İnternetten Banka Hesabı Açılır Mı

İnternetten banka hesabı açılır mı hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Bankaya gitmeden hesap açma ve bankaya gitmeden vadesiz hesap açma işte detaylar.

İnternetten banka hesabı açılır mı, nasıl açılır ve benzeri sorulara sıkça cevap aranıyor. Bildiğiniz üzere bankacılık sektörü de dijital gelişime yönelik verilen sektörler arasında yer alıyor. Kamu ve özel bankaların tamamı artık müşterilerine tüm işlemler için dijital platformlar sunuyor. Bankalara müşteri olmak isteyen herkes şubeye gitmeden kolayca başvurularını yapabilir. Herhangi bir bankanın müşterisi olmak ya da hesap açmak üzere izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir;

 • İnternetten banka hesabı açma işlemi için T.C kimlik kartınız ve akıllı telefonunuz olmalıdır.
 • Hesap açmak istediğiniz bankanın mobil uygulamasını telefonunuza indirin.
 • Ardından ise yeni hesap açmak üzere online olarak banka temsilcisi ile görüşme sağlanır.
 • Banka temsilcisi canlı destek şeklinde hesap açmak isteyen kişi ile görüşme sağlar. Bu görüşme sırasında kimlik doğrulaması yapar.
 • Doğrulama için banka temsilcisi telefonunuzun NFC özelliğini kullanarak T.C yeni kimlik kartınızın çipini okutmanızı isteyecektir.
 • Bu adımı da geçtikten sonra banka temsilcisi yeni açılan hesabınıza başka bankadaki hesabınızdan para transferi yapmanızı talep eder.

Görüşme boyunca temsilcinin belirttiği işlemleri sorunsuz yapmanız halinde banka hesabınız hemen açılacaktır. Bu görüşmeler sırasında şüphe uyandıracak hiçbir yanlış bilgiye yer vermemenizi önerilir. Aksi durumda banka temsilcisi görüşmeyi sonlandırma ve hesabı güvenlik nedeniyle açmama hakkını saklı tutar.

Ziraat Bankası Gümüş Hesabı Nasıl Açılır

Bankaya Gitmeden Hesap Açma

Bankaya gitmeden hesap açma işlemleri artık tüm bankalarda mümkündür. Çünkü özel ya da kamu bankalarının tamamı artık dijital dönüşüme dahil oldu. Müşteriler banka hesabı açmak için artık banka şubelerine giderek kuyruk beklemek zorunda değildir.

Bankaların internet ve mobil şubelerini kullanarak herkes kolayca banka hesabını online adımlar vasıtasıyla açabilir. Tüm bankalar son teknoloji güvenilir NFC yöntemi ile banka hesabı açmanızı sağlıyor. Kısaca bankaya gitmeden online olarak hesap açmak üzere şu adımları takip edebilirsiniz;

 • Banka hesabı açmak ve müşterisi olmak istediğiniz bankanın mobil uygulamasını akıllı telefonunuza indirin.
 • Akıllı telefonunuzun NFC özelliğinin aktif olduğundan emin olun.
 • Mobil uygulamayı indirdikten sonra ‘’müşteri olmak istiyorum’’ kısmına tıklayın.
 • Bu adımdan sonra ise bankanın temsilcileri sizinle online görüşme sağlayacaktır.
 • Kimlik tespiti ve teyidi için size yöneltilen soruları doğru bir şekilde aktarın.
 • Ardından banka temsilcisinin tarif ettiği şekilde akıllı kimliğinizi telefonunuzun NFC özelliği ile kamera kısmına okutarak taratın.

Tüm adımlar tamamlanınca güvenlik sorunu yaşanmazsa banka temsilcisi yeni hesabınıza aktif hale getirerek sizi müşterisi yapacaktır. Bu işlemlerde en önemli detay işlem adımlarını doğru takip etmeniz ve şüphe uyandıracak davranışlarda bulunmamanızdır.

Bankaya Gitmeden Vadesiz Hesap Açma

Bankaya Gitmeden Vadesiz Hesap Açma

Bankaya gitmeden vadesiz hesap açma işlemlerinizi kolayca bankanızın mobil uygulaması üzerinden yapabilirsiniz. Eğer herhangi bir bankanın mevcut müşterisiyseniz ve ek olarak yeni vadesiz TL, Döviz ya da altın hesabı açmak istiyorsanız izlemeniz gereken adımlar şunlardır;

 • Müşterisi olduğunuz bankanın mobil uygulamasını açın.
 • Hesaplarım sekmesine tıklayarak ilerleyin.
 • Açılan ekranda yer alan ‘’yeni hesap aç’’ alanına tıklayarak devam edin.
 • Ardından ekrana yansıyan seçenekler arasından açmak istediğiniz vadesiz hesap tünü seçerek hesabınızı açın.

Bu adımları sırasıyla takip ettikten sonra yeni vadesiz hesabınız aktif hale gelecektir. Eğer işlem adımlarında takıldığınız bir nokta olursa müşterisi olduğunuz bankanın müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Banka müşteri temsilcileri sizi işlem adımları konusunda ayrıntılı olarak bilgilendirecektir.

Banka Altın Hesabı Yorumları

Merkez Bankası Mevduat Hesabı Dolar Kuru

Banka Bloke Sorgulama

Ziraat Ortak Atm

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu