İntörn Maaşı (Resmî Gazete İntörn Maaşı) Vakıf Üniversiteleri

Vakıf Üniversitesi intörn maaşı ve özel üniversite intörn maaşının güncel rakamlarını sizlerle paylaşıyoruz. Resmi gazete intörn maaşı açıklandı, intörn maaşı ne kadar oldu, gelin birlikte inceleyelim.

İntörn Maaşı2023 Güncel
İntörn Doktor Özel Üniversite Maaşı8.505 TL
İntörn Doktor Devlet Üniversite Maaşı9.000 TL
İntörn Doktor Vakıf Üniversitesi Maaşı10.050 TL
İntörn Maaşı

İntörn maaşı, 6 yıllık Tıp Fakültesi mezunlarının sektöre ilk girişlerinde aldığı unvandır. Nitekim fakülte mezunları eğitimin 6.yılında staj olarak hastanede çalışır ve buna İntörn Doktor unvanı verilir. Hekimliğe başlamadan önce pratik anlamda kendilerine geliştirmelerini sağlayan bu süre zarfında da hekimlere kıyasla daha düşük seviyede maaş alırlar. Fakat her halükârda hastanede çok çalışması gereken kişilerden biridir. İntörn Doktor maaşları ise aşağıdaki gibidir:

En güncel intörn maaş miktarları yukarıda sıraladığımız şekildedir. Yeni bir zam sürecine kadar maaş ortalamaları aktardığımız gibi yansımaya devam edecektir.

Resmî Gazete İntörn Maaşı

Resmî Gazete intörn maaşı yayımlanmasıyla birlikte doktorluk kademesindeki stajlara ilişkin birçok ayrıntıya da yer verilmiştir. Bu yayım esnasında intörn doktorların ne kadar maaş aldığı da belirtilmiştir. Yukarıda da verildiği gibi devlet üniversitelerinde Tıp Fakültesi okuyan kişilerin 6.sınıfta yapacağı intörnlük için güncel maaşları 9 bin TL seviyesinde olacaktır.

Özel Üniversite İntörn Maaşı

Özel üniversite i̇ntörn maaşı

Özel üniversite intörn maaşı, özel üniversitelerin 6.sınıfında olan Tıp Fakültesi öğrencileri tarafından sıkça araştırılıyor. Bunun yanı sıra yine aynı maaşlar, özel üniversitede Tıp Fakültesi okumaya başlayacak kişiler tarafından da merak ediliyor. Özel üniversitelerde intörn maaşları 8.505 TL üzerinden hesaplanıyor.

Vakıf Üniversiteleri İntörn Maaşı

Vakıf üniversiteleri intörn maaşı 2023 yılı itibarıyla gerçekleştirilen asgari ücret zammından sonra artış göstermiştir. İntörn doktorlar, vakıf üniversitesi 6.sınıfındaysa alınacak olan maaş 10.050 TL olacaktır.

Diş Hekimliği İntörn Maaşı

Diş hekimliği intörn maaşı yapılan son düzenlemelerle birlikte asgari ücrete sabitlenmiştir. Velhasıl intörn maaşları diş hekimliği özelinde 8.505 TL üzerinden hesaplanıyor. Diş hekimliği maaşlarında özel-devlet-vakıf üniversitesi ayrımı bulunmuyor.

İntörn Doktor Kaç Ay Çalışır?

İntörn doktor kaç ay çalışır

İntörn doktor kaç ay çalışır sorusunun yanıtı oldukça basittir. İntörnler, tıp eğitiminin son yılında 12 ay boyunca hastanede çalışarak hem teorik hem de pratik anlamda kendilerini mesleğe hazırlar. Nitekim dönemin ihtiyaçları da göz önünde bulundurularak farklı alanlarda çalışmaları sağlanır. Genel itibarıyla dağılım; 2 ay İç Hastalıkları, 2 ay Pediatri, 2 ay Kadın Hastalıkları ve Doğum, 6 ay Cerrahi şeklindedir.

İntörn Doktor Maaş Alır mı?

İntörn doktor maaş alır mı sorusunu yanıtı evet olacaktır. Tıp Fakültesinin 6.sınıfında olan öğrencilerin 12 aylık bir süreç boyunca hastanede asgari ücret alarak kendisini mesleğe hazırladığı bir dönemdir. İntörn hekimler bu süre içerisinde asgari ücret alırlar.

İntörn Maaşı Hangi Gün Yatar?

İntörn maaşı hangi gün yatar sorusunun yanıtı her ayın 15’idir. Bu durum hastaneden hastaneye değişiklik göstermekle birlikte genellikle ayın 15’i olarak bilinir. Bu günün hafta sonu ya da resmî tatil olması durumunda takip eden bir sonraki iş gününde maaşlar yatırılacaktır.

İntörn nedir, maaşları ne kadar ve benzeri tüm soruların yanıtlarını içeriğimiz boyunca sunduk. Konuya dair eksik ya da hatalı bilgilere yer verdiğimizi düşünüyorsanız hızlıca yorum alanına yazabilirsiniz. Ayrıca konuya dair aklınıza takılan farklı sorular varsa bunları da geri bildirim almak üzere yorum alanına yazabilirsiniz.

Özel Hastane Doktor Maaşları (Yurtdışı Doktor Maaşları)

Göz Doktoru Maaşları – Devlet ve Özel Hastane

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr