Ghostlamak ne demek kısa süre içerisinde internet üzerinde en sık araştırılan konulardan biri haline gelmiştir. Önceleri yalnızca sosyal medyada kullanılmakta olan bu kelime kısa süre içerisinde çeşitli yapımlarda, dizi ve filmlerde de kullanılıyor olması sebebiyle internette en sık araştırılan konulardan biri olmuştur.

Ghostlamak Ne Demek İlişki

Ghostlamak ne demek ilişki içerisinde ne anlama geliyor gibi sorulara verilebilecek çeşitli yanıtlar bulunmaktadır. Oldukça detaylı bir terim olmasına rağmen bu kelimeyi en özet şekilde birini görmezden gelmek olarak anlatmak mümkündür.

  • Eğer ikili iletişim kurduğunuz biri ile daha fazla iletişim halinde olmak istemiyor ancak ona bu durumu açıkça söylemek istemiyorsanız ve bu sebeple onu görmezden geliyorsanız, bu duruma ghostlamak adı verilir.

Oyunda Ghostlamak Ne Demek?

Oyunda Ghostlamak Ne Demek?

Oyunda ghostlamak ne demek sorusuna ise görmezden gelme durumunun oyun içerisinde gerçekleşiyor olması şeklinde yanıt vermek doğru olacaktır. Özellikle bir ekip halinde oynanan oyunlarda bir oyuncunun ekibe ve devam etmesi istenmediği ancak bunun açıkça söylenmediği durumlarda oyuncu ghostlanır.

Ghosting Nedir?

İletişim halinde olan iki kişiden bir tarafın aniden iletişimi koparması, mesajlara geri dönüş yapmaması ve kendini bir hayalet edası ile yok etmesi durumu ghosting nedir sorusuna yanıt olarak verilebilir. Fakat bu noktada ghosting adı verilen ortadan kaybolma davranışının sağlıklı iletişim ile kesinlikle hiçbir alakası olmadığını ve yapılmaması gerektiğini göz ardı etmemek gerekir.

Birini Ghostlamak

Birini ghostlamak günümüz ilişkilerinde oldukça popüler bir hal almıştır. bu sebeple pek çok kişiye normal gelse de bu kesinlikle çok sağlıksız bir iletişim şeklidir. Ghostlamak adı verilen bu durumda kişiler karşılarındaki insanı ciddiye almaz ve onu haber vermeksizin hayatından çıkarır.


SONUÇ: İkili iletişimin terimlerinden biri haline gelen “ghostlamak” ansızın karşınızdaki insanın hayatından çıkmak anlamına gelir. Ghostlamak durumunda hayatımdan çıktığınız kişiye haber vermeksizin ortadan kaybolmanız gerekmektedir.


Birini Ghostlamak Etik midir?

Ghostlamak adı verilen bu davranış oldukça sağlıksız bir iletişim biçimidir ve birine haber vermeksizin hayatınızdan çıkartmak hoş bir davranış değildir.

Ghost Kelimesinin Anlamı Nedir?

Ghost kelimesi Türkçeye hayalet olarak çevrilmektedir.

She Her Ne Demek – He/Him, She/They, Lgbt She/Her Anlamları

Swinger Ne Demek – İlişkiyi Güçlendirir mi? Swinger Çeşitleri Nelerdir?

İlişkide Sadakatsizlik Belirtileri Nelerdir? İlişkinizi Test Edin – Eşim Beni Aldatıyor mu?

Comments are closed.