Koronavirüs’ün İki Yeni Belirtisi Ortaya Çıktı!

Koronavirüs için bizlere bildirilen bazı belirtilerin dışında da yeni belirtilerin tespit edildiği açıklandı. Bilindiği üzere kuru öksürük, nefes darlığı gibi şikayetler, Koronavirüs belirtileri arasında yer alıyor. Bu belritiler arasına iki yeni belirti daha eklendi.

İki Yeni Belirti Tespit Edildi!
Hız kesmeden yayılmaya devam eden yeni tip koronavirüsün yüksek ateş, öksürük ve baş ağrısı gibi semptomlara ek olarak koordinasyon ve konuşma bozukluğu gibi semptomları da gösterdiği tespit edildi. Tüm dünyada büyük bir hızla yayılmaya devam eden koronavirüs (Covid-19) pandemisi, aradan geçen 4 aylık süreçte 1,7 milyondan fazla insana bulaştı. Bu süreçte virüs hakkında araştırmalar yapan bilim insanları, Covid-19’un her geçen gün yeni belirtilerini açıklıyor. Son olarak Amerikan Tabipler Birliği tarafından yapılan bir araştırma sonucu, Covid-19’a yakalanan hastalarda 2 yeni belirti tespit edildiğini bildirdi.

Ek olarak Koronavirüs’ün çeşitlerinin de olduğu söylenmekte. A, B ve C tipi Koronavirüs bulunduğu söyleniyor. A, hayvandan insana bulaşan tür olarak kayıtlara geçerken, Diğer ikisi ise insanlar üzerinde bulaşan etkiyee sahip.

yorum Yap