Hoşlanıp Açılamayan Erkek Nasıl Davranır?

Hoşlanıp açılamayan erkek davranışları ile kendini ele verir. Siz konuştuğunuzda özellikle ilgi duyması, dudaklarınıza ve gözlerinize bakarken konuştuklarınızı kaçırması gibi gözle görülür hatalar yapar. Hoşlandığı için sürekli size odaklanarak hareket eder. Ancak çekingen bir karakter ise bunu göstermekten kaçınır.

Erkeklerin hoşlandıkları kadınlara açılmakta zorlanması halinde yaptıkları bazı basit hatalar var. Bu hataları açılamayan erkeklerin 13 özelliği başlığında inceledik. Bunun dışında hoşlanan ancak size açılmayan bir erkek olduğunu düşünüyorsanız onun davranışlarını inceleyin.

Size karşı olan tavırlarını diğer kadınlara karşı da yapıyorsa genel olarak çekingen bir karakter olabilir. Ancak size özel tavırları varsa çekingenliği bazen sizi kendisinden itmeye kadar uzayabilir. Hoşlanıp da açılamayan bir erkeğin sıkça yaptığı hataları yazımızda derledik.

Hoşlanıp açılamayan erkek nasıl davranır?
Bir erkeğin i̇lgisini çektiğini nasıl anlarsın?

Bir Erkeğin İlgisini Çektiğini Nasıl Anlarsın?

Bir erkeğin ilgisini çektiğini anlamak oldukça kolaydır. Erkeklerin ilgisini çektiğinizde size yakın olmak isterler. Sizinle yan yana oturmak ya da siz konuşurken sizi sürekli süzmek gibi çabaları olabilir. Ama bir nokta var ki bir erkeğin ilgisini çekiyorsanız mutlaka onu buradan yakalarsınız. O da gözler.

Erkekler ilgisini çeken kızları süzerken gözlerinde farklı bir tebessüm oluşur. Aslında arzulu bir bakış demek daha doğru olabilir. Bu arzulu bakış size kocaman bir ipucu vermelidir. Siz konuşurken odağı sizden kayıp da dudaklarınıza yöneliyorsa ateş bacayı çoktan sarmış demektir.

Bir erkeğin ilgisini çekip çekmediğinizi anlamak için onu gözlemlemeniz yeter. İzleyin ve keşfedin. Size olan tutumu ile diğer kızlara olan tutumu arasında benzerlikler olup olmadığına bakın. Bir kadın gözünden kolayca olayı anlayabilirsiniz.

Erkeği Baştan Çıkarmak İçin Nasıl Giyinmeli – Erkekleri Heyecanlandıran Şeyler

Hoşlanıp açılamayan erkek nasıl davranır?
Hoşlandığı kıza açılamayan erkeğin en belirgin 13 özelliği

Hoşlandığı Kıza Açılamayan Erkeğin En Belirgin 13 Özelliği

Hoşlandığı kıza açılamayan erkeklerin en belirgin 13 özelliğini listeledik. Bu listeden en az 5 tanesini taşıyan bir erkekle karşı karşıyaysanız bu onun sizden hoşlandığı anlamına gelir. Çok net.

Erkeklerin hoşlandıkları kızlara açılmakta güçlük çekmesinin birçok nedeni olabilir. Bunların başında da özgüven eksikliği gelir. Aşağıdaki 13 özelliği sizden hoşlandığını düşündüğünüz ancak açılamadığına inandığınız erkek üzerinde inceleyin. Bu özellikler varsa belki de ilk adımı sizin açmanız gerekiyordur. İşte hoşlandığı kıza açılamayan erkeğin 13 özelliği;

 • Özgüveni eksiktir.
 • Hoşlandığı kız onun için ulaşılamazdır.
 • Utangaçtır.
 • İlk adımı atamaz.
 • Başarılı olmak onun için her şeyden önemlidir. Yol değil ödül önemlidir. 
 • Başarılı olamadığında ortadan kaybolur.
 • Risk almaktan kaçınır.
 • Hoşlandığı kızın ne yaptığını merak eder ve onu stalklar.
 • Duyguları açık seçik ortada olsa bile söylemez.
 • Yalnızken sık sık hatalarını düşünür.
 • Kendisini iyi olan şeylere layık görmez.
 • Cesaretleri özgüven eksikliğinin kurbanı olur. 
Hoşlanıp açılamayan erkek nasıl davranır?
Gergin davranan erkek

Gergin Davranan Erkek

Gergin davranan erkek ya bir şeyler saklıyordur ya da bir şeyler hissediyordur ki hislerini de saklamaya çalışması onu gergin hale getirir. Gerginliğin doğal bir sonucu olarak da çekingenlik ve garip hareketler ortaya çıkar.

Erkeklerin gergin davranmalarının birçok nedeni olabilir. Sakladıkları birçok farklı şey olabilir. Ancak siz onun sakladığının duyguları olduğunu düşünüyorsanız bu durumda onu biraz daha inceleyin. Size özel olan tavırları olup olmadığına bakın. Gergin davranmasına neden olan faktör belki de aynı anda birden fazla kişiden hoşlanıyor olmasıdır. Karşınızdakinin karakterine göre riskli çıkarım yaptığınızı unutmayın.

Hoşlanıp açılamayan erkek nasıl davranır?
Bakıp açılamayan erkek

Bakıp Açılamayan Erkek

Bakıp açılamayan erkek özgüven eksikliği nedeni ile açılamıyor olabilir. Başka bir neden de sizin kendisinden hoşlanmadığınızı düşünüyor olabilir. Bu durumda ona doğru bir adım atarak ondan hoşlandığınızı belli edebilirsiniz.

Siz açılmak istemiyor ve erkeğin açılmasını istiyorsanız onu teşvik etmenizde fayda var. Öyle ki bu teşvik size açılmasına yardımcı olabilir. Erkeklerin açılamamasının birçok nedeni olabilir. Sizden emin olamaması ve kendinden emin olamaması başlıca nedenlerdir. Sorun sizin sevginizden emin olamaması ise birkaç ufak yakınlık ile ona hislerinizi gösterebilirsiniz.

Hoşlanıp açılamayan erkek nasıl davranır?
Aşkını i̇tiraf edemeyen erkek nasıl davranır?

Aşkını İtiraf Edemeyen Erkek Nasıl Davranır?

Aşkını itiraf edemeyen erkek çekimser davranır. Sürekli kadın ile aynı ortamlarda bulunmaya ve yakın olmaya özen gösterir ancak kadına ilgi göstermez. İlgisini göstermekte çok zorlanır. Kendisini ifade etmeye çalışırken kadının ona olan tavrına dikkat eder.

Bir erkek aşkını itiraf edemiyorsa kadına ters de davranabilir. Ona yakınlaşmaktan ziyade uzaklaşmak istiyor gibi tavırlar alabilir. Bunu ilkokulda hoşlandığı kızın saçını çeken erkekler için de söyleriz. Bilirsiniz insan yedisinde neyse yetmişinde de odur.

Hoşlanıp açılamayan erkek nasıl davranır?
Erkekler özleyince nasıl davranır?

Erkekler Özleyince Nasıl Davranır?

Erkekler özleyince bazen her zamankinden fazla arar bazense kaçmayı tercih eder. Kaçan kovalanır taktiğini bilirsiniz. Her zaman tutar. Erkeklerin sevdiği kadını özlediklerinde yaptıkları ilk şey ona ilgi göstermektir.

İlgi gösterirken kadının onunla ilgilenmediğini görürse hareketleri tam tersi yönde de değişebilir. Şunu biliyoruz ki özleyen erkek ne yapar ne eder sevdiği kadına yakın olmanın bir yolunu bulur. Sürekli aklında özlemi olduğundan bir an önce sevdiği kadına kavuşmanın hayalini kurarak hareket eder. 

Hoşlanıp açılamayan erkek nasıl davranır?
Duyguları karşılıklı olduğu halde açılamayan erkek

Duyguları Karşılıklı Olduğu Halde Açılamayan Erkek

Duyguları karşılıklı olduğu halde açılamayan erkek kelimenin tam anlamı ile çekingendir. Çekingen biriyle olmanın birçok dezavantajları olduğu gibi avantajları da vardır. Hayatının odağı siz olursunuz. Bu noktada onunla birlikte olduktan sonra bu çekingenliğinin azalması muhtemel.

Açıldıktan sonra çekingenlik yerini samimiyete bıraktığından kısa sürede duygular özgüven eksikliğini ikili ilişkilerde maskeler. Ancak yok etmez.

Duygularına karşılık verdiğiniz bir erkek size açılamıyorsa bu durumun nedenini gözlemleyin. Size olan davranışlarını inceleyin. Sadece size özel ve çekingen tavırları varsa bu sizden adım beklediği anlamına gelir. 2020’lerde yaşıyoruz. İlk adımı atabilirsiniz. Tabi karşınızdakinden eminseniz. Kolları sıvayın. Her zaman bekleyen taraf olmak biraz sıkıcı.

Hoşlanıp açılamayan erkek nasıl davranır?
Bir erkek hoşlandığı halde neden kaçar?

Bir Erkek Hoşlandığı Halde Neden Kaçar?

Bir erkek hoşlandığı halde kaçıyorsa karşı taraftan ilgi görmeyeceğini düşünüyor olabilir. Kendisini karşı tarafa layık hissetmemesi de görülen başka nedenlerden biridir.

Erkeklerin hoşlandıkları kadından kaçmaları için başka bir neden de mevcut bir ilişkisi olmasıdır. bazen güvenli sayılan bu mevcut ilişki güvensiz olan yeni ilişkiye yelken açmaktan daha kolay gelir. Mevcut ilişkiyi koruma içgüdüsü de eklendiğinde erkek hoşlandığı kıza açılmakta güçlük çekebilir.

Bir erkek sizden hoşlanmasına rağmen kaçıyorsa onu kovalamayın. Ona olan hislerinizi göstermek için ekstra çaba sarf etmeyin. Eninde sonunda kaçmayı bırakacak ve size yönelecektir. Bu yönelişi fark eder etmez ufak hamleler ile ondan hoşlandığınızı gösterin. Asla büyük adımlar atmayın. 

Flörte Sorulacak Sorular (Erkeklere Zor 100 Soru)

Almanya Evlenmek İsteyen Erkekler

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥