Bugün Piyasaların Son Durumu – 18.05.2022

Piyasalarda yaşanan hareketlilik devam ederken son 20 yılın zirvesini gören dolar endeksinde artış devam etmektedir. EUR/USD de son 20 yılın dip seviyesini görmüştür. Dolar yeni haftaya düşüşle başlasa da yükselmeye devam etmektedir. Piyasalardaki hareketlenmelere ECB üyelerinin yaptığı açıklama etkili oldu. Hollanda Merkez Bankası Başkanı ve ECB üyesi olan Knot’un yaptığı açıklamaya göre faiz artışına yönelik konuşmasıyla dikkat çekti. Temmuz ayında 25 baz puan faiz artışının gerekli olduğunu, ilerleyen zamanlarda daha yüksek bir artış gerekirse dikkate alacağını ifade etti. Mayıs ayında 50 baz faiz artırımı yapan FED’in haziran ayında da aynı orda faiz artırımı yapacağı düşünülmektedir. Gelişmiş ülkelerinin paraları dolar karşısında yükseliş yaşarken frank ve sterlin öne çıkmaya başlamıştır.

Bitcoin direnç seviyesini aşmak için bir girişimde bulunsa da maalesef başarısız olmuştur. Direnç kırılmadığı için aşağı yönlü düşüşler devam etmektedir. Kripto para borsalarının birçoğunda engellemeler devam etmektedir. Ethereum fiyatları düşmekte ve destek bölgesine doğru yaklaşmaktadır. Ethereum bir hafta içerisinde ciddi düşüşler yaşamıştır.

Dolar yaklaşık bir haftada yükselişe devam etmektedir. 15.92 seviyelerine ulaşarak 16 TL seviyesini zorlamaya başlamıştır. Euro ile dolar arasında çok az fiyat farkı kalmıştır. Altın fiyatlarında yaşanan artış ile piyasalar güne artış ile başlamıştır. Sizler için piyasanın son halini derledik. Piyasalar hakkında yorumlarınızı ve fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

EURO

16.75 TL

DOLAR

15.92 TL

GRAM ALTIN

926.82 TL

ÇEYREK ALTIN

1501 TL

YARIM ALTIN

3002 TL

TAM ALTIN

6004 TL

ETHEREUM

32,395 TL

BİTCOİN

477,260 TL

 

0 Yorum

    • Yorum bulunamadı...

Yorum bırakın