Kategori

Kripto Para Haberleri

Kripto Para Haberleri ve trend kripto para birimleri hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Kripto para haberleri başlığını takip ederek kazananlar arasında yerinizi alın.

Kripto para haberleri son zamanlarda oldukça dikkat çeken haberler arasına girmiştir. Son zamanlarda en çok dikkat çeken kripto para haberleri şu şekilde sıralanabilir.

  • 29 yaşındaki Sam Bankman-Fried’ın kurucusu olduğu kripto para platformu FTX 900 milyon dolar yatırım yapıldı.  2019’da kurulan FTX günlük 13.8 milyon dolarlık işlem hacmine ulaşıp ABD’nin en büyük kripto para platformu olarak hizmet verdi.
  • Dogecoin’in katili olarak piyasaya sürülen Shiba coin hızlı yükseliş göstermeye başladı. Aylardır yatırımcısını zarara sokan Shiba’daki yükseliş hareketi yeni umut doğurdu.

En Hızlı Yükselen Kripto Para

En hızlı yükselen kripto para hangisi denir ise cevap olarak Ethereum cevabı verilir. Hem son zamanlarda hem de 2021 yılının en çok yükselişi yaşayan kripto para birimidir. Takası yapılmayan  coinlerin  spekülatif ateşi ve yaklaşan blok zinciri yükseltmeler için  daha önce Ethereum’da olan parabolik atakları hızlandırıp Ethereum kripto para biriminin hızlanmasında en büyük etken oldu.  Son dalganın arkasındaki bir başka katalizör ise bu coin  platformunun merkezi bulunmayan finans  uygulamalarında artan kullanımı ile ilgili olmaktadır.

Kripto Para Neden Düşüyor?

Kripto para neden düşüyor sorusunun cevabı için birçok farklı neden öne sürülebilir. Kripto para  geçtiğimiz gün yaklaşık yarım trilyon dolar kaybın yaşanması ile sarsıntıya yaşamıştır. Kripto para piyasasında yaşanan bu gelişmenin Çin’deki inşaat devi Evergrande’ın yaşadığı sorunların küresel ekonomiye yayılma tehlikesinden kaygı duyulduğu bir döneme denk gelmesi ile ilgili olduğu düşünülüyor. Dünyanın en büyük ve bilinen kripto para birimi Bitcoin pazartesi günü neredeyse yüzde 10 düşüş yaşayarak  40 bin dolara gerilemiş ve yatırımcılarını korkutmuştur. Bu değer 7 Ağustos’tan bu yana Bitcoin’in en büyük gerilemesine işaret etmiştir. Salı günü 43 bin dolara yükselmiş,  ancak 6 Eylül’de 52 bin dolara ulaştığı seviyenin epey gerisinde kalmış şekilde ilerlemektedir.

Kripto Para Yorumları

Kripto para yorumlarına birçok farklı yorum ve analiz sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Kripto para birimleri şuan dünya çapında kullanılan bir ödeme yöntemidir. Birçok farklı alanda kullanılır ve kullanıldığı yerde büyük olarak ilgi görür. Bu ilgi sayesinde birçok işletme kripto para ile ödeme yöntemini tercih ediyor.