Haftanın Coin Yorumları: LINK ve XMR Teknik Analiz

Haftanın Coin Yorumları hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. LINK ve XMR Teknik Analiz nasıl okunmalı işte detayları.

Bitcoinin 56.000 doların üzerine çıkması, XMR gibi altcoinlerin de hareketlenmesine sebep oldu bundan bir öndeki incelememizde hareketlenmesini düşündüğümüz iki altcoinin teknik analizini sizlerle paylaşmıştık.

Haftanın Altcoinleri: DOT ve UNI Coin Teknik Analiz bu yazımızda ise sizlerle bu haftanın ilgi çeken diğer iki altcoin incelemesini yapacağız.

LINK Coin Yorum

Chainlink (LINK) 1 Ekim’de düşüş trendi çizgisinin üzerine çıktı, ancak boğalar bu hareketten yararlanamadı. Altcoin, son birkaç gündür 24 dolar ile 26.19 dolar arasında dar bir aralıkta kaldı.

LINK/USDT günlük grafik.  Kaynak: TradingView

Her iki hareketli ortalama da düz ve RSI orta noktanın hemen üzerinde işlem görüyor, bu da arz talep arasında bir denge olduğunu açıkça gösteriyor. Eğer fiyat yükseliş trendine girerse ve 28,19 doların üzerinde kapatırsa, bu denge alıcıların lehine dönecektir.

Fiyatın kırılması ve 28.19 doların üstünde kapatması durumunda LINK/USDT paritesi önce 32.11 dolara daha sonra ise 35.33 dolardaki sert dirence meydan okuyabilir.

Alternatif olarak parite 23,80 doların altına gevşer ve kırılma yaşanırsa, arzın talebi aştığı gösterir ve parite önce 22 dolara düşebilir. Eğer düşüş devam ederse 20,82 destek bölgesine kadar düşüş sürebilir.

Link Coin Geleceği 2021 – Chainlink Coin Alınır Mı?

LINK/USDT 4 saatlik grafik.  Kaynak: TradingView

Fiyat, genel direncin altına düşerse ve ayılar, fiyatı hareketli ortalamanın altına çekebilirse. Parite ilk direnç noktası olan 23.20 dolara gerileyebilir. Bu seviyenin altına düşüş gerçekleşirse, ayıların piyasayı ele geçirdiğini gösterir. Boğalar, sürücü koltuğunu geri ele geçirdiğini gösterebilmek için fiyatı 28.19 doların üzerine çıkarmak ve yükseliş trendini sürdürmek zorunda kalacaklar.

XMR Coin yorum

Monero ( XMR ), 5 Ekim’de 50 günlük SMA’nın (271 dolar) üzerine yükseldi ve 6 Ekim’de tekrardan düşüşe geçerek düşüş trendi çizgisine ulaştı ve fiyatın 50 günlük SMA’nın altına düştü.

XMR/USDT günlük grafiği.  Kaynak: TradingView

20 günlük EMA (263 Dolar) kademeli olarak yükseliyor ve RSI pozitif bölgede, bu da alıcılar için küçükte olsa  bir avantajı olduğunu gösteriyor. Fiyat eğer 300 doların üzerine kendini atabilirse psikolojik rakamı geçer ve önce 325 dolara ve ardından 339.70 dolara doğru yukarı bir hareket için tüm kapıları ardına kadar açabilir.

Aksine, eğer aşağı yönlü bir kırılma gerçekleşirse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, kısa vadeli yatırımcıların pozisyonlarını terk etmiş olduğunu gösterir. Bu, coinin fiyatını 250 dolara ve daha sonra 225 dolara kadar çekebilir.

Monero Coin Geleceği 2021 – XMR Token alınır mı?

XMR/USDT 4 saatlik grafik.  Kaynak: TradingView

Boğalar defalarca fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkardı ancak ayılar paritenin üzerinde kalmasına izin vermedi. 20-EMA bölgesi düzleşti ve RSI merkeze yakınlaştı, bu durum da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

Fiyat 50-SMA’nın altına düşerse, kısa vadeli işlem yapan boğalar satışa geçebilir ve bu da fiyatı önce 260 dolara daha sonra ise 250 dolara kadar düşürebilir. Yükselen ve yeni altcoin para birimlerini kripto para haberleri kategorisinden takip edebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi Beyanı: bedavainternet.com.tr yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bedavainternet.com.tr herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya bedavainternet.com.tr bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Bedavainternet.com.tr ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu