İnternetten Uçak Bileti Nasıl Alınır – Online Uçak Bileti Aldıktan Sonra Ne Yapılır

İnternetten uçak bileti nasıl alınır ve online uçak bileti aldıktan sonra ne yapılır, bütün detayları sizlerle paylaşıyoruz. İnternetten alınan uçak bileti nasıl check-in yapılır, birlikte göz atalım.

İnternetten uçak bileti nasıl alınır, sorusunun yanıtı özellikle yaz aylarında sıklıkla araştırılır. İnternetten işleri kolayca halletmek çoğu insanın tercih ettiği bir kolaylıktır. Alışveriş yapmak, fatura ödemek gibi işlemleri yaptığınız internetten aynı kolaylıkla uçak bileti de alabilirsiniz. Aynı anda birden çok firmanın uçuş saatlerini ve fiyatlarını kıyaslayabilme imkânı da bulunuyor. İnternetten uçak bileti almak için:

  • Uçuş biletinizi almak istediğiniz firmanın sitesine veya aracı sitelere girin.
  • Uçuş seçimi yapın. Hangi gün ve saatte, nereden nereye gideceğiniz vb. bilgileri girin.
  • Size uygun olan uçuşu seçin. Önünüze birden çok seçenek gelebilir, sizin için en uygun olanı tercih etmelisiniz.
  • Yolcu bilgilerini girin. Ad soyadı, T.C. kimlik numarası, iletişim bilgileri vb. bilgilerini doğru bir şekilde eksiksiz olarak doldurun.
  • Bileti satın alın. Ödeme ekranında size sunulan yöntemlerden biri ile ödemenizi gerçekleştirin.

E-Bilet Pegasus

E-Bilet Pegasus işleminin nasıl yapıldığı konusu sıklıkla araştırılmaktadır. Konu ile alakalı olarak online uçak bileti aldıktan sonra ne yapılır ve internetten alınan uçak bileti nasıl check-in yapılır bütün detayları aşağıda görsel olarak sizlerle paylaşıyoruz. E-Bilet Pegasus işleminin nasıl yapıldığına bir göz atalım.

E-bilet pegasus

Yukarıdaki görsel adresi olan flypgs.com resmi web adresine giriş yaptıktan sonra izleminiz gerek bütün adımları yeşil kutucuk içerisini aldık. Size uygun bileti aratın ve işleminize devam edin.

İnternetten Uçak Bileti check-in Nasıl Yapılır

İnternetten veya acentelerden almış olduğunuz uçak biletleri aynı şekilde check-in yaptırılır. İnternetten uçak bileti check-in nasıl yapılır, internetten check-in işlemi uçuş saatinden 24 saat öncesine kadar yapılabilir.

Biletinizi aldığınız siteden online check-in sekmesine tıklayarak işlem yapabilirsiniz. Eğer önceden online check-in yaptırdıysanız havaalanındaki check-in bankolarına telefondaki barkodu okutup hızlı bir şekilde biletinizi alabilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;


Havaalanından Uçak Bileti Nasıl Alınır

Uçak biletinizi online bir şekilde alıp check-in yaptırdıktan sonra kendiniz bastırabilirsiniz. Havaalanından uçak bileti nasıl alınır, diye merak ediyorsanız, havaalanındaki bankolardan nüfus cüzdanını göstererek biletinizi alabilirsiniz.

Uçuş firmasının bulunduğu bölümlerde de kolay bir şekilde check-in yaptırıp bilet ve bagaj fişini alabilirsiniz.

İnternetten Alınan Uçak Bileti Nasıl Kullanılır

İnternetten istenilen tarihte uçak bileti almak çok kolaydır. Peki internetten alınan uçak bileti nasıl kullanılır, uçak bileti almak için tüm işlemleri doğru bir şekilde yaptığınızdan emin olmalısınız.

Ödemeyi de yaptıktan sonra size SMS ya da e-posta ile doğrulama mesajı gönderilecek. Bu mesajı çıktı olarak almanıza gerek yok. Sadece mesajı kontrol edip doğruluğundan emin olmanız yeterli. Bu bileti kullanmak için havaalanından check-in yaptırmanız yeterli.

Ali Saroğlu

Ali, Ankara'da yaşıyor. Deneyimlediği tecrübeleri paylaşmayı seviyor. Liberal. ali.saroglu@bedavainternet.com.tr