniz. Arkadaşlık kurma sitelerinden biri olan Litmatch uygulamasının ne kadar internet yediğini merak mı ediyorsunuz sizler için derledik.

 • Litmatch uygulaması saatte 50 MB internet harcaması yapmaktadır. Litmatch uygulamasını günde bir saat üzerinden hesaplarsak aylık olarak 3GB internet tüketimi gerçekleştirirsiniz.

Kwai Ne Kadar İnternet Yer

Eğlenceli kısa videolar izleyebileceğiniz birçok platformlar vardır. Bu platformlardan biri ise Kwai olmaktadır. Uygulamayı kullanarak video çekebilir, efektlerden yararlanabilir ve insanlarla iletişime geçebilirsiniz. Kwai uygulamasının ne kadar internet tükettiğini merak ediyorsanız sizler için ele aldık.

 • Kwai uygulaması bir dakika içerisinde 10 MB internet harcaması yapmaktadır. Saatlik olarak hesaplandığı zaman Kwai uygulaması 600 MB internet harcaması yapar.

Facebook Ne Kadar İnternet Yer

Facebook ne kadar i̇nternet yer

Facebook uzun zamandan beri hayatımızda olan sosyal medya platformlarından biridir. Facebook uygulaması arka planda çalışan uygulamalardan biridir. Arka planda çalışan uygulamalar internet harcaması yapmaktadırlar.

Facebook üzerinden bir dakika da yapacağınız gezintide 2.6 MB internet harcaması yaparsanız. Bir saat Facebook uygulamasında gezinirseniz 160 MB internet harcayacaksınız.

Lol Ne Kadar İnternet Yer

Dünyanın en çok oynan oyunlarından biri olan League Of Legends milyonlarca kullanıcıya sahiptir. MOBA oyunlarından biri olan Lol oyunun ne kadar internet harcadığını merak ediyorsanız sizler için düzenledik.

 • Lol oyununda ortalama bir maç süresi yarım saat olmaktadır. 30 dakikalık Lol oyununu oynarsanız yaklaşık olarak 30 MB internet tüketmektedir. 1 saat içerisinde 60 MB internet tüketir.
 • Her gün bir saat Lol oynadığınızı düşünürsek aylık olarak 3.6 GB internet harcar.

TFT Ne Kadar İnternet Yer

Tft ne kadar i̇nternet yer

Popüler oyunlardan birisi olan League Of Legends’ın alt versiyonu olarak ortaya çıkan TFT gün geçtikçe kullanıcı sayısını arttırmaktadır. Oyunu oynayan birçok kişi ne kadar internet harcadığını merak etmektedir.

 • TFT mobile oyununda net bir şekilde veri analizi yapmak yanlış olacaktır. Tahmini ve ortalama veri kullanımını sizler için açıklıyoruz. Çünkü oyunda sesli sohbetin açık olup olmaması, grafik ayarları veri kullanımını etkilemektedir.
 • Genel olarak yarım saatlik maçta TFT oyunu 15 ile 50 MB arasında internet harcaması yapar. Bu sizin kullanımınıza göre değişir.

Discord Ne Kadar İnternet Yer

Dünyada en çok kullanılan iletişim platformlarından biri Discord olmaktadır. Özellikle oyun oynayan kişiler için Discord uygulaması tercih edilmektedir. Discord uygulamasını kullanan kişiler ne kadar internet harcadıklarını merak etmektedirler. Discord uygulamasını kullanma şeklinize göre internet harcaması değişebilir. Görüntülü konuşma için ortalama internet harcaması yaparken sadece sesli konuşmalar İÇİN düşük internet harcaması gerçekleştirir.

 • Arkadaşınızla Discord üzerinden sadece sesli görüşüyorsanız bir dakika içinde 1 MB internet kullanırsınız. Arkadaş sayısı çoğaldıkça veri kullanımı da artar.
 • Arkadaşınızla Discord üzerinden görüntülü görüşüyorsanız bir dakika içinde 5 MB internet kullanırsınız. İki kişiyle bir saat boyunca görüntülü görüşürseniz 500 MB internet harcaması gerçekleşir.

Teamspeak Ne Kadar İnternet Yer

Toplu iletişim programları hayatımızda büyük bir önem taşımaktadır. İletişim programlarından biri Teamspeak olmaktadır. TS3 ile sesli, yazılı bir şekilde diğer kullanıcılarla iletişime girebilirsiniz. TS3 kullanırken ne kadar internet harcadığınızı merak ediyorsanız sizler için ele aldık.

 • Teamspeak uygulamasını bir saat boyunca kullanırsanız düşük ses kalitesiyle birlikte 35 MB internet harcayacaktır. Genel olarak 35 MB ile 50 MB arasında saatlik internet harcar.

Valorant Ne Kadar İnternet Yer

Valorant ne kadar i̇nternet yer

Riot Games tarafından çıkartılan en çok tercih edilen Valorant oyunun birçok kullanıcısı bulunmaktadır. FPS oyun türüne örnek olan Valorant oyununda kullanıcılar bir maçta ne kadar internet harcadıklarını merak etmektedirler.

 • Valorant oyununu oynarken sesli konuşmanız kapalı konumdaysa saatte 250 MB internet harcamaktadır.
 • Günde bir saat boyunca Valorant oyununu oynarsanız aylık olarak 7.5 GB internet harcarsınız.

Zula Ne kadar internet yer

Türk yapımı olan Zula oyunu FPS oyun türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Zula oyununu oynayan binlerce kişi bulunmaktadır. Zula oyununda bir maçta ne kadar internet harcadığınızı merak ediyorsanız gelin bakalım.

 • Zula oyununda sesli konuşmanız kapalıysa bir saat içinde 200 MB internet harcaması yaparsınız.
 • Günde bir saat boyunca Zula oyununu oynarsanız aylık olarak 6 GB internet harcarsınız.

Cs:GO Ne Kadar İnternet Yer

Dünyanın en çok oynan oyunlarından biri olan CS:GO uzun zamandan beri sevilerek oynanmaktadır. CS:GO oyunu karşımıza FPS oyun türü olarak çıkmaktadır. CS:GO mobil veri kullanılarak oynanırsa ne kadar internet harcayacağınıza bir bakalım.

 • CS:GO oyunu sesi kapalı bir şekilde arka planda çalışan işlemlerin olmaması halinde saate 150 MB internet harcamaktadır.
 • Günde bir saat boyunca CS:GO oyununu oynarsanız aylık olarak 4.5 GB internet harcarsınız.

İçeriğin devamı aşağıda ▼

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

Faydalı linkler