Kilt Coin Geleceği, Yorum ve Fiyat Tahminleri

Kilt Coin nedir detaylı bilgilendiriyoruz. Kilt Coin geleceği ve Kilt Coin yorum nasıl okunmalı işte detayları.

KILT Coin, KILT Protokolde ödemeler ve çeşitli işlemler için kullanılan yerel kripto para birimidir. KILT ise bireylerin, şirketlerin ve kamu kurumlarının verilerinin, kimliklerinin, ürünlerinin gerçekliğini belgelendirebildiği bir platformdur. Başka bir ifade ile merkezi olmayan bir blok zinciri kimlik protokolü olarak da tanımlanır.

Tüm kullanıcıların kontrolü ellerinde tuttuğu, tüm kimlik bilgilerinin saklanabildiği ve anonim şekilde kullanılabildiği, velilerin kötüye kullanımı ve dolandırılması ihtimallerine karşı tam bir güvenlik sağlayan bu platformu ve KILT Coin nedir sorusunu detaylı olarak açıklayalım;

Kilt coin kaç tl (canli)

Kilt Coin Nedir?

Diğer blok zincirlerinden ve platformlardan farklı bir bakış açısına sahip olan ve sunduğu hizmetleri ile yatırımcıların dikkatini çeken KILT protokol anonim, kendi kendine hakim, doğrulanabilir kimlik bilgilerinin ve merkezi olmayan tanımlayıcıların yayınlanabildiği, blok zincir kimlik protokolü olarak tanımlanır.

Web3.0 teknolojisini kullanarak geri alınabilen, doğrulanabilen ve anonim olan kimlik bilgilerini yayımlamak amacıyla kurulmuştur. Bu amaç doğrultusunda kişisel verilerin kontrolünü sahiplerine iade eder, bireylere yapılan işlemlerde gizliliklerini geri kazandırır ve kimlik bilgilerine dayanarak yenilikçi iş modelleri kurmayı mümkün kılar. Bu özellikleri ile oldukça dikkat çeken KILT Coin nedir sorusunu ve platformunun diğer özelliklerini şöyle açıklayabilriz;

 • KILT pasaportlar, lisans diplomaları gibi gerçek dünyadaki kimlik bilgilerini kullanarak güven sürecini günceller ve merkezi araçlara gerek duymadan bu verilerin kontrol edilmesini sağlar.
 • Protokolde bulunan SDK’lar, geliştiricilerin kendi blockchain uygulamasını oluşturmasına izin verir. Bu işlem oldukça kolay şekilde yapılır.
 • KILT Coin sahipleri, yönetimde oy kullanma ve tekliflere oy verme imkanına sahip olur.
 • Geliştiriciler ihtiyaç duyduğu tüm belgelere bu platformdan erişebilir ve bu platformda tüm belgeleri oluşturabilir.
 • KILT üzerinde çeşitli uygulamalar oluşturulabilir. Geliştiriciler bunu yaparken ücretsiz KILT yazılım geliştirme kitini kullanabilir.
 • KILT blok zinciri ağında yapılan tüm işlemler şeffaf bir şekilde izlenebilir.
 • Burada bulunan Telemetri bölümünde geliştiriciler, çalışan blok zinciri düğümlerini anında görüntüleyebilir.
 • Sporran cüzdan KILT Coin’lerin ve dijital kimlik bilgilerinin saklanması ve kullanılması için güvenli bir depo alanıdır.
 • Bu coine sahip olan kişililer Sporran cüzdanlarını kullanarak stake yapabilir ve pasif gelir kazancı elde edebilir.
 • Social KYC hizmeti, dijital kimlik bilgilerinin kontrolünü kazanmanız için doğrulama hizmeti sunar.
 • Platformdaki dosyaların gizli ve güvenli şekilde imzalanabilmesi için DID hizmeti sunulur.
Kilt coin geleceği

Kilt Coin Yorum

KILT Coin yorum haberlerinde dijital dünyanın hızlı bir şekilde ilerlemesi nedeniyle verilere ve bilgilere olan güvenin kaybedilmesinden ancak bu platform sayesine insanların ürünlere ve bilgilere hatasız şekilde dijital kimlik sağlamasından bahsediliyor. Bu özellik, web3.0 ekosistemindeki tüm bilgilerin ve verilerin kontrolünün sağlanmasını, verilerin doğru ve güvenilir olmasını sağlıyor.

Parity Substrate üzerine inşa edilen KILT, 2021 yılının Eylül ayında Kusama ağı kullanılarak piyasaya çıkarılmıştır. Substrate bu platomun oyunlara, NFT’lere, DEX borsalarına ve DEFİ uygulamalarına kusursuz şekilde entegresi fırsatlarını sunar. KILT protokolü enerji, bankacılık ve sağlık sektörlerinde kurumsal ortalıkların uygulanması, uzmanların dikkatini çeken ve bu protokolün piyasadaki yerini sağlamlaştıran özelliklerinden biridir.

Kullanıcılarına para kazanabilecekleri sınırsız iş fırsatları sunan KILT, 2018 yılında kurulmuş bir projedir ve KILT Coin ise 2020 yılında piyasaya sürümüştür. TBE Capital tarafından ön yatırım alan bu projede 290 milyon 560 bin token arz edilecektir. Şu anda piyasadaki token sayısı 151 milyon 252 adettir.

KILT Coin Hangi Borsada?

KILT Coin satın almak için DigiFinex, Gate.io, ZBG, MEXC ve Kraken borsalarını kullanabilirsiniz. Bu borsalardan bazılarında yeni listelenmiş olmasıyla birlikte büyük yatırım toplayan bu coini satın almak için borsalardan herhangi birine üye olmanız, borsanın sunduğu doğrulama ve güvenlik aşamalarını aktif etmeniz gerekir.

KYC doğrulması yaptıktan sonra hesabınıza para yatırarak veya doğrudan kartınızı kullanarak USDT satın alabilir, bunları satın aldığınız borsanın takas veya spot bölümünü kullanarak KILT Coin’e dönüştürebilirsiniz. Takas işlemlerinde komisyon alınmazken spot borsalardan alım yaparken, her borsaya göre değişmekle birlikte belirli bir miktarda komisyon alınır.

Alper Destici

Kripto Para piyasalarını takip ederek sizi bilgilendiriyorum. İTÜ Finansal Piyasalar alper.destici@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥