Gate Coin Yorum: Gate Coin Geleceği 2023

Gate Coin nedir ve Gate Coin geleceği hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Gate Coin yorum nasıl okunmalı işte detayları.

GT Coin, dünyanın en iyi coin borsaları arasında ilk 10’da yer alan Gate.io borsasının yerel para birimidir. Gate.io borsası Çin’in en eski borsalarından biridir ve ilk olarak Bter.com adıyla kurulmuştur. 2013 yılından bugüne kadar CEO görevini Lin Han yürütmektedir. Çin bölgesinin BTC, ETH, XRP gibi kripto paralar arasında ticaret hacmi bakımından lider olan bu platformun özelliklerini detaylandıralım.

Gate Coin Yorum 2023

Borsa coinlerine olan ilgi hala eskisi gibi değil .bu anlamda coinler için baktığımızda GT token için de hala bir yükselişin başladığından bahsetmek çok erken. Gate coin yorum için karşımıza çıkan barajların ise en önemlisi 5 $ olarak gözükmektedir.

Gate coin yorum 2023

Kripto para borsalarında yaşanan iflas haberleri vb. durumlar özellikle borsaların kendi tokenleri fiyatlarını dibe çekmiş durumda. BNB dahil piyasaya pek çok borsa tokeni bu durumdan etkilendi. Son günlerde görülen yükselişlerde de BTC ile birlikte hareket eden GT token için de durum bundan farklı değil. Bir an önce 5 $ seviyesini geçmek GT için çok önemli. Burada yapılacak olan saatlik / günlük kapanışlardan sonra coin için yükseliş haberlerinden bahsedebiliriz.

TarihFiyatFark %
Oca 2023$4,4145,38%
Ara 2022$3,03-16,73%
Kas 2022$3,64-21,66%
Eki 2022$4,658,92%
Gate coin kaç tl (canli)

Gate Coin projesi aylık ne kadar kazandırdı aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz. Gate Coin 2022 Mart döneminde -%1 kazandırdı. Peki sizce, Gate Coin Nisan ayında fiyatı ne olur? yorum kısmına yazın…

DönemFiyatıDeğişim
Mart 2022$6,68-0,52%
Şubat 2022$6,71-2,28%
Ocak 2022$6,874,75%
Aralık 2021$6,56-4,82%
Kasım 2021$6,899,30%

GT Coin Nedir?

Gate.io borsasında yapılan bütün işlemler ve çeşitli etkinlikler için kullanılan para birimine GT Coin adı verilir. Gatechain platformunda hizmet veren bu para birimi, zincirler arası takas protokolü hizmeti aracılığı ile farklı para birimleri arasındaki likiditeyi sağlama ve kolaylaştırma görevi yapmaktadır.

GateChain ise kullanıcıların merkezi olmayan uygulamaları kullanmalarını kolaylaştırmak ve en yeni ürün deneyimleri yaşamalarını sağlamak amacıyla görev yapar. Varlık güvenliğine ve merkezi olmayan kripto para ticaretine dayanan yeni nesil kamu blok zinciri olarak tanımlanır. Bu platformun özelliklerini ve yatırımcılar tarafından araştırılan GT Coin nedir sorusunu şöyle açıklayabiliriz;

  • Gate.io borsasında kullanılan GT Coin, GateChain ağı üzerinde kurulmuştur. Kasa Hesabı bulunan bu ağda varlık hırsızlığı ve özel anahtar kaybının zorlulukları ile mücadele için oluşturulan özel bir takas mekanizması bulunur.
  • HipoDefi özelliği taşıyan bu platform kullanıcıların döviz oranlarını, faiz oranlarını, krediler ve getirileri karşılaştırmasına imkan sağlar. Bu özellik kullanıcıların yeni yatırım fırsatlarını keşfetmesini kolaylaştırır.
  • HipoDefi, hızlı ve kullanıcı dostu arayüze sahiptir. Bu sayede kullanıcıların rahat şekilde yatırım ve karşılaştırma yapmasını sağlar.
  • Bu ağda kullanıcılar, farklı zincirler ve platformlar arasında takas işlemlerini kolayca yapabilirler.
  • GateChain blok zincirleri arasında varlık köprüsü görevindedir. Hızlı ve güvenli şekilde varlık transferi sağlanmasına yarımdı olur.
  • Burada bulunan likidite madenciliğinde kullanıcılar işlem ücretlerinin dağılımını ve LP jetonlarını ödül olarak alabilir.
  • GT Coin Gate.io borasında varlık transferleri, işlem ücretleri, etkinliklere katılma, ödül dağıtımı, komisyonlar ve bunlar gibi yapılan işlemlerde kullanılır.
  • Stake edilebilen GT, kullanıcılarına pasif gelir elde etmem imkanı sağlar.
  • Gate.io borsasında yapılan ön satış etkinliklerine katılma ve listelenecek olan coinleri ucuz fiyattan satın alma imkanı sağlar. Bu sayede kullanıcılar daha fazla kazanç elde edebilir.
Gt coin geleceği

GT Coin Yorum

GT Coin yorum haberlerinde, bu coinin uzun süredir piyasada var olmasından ve Gate.io’nun dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olmasından bahsediliyor. 2019 yılında piyasaya sürülen ve uzun bir süre sabit bir fiyat grafiği ile seyreden bu coin, 2021 yılının başlarında değerlenemeye başlamıştır. Bugüne kadar da değerini arttırarak yoluna devam etmiştir.

Coinin değerlenmesinin ana sebebi uzmanlar tarafından, borsanın aktif olarak dünya genelinde kullanılması olarak görülüyor. 2021 yılıyla birlikte dünya geneline açılan ve pek çok ülkede desteklenen bu borsa ile birlikte GT token de yatırımcılar tarafından ilgi göremeye başlamıştır.

Sürek yapılan güncellemeler ile birlikte değeri artan bu coinin borsada düşük işlem ücretleri sunması, vip seviyelerinin belirlenmesi, transfer indirimleri sunması, stake ödülleri getirmesi, sürekli yapılan etkinliklere katılma avantajı sağlaması gibi özellikleri, kullanıcılarına değer artışı ile birlikte pek çok fayda sağladığını da gösterir.

Maksimum arz miktarı belli olmayan bu coin toplamda 300 milyon adet olarak piyasaya sürülmüştür. Şu anda dolaşımdaki miktarı ise 78 milyon 316 bin adettir. Piyasa sıralamasında 135. Sırada yer alan güçlü bir tokendir. Bugüne kadar en düşük seviyesini 2020 yılının Mart ayında 3,92 lirayla, en yüksek seviyesin ise 2021 yılının Mayıs ayında 192 lirayla görmüştür.

GT Coin Hangi Borsada?

GT Coin satın almak, çeşitli avantajlardan yararlanmak ve bu tokeni aktif olarak kullanabilmek için Gate.io borasına üye olabilirsiniz. Üyelik ve kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra kimlik doğrulamanızı da tamamlayarak borsaya para aktarabilir veya kartınızı kullanarak satın alma işlemi yapabilirsiniz. Bu tokeni bu borsadan USDT, ETH ve BTC para birimleriyle satın alabilirsiniz.

Satın almak için kullanabileceğiniz diğer borsalar Bitfinex, Huobi Global, HitBTC ve FTX borsalarıdır. Bu borsalardan alım yapmak için de USDT para birimini kullanabilirsiniz. Tüm merkezi kripto para borsalarından kripto işlemi yapabilmek için mutlaka kayıt ve KYC işlemlerinizi tamamlamalısınız.

Alper Destici

Kripto Para piyasalarını takip ederek sizi bilgilendiriyorum. İTÜ Finansal Piyasalar alper.destici@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥