Piyasalardaki Son Durum 20.05.2022

Amerikan borsaları negatif kapanış sergilerken Asya borsalarında pozitif bir değişim göstermeye başladı. Japonya, Hong Kong ve Çin endekslerinde %1 yükseliş gözlemlenmiştir. ABD tahvil faizleri ise %2.84 bölgesine kadar geri çekilmiş durumda. Son zamanlarda görülen piyasaların yüksek enflasyon ve zayıf büyüme korkusu hala devam etmektedir.

Altın fiyatları, Fed başkanı Powell’ın yaptığı şahin açıklamalarından sonra baskılandırma devam etmektedir. Enflasyonun net bir şekilde düştüğünü görmediğimiz sürece agresif hareket etmeyi düşündüklerini açıkladıktan sonra altın fiyatlarında değişimler meydana geldi. Fed’in faiz artırımı kararlarında dolar ve tahvil faizlerini yükselme yaşarken altın fiyatlarında baskılanma devam etmektedir. Savaştan dolayı oluşan endişelerle mart ayında yükseliş gösteren altın fiyatları düzelme hareketleri sergiledi. 19 Mayıs dolasıyla Türkiye piyasalarının kapalı olduğu bir günün ardından dolar, haftanın son gününe yükseliş ile başlasa da gün içinde değişimler meydana gelmektedir.

Kripto para borsasında Luna coinin çöküşünün ardından Luna tekrardan canlanmak için adımları sürüyor. Terra ekosistemi canlandırma planı olarak bilinmekte ve ekip bunun için çalışmaktadır. Luna coinin planlarından bazı şunlardır; Gnesis likiditesini arttırma, Luna coin sahipleri yeni likidite profili alabilecek ve UST sahiplerine yapılan dağıtım azaltması gibi planlar devam etmektedir. Kripto para borsasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün yaptığı açıklamada gerekli düzenlemelerin geleceğinin altını bir daha çizdi. Kripto borsaya sıcak bakmadığını düzenlemeler ile daha doğru adımlar atılacağını dile getirdi. Piyasalar güne nasıl başlamış gelin birlikte bakalım.

Dolar

15.94

Euro

16.88

Gram Altın

947.56

Çeyrek Altın

1534.58

Yarım Altın

3069.16

Tam Altın

6138.33

Ethereum

32,399.00

Bitcoin

482,632.00

0 Yorum

    • Yorum bulunamadı...

Yorum bırakın