Engelleyen Erkek Ne Zaman Engeli Kaldırır – Beni Seviyor Mu

Engelleyen erkek ne zaman engeli kaldırır sorusunun yanıtını arıyorsanız o zaman doğru yerdesiniz. Engelleyen erkek gerçekten seviyor mu hadi gelin bakalım.

İnsan ilişkilerinde sosyal medya önemli bir yere sahip olmaya başladı. Neden olmadan başkalarının sizi engellemeyeceğini öncelikle bilmeniz gerekir. Eğer sizden haber almak istemeyen ve sizinle iletişimi kesen biri varsa sosyal medya üzerinden engeller. Sizi engelleyen bir kişiyle iletişime geçmeye çalışmayın. Bırakın sizin de onu hayatınızdan çıkardığınızı ve iletişimi kestiğinizi düşünsün. Engellemek umursamak olarak görülebilir ve acaba seviyor olabilir düşüncesine girilir. Her ne kadar kendinizi açıklamak için iletişime geçseniz de bu durum karşı tarafın daha çok soğumasına neden olur. İki tarafında bu durumda sakin kalması ve iletişimi kesmelidir. Erkeğin engelleme nedenine göre ve erkeğin karakterine göre bu durum değişiklik gösterir. Seven ve özleyen bir erkek, engelleme nedeni ufak bir sebepten kaynaklı oluştuysa kısa sürede engelinizi açabilir.

Engelleyen Erkek Sevmiyor Mu

Engelleyen erkek sevmiyor mu

Engellemek iletişimi kesmenin en hızlı ve en kesin çözümlerinden biri. İlişkiyi kurtarmak yerine kaçış yolu olarak engellemeyi tercih eden birçok kişi var. Her ilişkide sorunlar ve kavgalar olur. Sorunların çözülmesi ilişkiyi daha çok güçlendirir. Ancak bu sorunlardan kaçmak ya da iletişimi kesmek maalesef ilişkiye zarar verir. Seven bir erkek karşı taraftan haber almak ister hatta ilişkiyi daha iyiye götürmek için çözüm yolları bulur. Bir erkek bir kadını seviyorsa bırakamaz.

Sevmeyen erkek ise ilişkinin bitmesi için sürekli bir yol arar. Ufak sorunları büyük kavgalara dönüştürür. Bu kavgaların suçlusu olarak da sürekli sizi gösterir. Sizin bunalttığınızı, kafanızda kurduğunuzu ve kavgaların sebebi olduğunuzu söyleyerek sizi engeller. İşte bu durumda erkek sevmiyordur. İlişkinizin durumu ve kavganızın nedenine göre sevip sevmediği anlaşılır. Bazen sinirden dolayı da engellemiş olabilir bazen de sevmediği için en kısa yol olan engellemeyi tercih etmiş olabilir.

Sinirlenip Engelleyen Erkek

Sinirlenip engelleyen erkek

Her insanın karakteri ve davranışları farklıdır. Bazı kişiler olaylara daha sakin açıdan bakabilirken bazı kişiler ufacık bir olay karşısında öfkelenebilir. Kavga esnasında sinirlenip sizi sosyal medya üzerinden engelleyebilir. Ancak siniri geçtikten sonra engelinizi kaldıracaktır. Kızgınlığını kontrol etmek ve kendisiniz rahatlatmak için engelleme eylemini gerçekleştirmiş olabilir. Sinirli ruh haliyle engelleyen erkek sizi sevmiyor gibi bir düşünce söz konusu değildir.

Engelleyen Erkek Ne Düşünür

İletişim halinde olduğunuz bir kişi sizi neden olmadan asla engellemez. Size karşı hislerinin azalması, başka biriyle görüşmesi, büyük bir kavga ya da rahatsız edici gönderi paylaşmanızdan dolayı erkek engelleyebilir. Engelleme nedenlerine göre erkeklerin düşünceleri değişir. Bazı erkekler sinirinin yatışması ve kendine gelmek için engelleme işlemini gerçekleştirir. Bazıları ise yeni başlangıç için engeller. İşte bu iki durumda da erkeklerin düşüncesi değişir.

Engellediği zaman rahatlayan ve kurtuldum düşüncesine giren erkekler olduğu gibi özleyen ve kaybettim düşüncesine giren erkeklerde var. Sevmeyen ve seven erkek ayrıldıktan sonra farklı düşünür. İlişkinizi ve yaşadıklarınızı sakin bir kafayla düşünün. Sevgilinizin sizi niye engellediğini, ilişkinizi, size olan tavırlarını ve son günlerdeki olayları derinlemesine düşünmeye başlayın. O zaman doğru yanıtı bulabileceksiniz.

Engelleyen erkek konusu hakkında dertlerinizi, düşüncelerinizi ve yaşadıklarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr