Haftanın Altcoinleri: DOT ve UNI Coin Teknik Analiz

DOT ve UNI coinleri bir ivme yakalayabilir ve bu ivmelerin nasıl olacağına dair görüşlerimizi aşağıda belirttik.

DOT Coini Genel Bakış

Palkadot (DOT), 38.77 dolardan genel direncine doğru kademeli olarak yükselişine devam ediyor. RSI düşüş trendi çizgisini kırdı ve 20 günlük EMA (32.15$) yükselmeye başladı ve bu durumun alıcılar için büyük bir avantaj olduğu görülüyor.

Boğalar Fiyatı 38.77 doların üzerine çıkarabilirse, baş ve omuz formasyonunu geçersiz kılacaktır. Bir düşüş düzeninin başarısızlığı, daha sonra pozisyonlarını korumaya çalışan agresif ayıları tuzağa düşürebileceğini ve kısa bir fiyat sıkışması ile sonuçlanabileceği için yükseliş olacağına dair bir işarettir.

Polkadot Coin Geleceği 2021 – Dot Coin alınır mı?

DOT Coini Genel Bakış
DOT Coin Günlük Analiz Kaynak: TradingView

DOT/USDT paritesi yükseliş devam ederse 49.78 dolara doğru yolculuğuna başlayabilir. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden veya genel direnci geçemeyip düşüş trendine girerse 28.60 Dolara gerileyebilir.

Bu destekten bir sıçrama olursa, pariteyi bir kaç gün boyunca bu seviyelerde tutabilir. Ayılar ise üstünlüklerini gösterebilmek için fiyatı boyun çizgisinin altına çekmek için agresif satışlar yapabilir.

Yükseliş Senaryosu

Dot altcoin de her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI pozitif bölgede, bu durumda coinin alıcılarının kontrolü altında olduğunu gösteriyor. Parite, güçlü bir destek görevi görürse fiyat hareketli ortalamalardan olan 20-EMA’nın üstüne çıkabilir. Eğer bu senaryo gerçekleşirse, boğalar 38.77 Dolar’ın üstüne çıkarmaya çalışacak.

Düşüş Senaryosu

Tersine, eğer ayılar fiyatı 20-EMA’nın altına çekerse, parite 50 günlük ortalama fiyatın altına gerileyebilir. Ayılar fiyatı bu desteğin altına da çekmesi durumunda Dot Coin önce 31 dolara ve ardından da hızla 29 dolara düşüşe devam edebilir.

DOT Coini Genel Bakış
DOT Coin 4 Saatlik Grafik Kaynak: TradingView

UNI Coin Genel Bakış

Unıswap (UNI) son birkaç gündür 20 günlü EMA’nın (24.55 dolar) üzerinde tutuyor, bu durumda boğaların bu desteği agresif bir biçimde bu desteği savunmaya çalıştığını gösteriyor. Ancak ayılar, fiyatı boyun çizgisinin üzerine çıkmasına izin vermedikleri için hala pes etmiş değiller.

Alıcılar, ters bir H&S modelini tamamlamak için fiyatı boyun çizgisinin üzerine itip kapatmak zorunda kalacaklar. Bu yükselişin tersine çevrilmesi kurulumunun 36.98 Dolar’da bir model hedefi var, ancak ayılar 31.41 Dolar’da tutmaya çalışacağından coinin yapacağı ralli doğrusal olmayabilir.

Uniswap Coin Fiyatı – Uniswap Yorum

UNI Coin Genel Bakış
UNİ Coin Günlük Grafik Kaynak: TradingView

Düşüş Senaryosu

20 günlük EMA kademeli olarak yükseliyor ve RSI orta noktanın hemen üzerinde, bu da boğaların hafif bir avantajı olduğunu gösteriyor. Fiyat kırılır ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse bu avantajını kaybedebilir.

Böyle bir durumda UNI/USDT çifti 22 Dolara düşebilir. Bu seviye ayrıca bir destek görevi görecektir. Ancak ayılar fiyatı bu seviyenin altına çekebilirse, parite düşüşü 17.73 dolara kadar gevşeyebilir.

Yükseliş Senaryosu

4 saatlik grafiğe baktığımızda, fiyatın bir süredir 24 ile 26 dolar arasındaki dar bir aralıkta konsolide olduğunu gösteriyor. Genellikle, bu tür dar aralıklar tek yönlü bir hareketin başlamasına neden olur.

UNI Coin Genel Bakış
UNI Coin 4 Saatlik Grafik Kaynak: TradingView

Alıcılar fiyatı 26 doların üzerine atabilir ve bu seviyede tutabilirse, boyun çizgisinin üzerinde bir kırılma olasılığını arttırır. Bu, bir sonraki genel dirence doğru yürüyüşü kararlı bir şekilde sürdürmeye başlar ve öncelikle 30 dolara ardından da 31 dolara çıkabilir.

Sorumluluk Reddi Beyanı: bedavainternet.com.tr yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bedavainternet.com.tr herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya bedavainternet.com.tr bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bedavainternet.com.tr ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Yükselen ve yeni altcoin para birimlerini kripto para haberleri kategorisinden takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu