Diyanet Kıble Pusula indir

Kıble bulma pusulası indir seçeneğine tüm işletim sistemlerinde kolayca ulaşabilirsiniz. Namaz kılarken kıblenin yönünü bulmakta zorluk çekiyor olabilirsiniz. Gittiğiniz her yerde kıbleyi kolayca bulabilmenizi sağlayan aracı mobil uygulamalar geliştirilmiştir. Genel olarak bu uygulamalara kıble bulma pusulası uygulamaları deniyor.

Android ya da App Store gibi işletim sistemli cihazlarınıza kolayca kıbleyi bul pusulası uygulaması indirmek istiyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz;

  • Android için Google Play Store, İOS için ise App Store uygulamalarını açın.
  • Uygulamaların arama alanına ‘’kıble bulma pusulası’ yazın.
  • Karşınıza çıkan kıble pusulası uygulama seçenekleri arasından indirmek istediğinize tıklayın.
  • Ardından ise indir alanına tıklayarak işlem adımlarını tamamlayın.

Bu adımları takip ettikten sonra uygulama direk cihazınıza inecektir. İnen uygulamanın kurulumunu da tamamladıktan sonra hızlı ve güvenli bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kıble Yönü Bulmak

Kıble yönü bulmak

Kıble yönü bulmak için çeşitli online uygulamalardan faydalanabilirsiniz. Bulunduğunuz her noktada kıblenin yönünü doğrudan bulmakta güçlük çekmeniz oldukça normaldir. Bu gibi durumlarda dünyanın neresinde olursanız olun uygulama kullanarak kolayca kıble yönü bulabilirsiniz. Kıble yönü pusulası uygulamaları özel bir sisteme sahiptir. Mekan ve zaman fark etmeksizin en kolay şekilde saniyeler içerisinde kıble yönünü bulmanıza destek oluyor. Android, İOS ya da Windows gibi tüm işletim sistemli cihazlarınıza istediğiniz kıble yönü bulma uygulaması indirebilirsiniz.

Cep Telefonu ile Kıble Yönü Bulma

Google Kıble Bulma için ek uygulamalardan destek almanız gerekiyor. Bunun için telefonunuza direk kıble bulma pusulası uygulamalarını indirebilirsiniz. Genel olarak bu uygulamalar App Store ya da Google Play Store mağazalarında sunuluyor. Bu mağazaları ziyaret ederek kıble bulma uygulaması yazarak tüm seçenekleri inceleyebilirsiniz. Seçenekleri inceledikten sonra indir alanına tıklayarak kolayca kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kıbleyi Göster Uygulaması

Kıbleyi göster uygulaması

Kıbleyi göster uygulaması için birden fazla alternatif bulunuyor. Bu alternatifler arasından dilediğinizi tercih ederek kolayca telefonlarınıza indirebilirsiniz. Genel olarak çeşitli işletim sistemlerince desteklenen kıble bulma uygulamaları ücretsizdir. Ancak ücretli versiyonları da olabiliyor. Eğer en iyi ve ücretsiz kıble bulma uygulamalarını indirmek istiyorsanız hızlıca cihaz işletim sisteminize göre App Store ya da Google Play Store mağazalarını ziyaret ederek indirebilirsiniz.

Namaz kılmak için kıbleyi nasıl bulurum?

Namaz kılarken kıbleyi bulmakta güçlük çekiyor olabilirsiniz. Eğer kıblenin yönünü bulamıyorsanız hızlıca bulmak için kıble pusulası alabilirsiniz. Fiziksel kıble pusulası alabileceğiniz gibi telefonlarınıza uygulama olarak da indirebilirsiniz. App Store ve Google Play Store mağazalarında çeşitli kıble bulucu program ve uygulamalar ücretsiz olarak sunuluyor.

En iyi kıble bulma programı hangisi?

Kıble bulma pusulası uygulama ve programları için oldukça fazla alternatif mevcuttur. Bu alternatif uygulamaların bazıları ücretli bazıları ise ücretsiz olarak sunuluyor. Sektörde en çok tercih edilen pusular uygulaması ise ‘’Mekke Pusula’’ uygulaması olarak dikkat çekiyor. GPS üzerinden kıblenin yönünü bulmanıza yardımcı oluyor.

Diyanet kıble pusula indir
Diyanet kıble pusula indir

Denizciler Yönlerini Nasıl Bulur?

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥