Instagramda Nasıl Para Kazanılır

Instagramda nasıl para kazanılır hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. 10 bin takipçi ne kadar kazanıyor işte detaylar.

Instagramda nasıl para kazanılır, ne yapmak gerekiyor ve benzeri sorular çok yoğun bir şekilde araştırılıyor. Özellikle de sosyal medyanın geliştiği bugünlerde herkes Instagram gibi mecralardan kazanç elde etmenin yollarını arıyor. Eğer bu mecrada para kazanmayı hedefliyorsanız ya fenomen olmanız ya da bir ürün satışı yapmanız gerekiyor. Ya da takipçi sayısını büyüttüğünüz instagram hesaplarını satarak da bunu kazanca çevirebilirsiniz. Merak edenler için bu içeriğimizde bazı kazanç yollarını hazırladık.

10 bin Takipçi Ne Kadar Kazanıyor

10 bin takipçi ne kadar kazanıyor diye sıkça merak ediliyor. Instagram uygulamasında sosyal medya fenomeni olan isimler, ünlüler takipçi sayılarına göre post başına ciddi rakamlar kazanıyor. Ancak bu rakamları sponsorlu reklam gönderileri paylaştıkları zaman alabiliyorlar. Örneğin 10.000 takipçili bir hesap üzerinden siz de reklam vererek kazanç elde edebilirsiniz. Trendyol, Gitti Gidiyor ve Hepsiburada gibi mecraların linklerini hikayelerinizde paylaşarak para kazanabilirsiniz. Bunun yanı sıra on bin takipçili bir hesapla şu şekilde para kazanabilirsiniz;

  • 10.000 takipçi kastığınız hesabı 300-500 TL aralığında satarak paraya çevirebilirsiniz.
  • Bu hesabınızın hikayelerinde markaların linklerini vererek gönderi ya da hikaye başına para kazanabilirsiniz.
  • Reklamını verdiğiniz markanın size vereceği tutarlar farklılık gösterecektir. Ne kadar etkileşim olursa reklam ücretleri de o denli yüksek olacaktır.

Instagram Para Hesaplayıcı

Instagram para hesaplayıcı kullanarak ne kadar kazanacağınız hesaplamaya çalışan sayısız kullanıcı bulunuyor. Ancak bu şekilde bir para hesaplayıcısı bulunmamaktadır. Her Instagram hesabının kazanç miktarları belirli kriterlere göre değişkenlik gösteriyor. Bu değişkenlik hesap takipçi sayısına, reklamını yapacağınız markanın fiyat politikasına ve hesabınızın genel anlamdaki etkileşim oranına bağlıdır.

Instagram Para Hesaplayıcı
Instagram Para Hesaplayıcı

İnstagram Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Gerekir

İnstagram para kazanmak için kaç takipçi gerekir sorusu merakla araştırılıyor. Bildiğiniz üzere takipçi sayısı milyonu aşan kullanıcılar kendilerini influencer olarak tanımlıyor. Aynı zamanda bu kişilere instagram fenomeni adı da veriliyor. Bu kişiler kazançlarını kullandıkları instagram hesapları üzerinden sağlıyor.

Normal şartlarda bir instagram kullanıcısının link verebilmesi ve bunu kazanca çevirebilmesi için en az 10.000 adet takipçisi olmalıdır. Bu takipçi sayısının altında olan hesaplar ürün linki vs. veremiyor. Eğer siz de bu mecrada kazanç elde etmek istiyorsanız bot olmayan gerçek takipçilere sahip olmanız gerekiyor. Bunun yanı sıra hesabınızın takipçi sayısı ve etkileşim oranı ne kadar artarsa kazanç miktarlarınız da aynı oranda artış gösterecektir.

Instagram Spam Nasıl Kaldırılır 2022

Çalınan Eski instagram Hesabı Kapatma 2022

Instagram Hesap Çalma Yöntemleri 2022

Instagram Gizli Hesap Görme Ücretsiz

googlehaberler