Haftanın Coin Yorumları: Ripple ve Solona

Sizlerle bugün beraber XRP (Ripple) ve SOL (Solona) Coinin bu haftaki teknik analizini yapacağız. Önceki yazımızda sizlerle Haftanın Coin Yorumları: LINK Ve XMR Teknik Analiz ‘ini yapmıştık bu yazımızda ise sizlerle bu haftanın ilgi çeken diğer iki altcoin incelemesini yapacağız.

XRP (Ripple) Coin Yorum

Ripple ( XRP ), 12 Ekim’de 20 günlük EMA’nın (1.06$) üstüne çıktı ancak alıcılar, fiyatı 50 günlük basit hareketli ortalamanın (1.08$) üzerinde tutamıyor. Bu, daha yüksek seviyelerde alıcı eksikliği ve yatırımcıların alım yapmakta çekindiğini gösteriyor.

Ripple (XRP) Günlük Grafik Kaynak: TradingView

Ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşürür ve bu seviyede sürdürürse, XRP/USDT çifti psikolojik destek olan 1 $’a kadar gerileyebilir. Bu seviyenin altında bir düşüş, satışları yoğunlaştırabilir ve pariteyi 0,85 dolara kadar indirebilir.

Bu düşüş senaryosunun aksine, eğer fiyat mevcut seviyeden yükselirse, boğalar fiyatı 1.24 dolardan genel direncin üzerine çıkarıp fiyatı o seviyede tutmak için bir girişimde daha bulunacaklar. Bunu başarırlarsa parite 1.41 dolara kadar yükselebilir.

SOL (Solana) Coin Yorum

Solana (SOL), 12 Ekim’de 50 günlük SMA’nın (144$) altına düştü ancak satıcılar bu avantajdan yararlanamadı. Alıcılar düşüşten sonra agresif bir satın alım yaptı ve aynı gün fiyatı 20 günlük EMA (151 $) seviyesine geri çıkardı.

Solana (SOL) Günlük Grafik Kaynak: TradingView

SOL/USDT paritesi bugün 20 günlük EMA’nın üzerine bir şekilde yükseldi ancak satıcıların güçlü satışı, fiyatı 50 günlük SMA’ya geri çekti. Satıcılar fiyatı 50 günlük SMA’nın altına düşürür ve fiyatı bu seviyelerde tutabilirse, düşüş 116 dolara kadar devam edebilir.

Bu olumsuz görüş, fiyat mevcut seviyeden yükselirse ve düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarsa geçersiz olacaktır. Parite daha sonra 177.80 dolara kadar çıkıp daha sonra fibonacci düzeltme seviyesine tırmanabilir. Bu seviyenin üzerinde bir ralli gerçekleşirse, 200 dolara doğru bir rallinin kapıları sonuna kadar aralanabilir. Yükselen ve yeni altcoin para birimlerini kripto para haberleri kategorisinden takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu