İçeriğin devamı aşağıda ▼

En İyi Altcoin

Lon Coin Geleceği, Yorum ve Fiyat Tahminleri

Lon Coin nedir detaylı bilgilendiriyoruz. Lon Coin geleceği ve Lon Coin yorum nasıl okunmalı işte detayları.

İçeriğin devamı aşağıda ▼

Tokenlon projesinin dijital parası Lon coindir. Singapur merkezli ve çok uluslu bir ekip tarafından 2016 yılı Mayıs ayında kurulmuştur. Blok zincir endüstri uzmanları tarafından koordine edilen projenin lideri elektrik ve bilgisayar mühendisliğinin yanında biyomedikal profesörü olan Çinli Dr. Bin He’ dir. Ethereum alt yapısıyla merkezi olmayan blok zincir teknolojisine dayanarak takas ve ödeme anlaşmaları üzerine programlanmıştır. Lon coin 200.000.000 adet üretilmiş ve şu anda piyasa da 116.298.815 adeti dolaşımdadır.

Lon coin piyasaya sürülürken vurgu yapılan en önemli özelliklerinden bahsetmek gerekirse;

 • Akıllı sözleşmelerde merkezi olmayan ve tam güvenli bir sistem sağlıyor
 • Dünyanın en büyük merkeziyetiz defteri 0x protokolünü kullanıyor.
 • Sisteme dâhil olan kullanıcılar tıpkı borsalardaki gibi sipariş defteri oluşturuyor ve bu defter üzerinden ticaretlerini yapıyor.
 • Kullanıcılar, alım satım faaliyetleri gerçekleştirmek için basit bir yetki ile dijital imzalarını oluşturuyor.
 • Para yatırma ve çekme işlemleri direkt soğuk cüzdanlardan yapılabiliyor.
 • Anında değişim ücreti komisyonu %0.030 dur. Piyasadaki en düşük fee oranıdır. Bu oran 300 ETH hacmine kadar olan değişimler için geçerlidir.
 • Sıraladığımız ATOM, DAI, ELF, EOS, KNC, MANA, PAX, SNT, TUSD, USDC, USDT, ZRX, ETH bu tokenlerde anında değişim yapılabilmektedir.
 • Zincirde yapılan akıllı sözleşmelerde ultra güvenlik oluşturduğunu iddia etmektedir.
 • Para değişiminde 7/24 kesintisiz işlem yapılabilme özelliği bulunmaktadır.
Lon coin kaç tl (canli)

Hangi Coin Alınır?

Lon Coin Geleceği

Lon coin düşük işlem komisyonları ile piyasa da adını duyursa da iddialı söylemleri piyasada hemen etkisini gösteriyor. Lon coin kurucusu Bin He yaptığı bir açıklamada amaçları arasında merkeziyetiz borsaların oluşmasına katkı sağlamak olduğunu belirtmiştir. Borsaları yavaş hıza, yüksek komisyon oranlarına ve güvenlik açıklarına sahip olmakla suçlamıştır. Bin He’ye göre çeşitli sebeplerden kapanan ya da hacklenen borsaların tamamen madenci ve kullanıcıların eline bırakılması gerekmekte. Bu sayede hem ödenen komisyonlar ortadan kalkacak hem de ekosistem tamamen kendini yönetecek. Bu iddialı ve ütopik yorumlar gelecekte nasıl yansır göreceğiz ancak borsaları tedavülden kaldırmak isteyen bir coinin borsalar tarafından desteklenmeyeceği kesin.

Güncel fiyatı 1.06 USD olan Lon coin son 1 yılını düşüşlerle geçirdi. Lon coin yakın veya uzun vade de büyük sıçrayışlar yapması beklenmiyor. Buna sebep olarak:

 • Tek özelliği düşük komisyon oranları olan bir coin sadece bu vasıfla sürdürülebilir olamaz.
 • Altyapı ve teknolojiye yatırım yapmak konusunda diğer coinlerin gerisinden geliyor.
 •  Lon coini arkasında destekleyen finansal bir kuruluş yok.
 •  Sadık bir topluluğunda parçası değil. Kullanıcıların tek amacı cüzdanlarında ki likidi çevirmek.
 • Ucuz komisyon oranı sadece 300 ETH karşılığına kadar. Buda sadece küçük işlemcilerin tercih etmesine sebep oluyor.

Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda Lon coinin değer kazanması için önünde koca bir maraton olduğu yorumları yapılıyor.

Lon coin geleceği

Lon Coin nedir?

Lon coin Ethereum ağı üzerinde oluşturulan takas ve ödeme sistemleri projesidir. 2016 yılında Singapur merkezli teknoloji firması Tokelon projesinin coini olarak çıkartılmıştır. Akıllı sözleşmeler ile iki taraflı ticaret yapılmasını olanak sağlayan dağıtıcı ağına sahiptir. Gerçekleştirilen transferlerden en düşük komisyon alan coindir. Dapp tarayıcısı ile merkezi olmayan borsaları desteklemektedir. Kullanıcılar tam kimlik belirtmeden basit bir imza yetkisi ile sisteme dahil olarak ticaretlerini yapabilmektedir. Dapp tarayıcısı sayesinde oturum açmadan işlem yapabilme yetkileri bulunmaktadır. Bu sebepten emtiası daha küçük işlemler için tercih edilebilir bir coindir.

Lon Coin Yorum

Lon coin listelendiği 2018 yılından bu yana en yüksek çıkışını 30 Ocak 2021’de 9.77 USD olarak yaşadı. En düşük fiyatlanmasını 0,92 USD olarak 16 Mart 2022 tarihinde deneyimledi. Lon coin henüz balinaların dikkatine çekecek bir ivme yaşamadı. Daha çok düşük bütçeli yatırımcılar tarafından talep görmektedir. Dikkat çeken bir atılım yapmadığı sürece yakın vade de 1.50 USD’nin üstüne çıkacağa benzemiyor. Mevcut durumda uzun vade yatırım yapılabilecek coinler arasında görülmüyor.

Lon Coin Hangi Borsada Nasıl Alınır?

Güncel olarak piyasa da 23 borsada Lon coin işlem yapılabilmektedir. Bunlardan bazıları; Gate.io, Uniswap (V2), KuCoin, Poloniex, LBank, OKX, SushiSwap, MEXC, XT.COM, BitMart, CoinEx, BitForex ve Hotbit borsalarıdır.

Bu borsalardan Lon coin alabilmek için borsalar üye olmalı ve hesabınıza USDT veya ETH yüklemelisiniz.  USDT veya ETH dışında borsalardan Lon coin alım satımı yapılamamaktadır.

Rize Token Geleceği – Rize Token Alınır mı?

Gelecek Vadeden Altcoinler – Uzun ve Kısa Vade Coin Listesi

Flama Bayrak Formasyonu Nedir, Örnekleri

Holo Coin Yorum: Holo Coin alınır mı?

İçeriğin devamı aşağıda ▼

Alper Destici

Kripto Para piyasalarını takip ederek sizi bilgilendiriyorum. İTÜ Finansal Piyasalar alper.destici@bedavainternet.com.tr

Faydalı linkler