La ilahe illa Ente Sübhaneke inni Küntü Minezzalimin Anlamı

La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin anlamı merak ediliyor. Bu dua Enbiya suresinde aktarıldığına göre Yunus Aleyhisselam tarafından okunmuş olan duadır. Net Türkçe anlamı ise şu şekildedir;

  • “Sen her türlü noksanlıktan, eşi-ortağı olmaktan uzaksın. Şüphesiz ben kendine yazık edenlerden oldum”

Sıkıntıda olan, dar dönemde olan ve bundan arınıp kurtulmak isteyenlerin bu duayı zikretmesi tavsiye edilir. Yunus aleyhisselam balığın karnından bu duayı okuyarak Allah’ın izni ve kudretiyle kurtulup sıkıntılı halden arınmıştır.

La İlahe İllallah Ente Subhaneke İnni Küntü Minezzalimin 41 kere

La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin anlamı

La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin 41 kere okumak neye iyi gelir sorusu merak ediliyor. Bu duayı peygamberimiz Hazreti Muhammed (s.a.v.) bir hastanın üzerine 41 kere okumuştur. Okumanın ardından hastanın hastalığı iyileşmiş ve günahları af olmuştur. Bu nedenle günümüzde de hastalıkların iyileşmesi, Allahın izniyle günahların affedilmesi için 41 kez okunması tavsiye edilir.

La İlahe İllallah Ente Subhaneke İnni Küntü Minezzalimin Hangi Ayet

La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin anlamı

La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin hangi ayet sorusu merak ediliyor. Bu dua aslında Yunus Aleyhisselam duası olarak biliniyor. Kuran-ı Kerimdeki Enbiya suresinin 87. Ayeti kısmında yer alıyor. Hz. Yunus Aleyhisselam bu duayı çok fazla zikrettiği için balığın karnından kurtulmuştur.

La İlahe İllallah Ente Subhaneke İnni Küntü Minezzalimin Okuyanların Yorumları

La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin anlamı

La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin okuyanların yorumları oldukça hayret verici ve mucizevidir. Enbiya suresinin 87. Ayeti olan bu duayı okuyan bazı kişilerin aktardığı yorumlar şu şekildedir;

  • Ben kanser hastalığı ile mücadele ettiğimde bu duayla karşılaştım. Kalpten ve inanarak sürekli zikrettim. Çok şükür rabbim beni hastalıktan kurtardı.
  • Evladımın canı çok yandığında Rabbime yakararak huzurla bu duayı zikretmiştim. Sıkıntısını çok çabuk atlattı.
  • Her zaman okunması gereken bir dua olduğunu düşünüyorum. Gerçekten kalpten okuyunca niyetiniz gerçek oluyor diyebilirim.
  • Benim şu hayatta sığındığım en temel baş ucu, kal ucu duam diyebilirim. Ne zaman dara düşsem bu duayı okurum hep.

Yukarıda yer verdiğimiz dualardan da anlayacağınız üzere bu duayı okuyan kişiler hep niyetlerinin sonuçlarını en hayırlı şekilde almışlardır.

La İlahe İllallah Ente Subhaneke İnni Küntü Minezzalimin Abdestsiz Okunur Mu?

La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin anlamı

La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin abdestsiz okunur mu sorusuna evet diye yanıt verebiliriz. Kuran-ı Kerim2i açarak okursanız mutlaka abdest almanız gerekiyor. Ancak ihtiyaç duyduğunuz anlarda abdest almaya elverişli bir ortamda değilseniz kalbinizden niyet ederek okumanızın bir sakıncası olmadığı söyleniyor. Yine de abdestli okumak çok daha faziletli olacaktır diyebiliriz.

La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin regl iken okunur mu?

La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin duasını hayız halinde olan yani adet kanaması gören kadınlar niyet ederek okuyabilirler. Niyet ederek okunması tavsiye edilen bir duadır.

La ilahe illa ente sübhaneke innî küntü minezzalimin faziletleri nelerdir?

La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin duasını sıkıntı içerisinde olanlar okursa, sıkıntısı giderilir. Bunun yanı sıra keder halinde, hastalık halinde ve en zor anlarda bu duaya sığınanın derdi geçer ve günahları Allah’ın izniyle af olur. Peygamber efendimiz hasta bir zatın üzerine bu duayı 41 kere okuduğu zaman hastanın hastalığı iyileşerek günahları affedilmiştir.

Fetih Suresi Kaç Sayfa | Türkçe ve Arapça Okunuşu

İnşirah Suresi’nin Okunuşu (Elemneşrahleke Ezberle) DİNLE

Nisa Suresi 136. Ayetin Bizlere Vermek İstediği Mesaj

La ilahe illa ente sübhaneke innî küntü minezzalimin fazileti nedir?

La ilahe illa ente sübhaneke innî küntü minezzalimin, Yunus Peygamber’in balığın karnında iken ettiği duadır. Bu dua, Allah’ın birliğine, büyüklüğüne ve kudretine iman etmeyi, insanın kendi kusurlarını ve günahlarını kabullenmesini, Allah’tan af ve yardım dilenmesini ifade eder.

Bu duanın faziletleri arasında şunlar sayılabilir:

  • Sıkıntılardan ve dertlerden kurtulmak için okunur.
  • Allah’ın rahmetini ve mağfiretini kazanmaya vesile olur.
  • Günahların bağışlanmasına yardımcı olur.
  • Allah’ın yardımını ve desteğini kazanmaya vesile olur.

La ilahe illa ente sübhaneke innî küntü minezzalimin günde kaç kere okunur?

Bu duanın günde kaç kere okunması gerektiğine dair bir sınırlama yoktur. Ancak, bu duanın faziletleri düşünüldüğünde, her gün mümkün olduğu kadar çok okunması tavsiye edilir.

Yunus peygamberin duası günde kaç defa okunmalı?

Yunus Peygamber’in duası da aynı şekilde, günde mümkün olduğu kadar çok okunabilir. Ancak, bu duanın özellikle sıkıntılı zamanlarda okunması daha etkili olduğu söylenir.

La ilahe illa ente sübhaneke innî küntü minezzalimin abdestsiz okunur mu?

Dua, abdestsiz de okunabilir. Ancak, abdestli olarak okunması daha faziletlidir.

Yunus peygamberin duası neye iyi gelir?

Yunus Peygamber’in duası, sıkıntılardan ve dertlerden kurtulmak için okunur. Bu dua, aynı zamanda Allah’ın rahmetini ve mağfiretini kazanmaya, günahların bağışlanmasına, Allah’ın yardımını ve desteğini kazanmaya da vesile olur.

Yunus as duası abdestsiz okunur mu?

Yunus Peygamber’in duası da aynı şekilde, abdestsiz de okunabilir. Ancak, abdestli olarak okunması daha faziletlidir.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥